Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje ekstremalnie szybkiej odpowiedzi. Piszę z linuxa ubuntu uruchomionego z pendrive'a. Przed chwilą nawalił mi dysk i potrzebuje jutro (a właściwie to dziś) nowego. Chce coś nie mniejszego niż 120gb w budżecie do 350zł. To kwota już ekstremalnie napięta więc wyższe sumy nie wchodzą w gre. Warunek jest jeszcze taki, że chce kupić ten dysk w przeciągu dzisiejszego dnia więc musi być w fizycznym sklepie niedaleko Mszczonowa. Najbardziej pasuje mi Saturn i rtv euro agd z naciskiem na to pierwsze. http://www.saturn.pl/warszawa-janki/dysk-kingston-ssdnow-v300-120-gb,id-835513 Co myślicie o tym?

Link to post
Share on other sites

V300 za taką cenę to absurd. Fakt, że płyta nie ma SATA 3 jest w tym momencie nieistotny.

 

 

 

Warunek jest jeszcze taki, że chce kupić ten dysk w przeciągu dzisiejszego dnia więc musi być w fizycznym sklepie niedaleko Mszczonowa.

 

 

Jakie sklepy masz w okolicy ? Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że decydując się na sklep stacjonarny ograniczasz sobie wybór i najprawdopodobniej nie tylko zapłacisz więcej, ale również zostaniesz z gorszym nośnikiem ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Saturn, Media Expert, Mix electronics, neonet, rtv euro agd i to chyba na tylę ale jeśli się uprę to może być x-kom lub komputronik. V300 za tą cene to nie absurd bo z internetu z przesyłką wyjdzie może 10zł taniej. Ten Plextor jest dobry?

 

Edit: Mam kontroler Sata III ;)

Edytowane przez Night rider
Link to post
Share on other sites

339 zł za 120GB dysk na SF to jest absurd.

 

Plextor M5S to najlepszy dysk do 400zł, więc jeśli masz taką możliwość to możesz śmiało go brać.

Link to post
Share on other sites

Bo Plextor raczy nas uczciwą informacją, nie wydumaną lub po przeprowadzonych testach, w tylko ich wiadomych warunkach.

Naprawdę M5S już wiele osób zakupiło i są zadowolone (w tym ja) , więc brać i cieszyć się a nie marudzić ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prędkości, które podają producenci dysków na SF, dotyczą nieskompresowanych danych. Jest to dość solidna ściema, ponieważ przy normalnym użytkowaniu dane zawsze będą kompresowane przez kontroler i NIGDY nie uzyska się takich osiągów, jakie będą na pudełku. 

 

Jestem posiadaczem m.in. Kingston'a V200, który według producenta powinien być równie szybki jak mój drugi SSD - Samsung 840 PRO. W praktyce jego osiągi są ponad dwukrotnie gorsze.

 

W przypadku Plextor'a deklarowane prędkości osiągniesz na pewno, a dość często zdarza się, że dysk pracuje szybciej, niż wynika to z jego specyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Mówisz o kompie w sygnaturze?

 

Bo nie patrzy się na dane producenta, tylko na wyniki w testach.

Tak, mówię o tym. Zerknij sobie do tematu "pochwal się co masz w środku" na stronę 514 jak nie dowierzasz :P

 

 

Plextor zarezerwowany, za dwie godziny po niego jadę ;) Dzięki wielkie za pomoc :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...