Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte GA-M51GM-S2G


Recommended Posts

Reszta sprzętu to HD2400PRO, Athlon X2 3600+, 2x512 B GeiL 667MHz CL5 a problem jest taki że po kilku minutach komp się zawiesza - beż żadnego blue screena czy resetu, po prostu wszytko się "zamraża", komp na nic nie reaguje

 

RAM jest OK (działał na innym kompie), może konflikt? GeiLe nie chodzą poprawnie ani w single ani w dual channel. Problem też występuje na Goodram 1GB 1066MHZ CL6 (ustawia na 800MHz).

 

Zasilacz wyeliminowałem, wprawdzie jest g**** (Mustang 350W, ale będzie wymieniany, kondensator wybulony) na Delta 350W też się wiesza.

 

Grafika jest OK. Ewentualnie może to przez BIOS? Wgrany jest F16 beta, może on jest wadliwy? (komp wiesza się też w biosie i boję się, żeby w trakcie flashowania się nie zawiesił). Dodam jeszcze, że na płycie nie działa jedno gniazdo wentylatora.

 

Ma ktoś pomysł co jest grane?

Link to post
Share on other sites

zrób taki test, przykręć ram w biosie do 533, raz miałem problem podobny problem i okazało się ze procki tj 3600+ i 3800+ lubią mieć problemy z ramami wyższymi niż były za czasów ich powstania, a jak wyszły to na rynku były ramy ddr2 400 i 533

 

ja włożyłem 800 do 3800+ i łapał zwisy właśnie

Link to post
Share on other sites

Ok, ustabilizowałem go:

- RAM ustawiłem na 533MHz (jeszcze przed przeczytaniem postu @Bany, ale i tak dzięki za radę)

- wyłączyłem C'n'Q

- i co ciekawe, po ustawieniu mnożnika HT na 3x szyna wg cpu-z wynosi 200MHz. Czyżby walnięty BIOS?

Wychodzi na to, że coś płyta z HT miesza, bo z HT na auto i ramach 533MHz też zwieszało system. Przy okazji znalazłem bardzo bodobny problem na GAMA-57SLI-S4 - podobno nVidia skopała kontroler SATA, ale po powyższych ustawieniach już się wszystko uspokoiło.

BTW. Ciekawi mnie też napięcie na procku, wg cpu-z 1,21V co jest dosć nisko jak na 90nm procek.

@Torture - owszem, chipset się grzeje. ale nie jest potwornie gorący (tak na oko koło 60 stopni ma)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...