Skocz do zawartości

Wybór słuchawek dokanałowych ~130 zł.


Recommended Posts

Witam.
Chcę od razu zaznaczyć, że przejrzałem mnóstwo "podobnych" tematów, ale żaden nie pomógł mi znacząco.
Poszukuję jak najlepszych słuchawek dokanałowych do około 130 zł. Źródłem dźwięku nie będzie nic specjalnego-Galaxy S Advance, w przyszłości S3/S4.
Sprzęt będzie używany głównie do słuchania rocka(Guns n' Roses, U2, Kasabian), ale także elektroniki, czasem muzyki klasycznej. Oczekuję od nich szczegółowości, czystości dźwięku, w miarę szerokiej sceny, ale muszą mieć także rezerwę do basu, żeby w konkretnych kawałkach mogły troszkę uderzyć. Powinny grać neutralnie, jednak z wyraźnym pomrukiem w tle. Nie jestem bassheadem, ale też nie jestem audiofilem, żeby słyszeć dosłownie wszystko. Lubię miękkie granie, ale nie zalewające pasma bardzo niskimi tonami. Szczególnie lubię dobrą perkusję, bas(w granicach rozsądku) i żywy wokal
Wiem, że może za dużo wymagam, ale zdaję sobie sprawę, że żadne nie będą idealne, chcę po prostu coś jak najbardziej zbliżonego do tego, co napisałem.
Z przeprowadzonego researchu w sieci mogą odpowiadać mi:
- Brainwavz M1
- Brainwavz Proalpha (nie wiem czy nie za ciemne)
- Soundmagic PL30
- Soundmagic E10
- JBL J 22 ??? Jestem ciekawy tego modelu, nie za dużo o nim piszą.
Może jakieś AKG, jeśli będzie tego warte?

Właściwie to jestem dość zachęcony Brainwavz M1, ale nie mam doświadczenia z porównywaniem recenzji w sieci do własnych wymagań. Proszę o jakiekolwiek konstruktywne rady i z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepszą propozycją z podanych to E10 

Jednak miałem kiedyś sennheisery CX300 II (torbe do dziś używam na klucze) do rocka sprawdzą się perfekcyjnie, mają dobrą scenę(jak na tą cenę), basu w rydzach do rocka, jedyne minusy to trzeba się z nimi posługiwać w miare ostrożnie ponieważ lubią się psuć(u mnie poszła jedna słuchawka), jednak to wszystko zależy od użytkowania - moja ocena.

 

wracając do e10: http://dzwiekomania.pl/q/?keywords=soundmagic%20e10

można dobrać kolorek :)

 

ps.Jutro będę testował E10 na fiio 07k, możesz napisać pw jeśli masz zamiar w przyszłośc kupić jakiegos daca

Edytowane przez bols244
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to zainteresuję się E10.
Jeśli chodzi o CX300 II to rzeczywiście mogą mi odpowiadać, ale muszę się jeszcze zorientować, czy coś nie zagra podobnie w niższej cenie, bo Sennheiser w kategorii jakość/cena nie zawsze należy do najlepszych. 
Chciałbym jeszcze przeczytać coś ciekawego o Brainwavz M1 w porównaniu z wyżej wymienionymi, bo recenzje w sieci są bardzo pochlebne.
No i w końcu Brainwavz Delta, które mogą być niezłym wyborem, zwłaszcza, że kosztują połowę mniej. Jeśli jednak będą wyraźnie gorsze to je odrzucę.
Do tej pory używałem stockowych dokanałówek samsunga razem z telefonem(warte 25 zł), grały przyzwoicie, nie wiem jak mają się do tych za ok 100zł, ale ilość basu w nich była w miarę zadowalająca. Mogłoby być go więcej, ale niedużo więcej. Jakość basu - raczej kiepska. Piszę o tym, bo może ktoś ma jakieś porównanie z takimi i będzie w stanie lepiej pomóc.
Dziękuje za propozycję.


Po kolejnym rozeznaniu zostały mi dwa modele: Soundmagic E10 i Brainwavz M1.
Nie mam pojęcia jak wypadają wobec siebie. Liczę na chociaż małą wskazówkę i z góry dzięki.


Zamówiłem SM E10. Dzięki. Do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...