Skocz do zawartości

Swiftech H220 vs Corsair H105


Recommended Posts

Jak w temacie.

W Obsidianie 250D nie ma miejsca na składaka (LC), więc chciałbym, żebyście doradzili jaki kompakt będzie lepszy do OC i7 4770K powiedzmy do poziomu 4.6 GHz przy (strzelając) napięciu 1.36 V w akceptowalnych granicach temperatur (75*C). Budżet do 600 zł +/- 60 zł jeśli będzie na prawdę warto. Zależy mi też, żeby pompka była cicha ,bo wentylatory mam własne i chłodnica 240 mm (bo mam niestety wentylki tylko 120stki). + Przydałyby się 2 ciche wentylatory pod AF 80 mm lub 92mm nie jestem pewien jakie są w obsidianie 250D na tyłach. Pastą będzie Collabolatory Liquid Ultra.

 

+Jeszcze pytanie: Czy wysoka temperatura sekcji zasilania ,może powodować niestabilność systemu ?

Link to post
Share on other sites

Swiftech będzie wydajniejszy, i gwarantuje późniejszą modernizację , typu blok na gpu. Co do sekcji tylny wentyl wypadało by ustawić na wdmuch powietrza do obudowy, co przełoży się na spadek temperatur sekcji.

Link to post
Share on other sites

Na CES była teraz pokazówka (wcześniej tylko zdjęcia).

 

Tu masz film :

 

 

 

Ogólnie cena ma być taka sama jak H220 więc pewnie H220 spadnie cenowo na poziom H100i.

 

 

Różnica w tym modelu jest taka, że posiada rez i pompkę wbudowaną w radiator.

Link to post
Share on other sites

Swiftech H220 jest o wiele lepszy i cichszy, marka jest o wiele lepsza, Corsair bywają wadliwe, sam mam zamiar kupić lecz na razie starcza mi moja Noctua z tego co patrzyłem to 5Ghz można na niej wyciągnąć na moim procku przy dość niskich temp.


Do H220 możesz dołączyć takie rzeczy jak chłodzenie Gpu i wiatrak tylni 

Link to post
Share on other sites

Przy rozbudowie układu H220 o GPU wydajność już taka super nie będzie, wtedy wypadałoby dołożyć chłodnicę... A tutaj z kolei koszty robią się takie jak prawdziwego LC :P

 

Wiem bo sam byłem przed tym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz H220 mogę go polecić, ale z racji wysokiej ceny musi być to zakup naprawdę dobrze przemyślany. 

 

Ja ze swojego jestem cholernie zadowolony, tym bardziej, że trafiłem na kiepską sztukę cepa i gdyby nie Swiftech to mógłbym najwyżej pomarzyć o 4,5 GHz.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Nawet w gotowych pseudo-LC trzeba dolewać płynu. Ja wyznaję zasadę, że minimum raz w roku należy płyn wymienić ale co do poziomu płynu i jego dolewania to w przypadku pseud-LC trzeba po prostu słuchać pracy pompki ponieważ brak rezerwuaru oznacza, że nie wiesz ile jest tam płynu...

Link to post
Share on other sites

Nawet w gotowych pseudo-LC trzeba dolewać płynu. Ja wyznaję zasadę, że minimum raz w roku należy płyn wymienić ale co do poziomu płynu i jego dolewania to w przypadku pseud-LC trzeba po prostu słuchać pracy pompki ponieważ brak rezerwuaru oznacza, że nie wiesz ile jest tam płynu...

tak tylko jak go dolać?

Link to post
Share on other sites

Akurat z tym swichtechem chyba nie jest źle bo przewidują coś takiego jak uzupełnianie płynu 

 

"As shipped from our factory and installed as directed (*), the H220 CPU cooler requires no maintenance during its 3 year warranty period; a system refill is recommend at the end of 3 years. Under extreme ambient conditions, the system may need more frequent refills. If upgraded by the user, the interval of time between refills will depend on how users implement their customized loop.

(*) Default radiator installations are either horizontal with fill-port facing upwards or vertical with reservoir facing upwards. If the radiator is installed with its fill-port facing down, then more frequent refills are recommended."

http://www.swiftech.com/h220.aspx

Nie wiem jak jest w tym Corsair H105. Może jakiś użytkownik się wypowie???????

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...