Skocz do zawartości

Eizo FORIS FG2421-PL


Recommended Posts

Jak Eźio i za tę cenę to bym wolał  ColorEdge CS230.

 

Ja bym jednak radził najpierw spytać, do jakich zastosowań ktoś potrzebuje monitora, a potem dopiero wyskakiwać z radami. 

 

ColorEdge CS230 to chyba nie z przeznaczeniem dla mnie. Mi bardziej przydatny bylby monitor typowo dla gracza

 

Jest dokładnie tak jak piszesz - ColorEdge CS230 to kalibrowany sprzętowo monitor przeznaczony do pracy z kolorem i raczej kupowanie go z myślą o grach, to jednak niezbyt trafiony pomysł.

 

FG2421 jak najbardziej Ci się w grach sprawdzi. Co do moich wrażeń odnośnie korzystania z niego, to jest tak:

  • wreszcie w EIZO ktoś wpadł na pomysł, że w monitorze do domowych zastosowań regulacja położenia ekranu inna, niż tylko pochylenie, to nie jest zły pomysł, a wręcz przeciwnie;
  • częściej wykorzystywane złącza (UBS, gniazdo słuchawkowe) wygodnie po bokach;
  • przyciski sterujące jak są, tak są. Podświetlanie i wyświetlanie na ekranie legendy (tak we FlexScanach SX) byłoby fajnym bajerem, ale niestety takowego nie ma. Jest za to sterowanie za pomocą aplikacji ScreenManager. Na całe szczęście nie jest to kobyła pokroju driverów do myszek Logitecha. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
  • matryca tak do końca matowa nie jest. Nie jest to oczywiście lustro, niemniej jednak przy wyświetlanym ciemniejszym obrazie w dzisiejszych warunkach za dnia momentami swoje odbicie widziałem. A tego nie lubię i to bardzo;
  • podświetlenie - przy uruchamianiu systemu (wyświetlanie ekranu testu BIOS), prawa krawędź jest nieco jaśniejsza niż pozostały obszar matrycy. Jednak wrzucenie czarnego tła pulpitu daje - sprawdzając organoleptycznie - równe świecenie. Mam pod ręką kablirator, to się jeszcze nad FORISem poznęcam i tą drogą;
  • czerń jest naprawdę czarna tak, jak czarną może być http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
  • kąty widzenia i opinię na ich temat pozbieram, jak kilkoro znajomych się uda na testy namówić. Ja osobiście pracuję / gram sam, wobec czego siedzę na wprost ekranu lub rozciągam się na wyrku i wtedy odchylenie od centralnej osi mam około 30-40° w poziomie i z 15° w dół;

Poświęciłem na granie tyle czasu, ile się tylko dało. I powiem tak - przestawić mi się z powrotem na mój podstawowy monitor będzie ciężkawo, bo na FORIS FG2421 gra się bardzo, ale to bardzo przyjemnie. Dobrze, że na granie mam jednak stosunkowo mało czasu, bo bym kombinował jak koń pod górę skąd tu środki znaleźć na jego zakup. I piszę to całkowicie poważnie - jeżeli ktoś gra często, to z tego monitora będzie zadowolony. W bardziej „cywilnych” zastosowaniach, jak korzystanie z internetu czy zabawa z multimediami, też nie bardzo mam się do czego przyczepić. Postawiłem, podłączyłem, poustawiałem sobie parametry obrazu pod różne zastosowania (User1 - dla tematów głównie tekstowych, z mocno ściągniętym poziomem jasności; User2 - pod multimedia, gdzie już jasność nie jest tak ściągnięta w dół), poprzypisywałem do aplikacji w oprogramowaniu ScreenManager i jest pięknie. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

 

W temacie chyba najbardziej interesującym dla wszelkich fanów gier. Powiem tak - ja mam swoje 35 wiosen na karku, nie mam czasu reakcji liczonego w milisekundach, niespecjalnie widzę różnicę między animacją generowaną przy 80 i 110 fps. Dodatkowo jestem osobnikiem, którego granie - jeżeli już możliwe - sprowadza się do kampanii single player. Do tego uwielbiam tytuły pokroju Deus Ex raczej, niż radosnej sieczki w postaci Serious Sama. Przyznam też szczerze, że wszelkie regulacje gammy, dostępne na obu FORISach wyłączałem. Bierzcie jednak pod uwagę, że macie do czynienia z osobnikiem dosyć „skażonym” zawodowo - dla mnie monitor ma trzymać ustawione parametry wyświetlania, a nie co chwilę je zmieniać. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

 

Granie na FG2421 i FS2333. Niestety dostępne ustawienia na karcie graficznej nie pozwoliły ustawić trybu klonowania z różną częstotliwością odświeżania dla obu FORISów. Na FG2421 było trochę lepiej. Tyle tylko, że od razu zastrzegam jedną kwestię - to nie był blind test, mogłem się zasugerować. Testowałem oba monitory w Call of Duty 4: Modern Warfare i Soldier of Fortune 2: Double Helix. Tytuły tak stare użyte zostały celowo - by jak najbardziej zminimalizować wpływ konfiguracji komputera na wydajność generowania obrazu. Grało się doskonale na obu modelach. Na FG2421 może trochę płynniej, ale jak wspominałem - to nie był ślepy test, nie gram też po sieci. W każdym razie różnice nie były dla mnie wyczuwalne aż tak bardzo, bym mógł stwierdzić, że FG2421 czy FS2333 jet wyczesany w kosmos pod dane zastosowania.

 

Stabilność wyświetlanego obrazu, równomierność podświetlenia - tu oba FORISy wypadają bardzo dobrze. Ale nie ma się co dziwić - w końcu to EIZO, a oni wiedzą, jak rozpracować podświetlenie. Wyniki pomiarów robione z użyciem oprogramowania i1Profiler i urządzenia i1Display Pro - poniżej:

FG2421 - screen 1

FG2421 - screen 2

FG2421 - screen 3

FS2333 - screen 1

FS2333 - screen 2

FS2333 - screen 3

 

Jeżeli ktoś mi chce powiedzieć, że te monitory nie świecą równo… No powodzenia życzę. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif

 

Teraz kolejna kwestia, tak często podnoszona - pokrycie gamutu sRGB. Tu niestety większość osób wpada w paskudną pułapkę. Otóż każdy producent sprzętu zbierającego (aparaty, skanery) czy reprodukującego obraz (głównie monitory, ale też drukarki) chwali się pokryciem danego procentu gamutu przestrzeni sRGB czy Adobe RGB. Niestety brakuje informacji, że chodzi o objętość samej bryły możliwych do wyświetlenia barw. Innymi słowy - można wziąć monitor szerokogamutowy, a jednocześnie nie mieć pełnego pokrycia gamutu zdefiniowanego dla przestrzeni sRGB. Ciekawostka, co nie?

 

Popatrzcie jednak nie na teorię, ale na praktykę. Na stronie ICCView - Colormanagement, Helpdesk, OpenSource dostępne jest narzędzie do porównywania profili. Do prawie pełnej radości potrzebna jest instalacja w przeglądarce wtyczki Cortona 3D Viewer. Piszę, że radość jest prawie pełna, gdyż możliwe jest wczytanie i porównywanie jedynie dwóch profili. Ale zawsze to coś.

 

Wczytajcie jednak sobie fabryczne profile dla FG2421, FS2333 (te opisane jako User 6500K, gamma 2,2 - to odpwiada ustandaryzowanym wartościom dla przestrzeni sRGB) i porównajcie je między sobą, oraz to, jaka jest zgodność pokrycia gamutu przestrzeni sRGB. Jak będą wątpliwości, to wyjaśnię. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

 

Kwestia samego świecenia monitora. FG2421 czy FS2333 przy starcie komputera Czerń mają ciemniejszą niż to, co EIZO FlexScan S2432W z siebie wyrzuca. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Stabilność wyświetlanego obrazu, równomierność podświetlenia - tu oba FORISy wypadają bardzo dobrze. Ale nie ma się co dziwić - w końcu to EIZO, a oni wiedzą, jak rozpracować podświetlenie.

 

Eizo wie jak rozpracować :rotfl:  Czarujesz jak Houdini.

 

Tak wygląda ta "rozpracowana"  równomierność podświetlenia Eizo FS2333

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html

 

Osobiście widziałem dwa egzemplarze FS2333 i oba miały bardzo podobne problemy z równomiernym podświetleniem. W tej cenie to jest loteria i nie ma tutaj znaczenia czy coś się nazywa Eizo czy Unimor. ;)

Link to post
Share on other sites

Eizo wie jak rozpracować :rotfl:  Czarujesz jak Houdini.

 

Tak wygląda ta "rozpracowana"  równomierność podświetlenia Eizo FS2333

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html

 

Osobiście widziałem dwa egzemplarze FS2333 i oba miały bardzo podobne problemy z równomiernym podświetleniem. W tej cenie to jest loteria i nie ma tutaj znaczenia czy coś się nazywa Eizo czy Unimor. ;)

 

FG2421 - screen 1

FG2421 - screen 2

FG2421 - screen 3

FS2333 - screen 1

FS2333 - screen 2

FS2333 - screen 3

 

Masz wypisane docelowe wartości z kalibracji i wyniki równomierności jasności i temperatury z 9 punktów pomiarowych. Deal with it.

jak kolega wyżej napisał loteria, panele idą od LG lub szajsunga, a oni wiadomo jaką mają kontrolę jakości, znaczy się jak działa to dalej, eizo owszem robi selekcję, ale tylko dla droższych produktów

 

EIZO przede wszystkim robi własną elektronikę sterującą, a tym sposobem można jeszcze sporo osiągnąć.

Eizo wie jak rozpracować :rotfl:  Czarujesz jak Houdini.

 

Tak wygląda ta "rozpracowana"  równomierność podświetlenia Eizo FS2333

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html

 

Osobiście widziałem dwa egzemplarze FS2333 i oba miały bardzo podobne problemy z równomiernym podświetleniem. W tej cenie to jest loteria i nie ma tutaj znaczenia czy coś się nazywa Eizo czy Unimor. ;)

 

Tu masz jeszcze dla D65 i 120 cd/m2

http://members.upcpoczta.pl/p.ryk/Calibration/i1Profiler_D65,_120_cd_-_FS2333_-_04.png

http://members.upcpoczta.pl/p.ryk/Calibration/i1Profiler_D65,_120_cd_-_FS2333_-_05.png

http://members.upcpoczta.pl/p.ryk/Calibration/i1Profiler_D65,_120_cd_-_FS2333_-_06.png

 

Pożyczę jeszcze raz kalibrator i wrzucę do FG2421 - diabeł mi gdzieś ogonem screeny nakrył. :-/

Link to post
Share on other sites
EIZO przede wszystkim robi własną elektronikę sterującą, a tym sposobem można jeszcze sporo osiągnąć.

 

zgadza się, co nie zmienia jednak faktu, że trafiają się takie same buble jak w tzw marketowych shitach, bądźmy realistami 

IBM próbował konkurować z koreą/tajwanem/chinami pozostając profesjonalnym do końca i wiadomo jak to się skończyło

Link to post
Share on other sites

zgadza się, co nie zmienia jednak faktu, że trafiają się takie same buble jak w tzw marketowych shitach, bądźmy realistami 

IBM próbował konkurować z koreą/tajwanem/chinami pozostając profesjonalnym do końca i wiadomo jak to się skończyło

 

Ale coś konkretnego na poparcie tezy? Bo ja z biurowymi EIZO na matrycach TN też miałe do czynienia i nie bardzo miałem jak znaleźć odstępstwa w jakości wykonania. Elektronika porządna, sporo przydatnych w biurowym środowisku funkcji, jakość obrazu - jak na TN - też wcale nie taka tragiczna, podświetlenie rozwiązane tak, że człowiek nie wścieka się, że górna część ekranu jest 10-15% ciemniejsza niż dolna. Na kablach sygnałowych też nie oszczędzano - solidne, grube kable, a nie jakieś popierdółki. :) Monitory pracują w biurach po te 30 tysięcy godzin i jakoś nie widzę na nie jakichś narzekań. :D

Link to post
Share on other sites

@PrzemekRyk

 

1. Jak zwykle próbujesz czarować, co mnie interesują jakieś punkty pomiarowe, napisałem już wcześniej, że widziałem na własne oczy dwa monitory fs2333. Nie musiałem robić żadnych pomiarów, żeby stwierdzić problem nierównomiernego podświetlenia, ponieważ był on widoczny gołym okiem.

To na tyle dygresji odnośnie FS2333 bo autor napisał wyraźnie, że nie jest zainteresowany tym modelem.

 

 

2. Twoje wypowiedzi, opinie odnośnie Eizo należy traktować z przymrużeniem oka, bo jesteś ich pracownikiem o czym pewnie nie wszyscy jeszcze tutaj wiedzą. Czytając twoje posty zawsze odnoszę wrażenie, że mam do czynienia ze sprzedawcą Eizo. Maksymalne zachwalanie produktu + przemilczenie jego wad lub ich maskowanie, w zależności od sytuacji.

 

 

Co do FG2421, jako monitor do grania generalnie się sprawdzi, chociaż w tej cenie input lag powinien być zdecydowanie mniejszy, Tym bardziej, że miał to być monitor dla graczy.

 

 

 

Ale coś konkretnego na poparcie tezy?

 

@drachenfeles naprawdę nie warto, kolega @PrzemekRyk żyje w innej rzeczywistości. :)

 

 

 

@PrzemekRyk proponuje pójść za przykładem http://forum.benchmark.pl/user/78815-doradca-lg/  i zmienić nick na Doradca Eizo, po co się ukrywać. ;)

Edytowane przez PanSzpila
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale coś konkretnego na poparcie tezy?

 

choćby przypadki z forum

 

 

 

Bo ja z biurowymi EIZO na matrycach TN też miałe do czynienia i nie bardzo miałem jak znaleźć odstępstwa w jakości wykonania.

 

nikt nie twierdzi, że tak nie jest

 

 

 

jakość obrazu - jak na TN - też wcale nie taka tragiczna, podświetlenie rozwiązane tak, że człowiek nie wścieka się, że górna część ekranu jest 10-15% ciemniejsza niż dolna.

 

w moim byłym, już ~9 letnim TN na CCFL, który teraz odbywa emeryturę w kompie u teściów nadal jest całkiem przyzwoicie (choć zgodnie z niektórymi opiniami powinien się dawno rozlecieć), a nie był to sprzęt najwyższych lotów, nie był też tanim syfem, ale mimo wszystko

 

 

 

Monitory pracują w biurach po te 30 tysięcy godzin i jakoś nie widzę na nie jakichś narzekań.

 

monitory w burach są obsługiwane najczęściej przez panie, którym absolutnie nic nie przeszkadza tak długo jak czcionki są jako tako czytelne, jak czasami siadam przy takim stanowisku, żeby coś naprawić/sprawdzić to na prawdę im współczuję, choć one nawet nie wiedzą dlaczego, także słaby wyznacznik

Link to post
Share on other sites

@PrzemekRyk

 

1. Jak zwykle próbujesz czarować, co mnie interesują jakieś punkty pomiarowe, napisałem już wcześniej, że widziałem na własne oczy dwa monitory fs2333. Nie musiałem robić żadnych pomiarów, żeby stwierdzić problem nierównomiernego podświetlenia, ponieważ był on widoczny gołym okiem.

 

Jak wykonano te zdjęcia? Przy jakich ustawieniach?

 

Ja wrzucam czarny kolor jako tapetę na FG2421 i jakoś ni cholery efektu powtórzyć nie mogę. Do tego kalibrator mówi swoje, ale z tego co widzę, to Ci przedstawione screeny nie pasują do teorii, wobec czego je ignorujesz. Wobec czego proste pytanie: jakim cudeom przy tak nierównym podświetleniu, sprawdzenie równomierności podświetlenia kalibratorem daje takie, a nie inne wyniki?

 

 

2. Twoje wypowiedzi, opinie odnośnie Eizo należy traktować z przymrużeniem oka, bo jesteś ich pracownikiem o czym pewnie nie wszyscy jeszcze tutaj wiedzą. Czytając twoje posty zawsze odnoszę wrażenie, że mam do czynienia ze sprzedawcą Eizo. Maksymalne zachwalanie produktu + przemilczenie jego wad lub ich maskowanie, w zależności od sytuacji.

 

Pracownikiem Alstora przestałem być 1 grudnia 2011 roku. Obecnie współpracuję z tą firmą przy składzie materiałów do druku. Wobec czego uaktualnij sobie informacje, bo słyszysz, że dzwonią, tylko Ci się kościoły pomyliły.

choćby przypadki z forum

 

Typowa reakcja. Zadaje się konkretne pytanie, dostaje odpowiedź na zasadzie „sam sobie znajdź”…

 

 

w moim byłym, już ~9 letnim TN na CCFL, który teraz odbywa emeryturę w kompie u teściów nadal jest całkiem przyzwoicie (choć zgodnie z niektórymi opiniami powinien się dawno rozlecieć), a nie był to sprzęt najwyższych lotów, nie był też tanim syfem, ale mimo wszystko

 

No to gdzie te buble? :)

 

 

monitory w burach są obsługiwane najczęściej przez panie, którym absolutnie nic nie przeszkadza tak długo jak czcionki są jako tako czytelne, jak czasami siadam przy takim stanowisku, żeby coś naprawić/sprawdzić to na prawdę im współczuję, choć one nawet nie wiedzą dlaczego, także słaby wyznacznik

 

Owszem. Tyle tylko, że jak robisz jakieś zadania serwisowe i słyszysz narzekania, że albo trzeba monitor często regulować, bo jest za jasny / za ciemny, albo męczą się przy nim oczy, a od pań pracujących na FlexScanach EV (około 40 osób) tego nie słyszałem, to chyba coś jest na rzeczy? :)

Edytowane przez PrzemekRyk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Typowa reakcja. Zadaje się konkretne pytanie, dostaje odpowiedź na zasadzie „sam sobie znajdź”…

 

czepiasz się, na ile pamiętam to były 1 raz FS2331, dwa razy EV2436W (i to jednej osobie raz za razem) i raz FS2333 ewidentnie w rogu/krawędzi ekranu prześwietlały i nie trzeba było pomiarów, żeby to zobaczyć gołym okiem

weź też poprawkę na to, że to nie żaden zarzut/wstęp to pyskówki czy cokolwiek, tylko stwierdzenie faktu - eizo nie jest producentem wolnym od niedoróbek i tak samo jak inni producenci miga się w takich sytuacjach od gwarancji zwalając winę na producenta panelu, co wiąże się z tym co napisałem tutaj: 

 

 

IBM próbował konkurować z koreą/tajwanem/chinami pozostając profesjonalnym do końca i wiadomo jak to się skończyło

 

takie czasy

Link to post
Share on other sites

czepiasz się, na ile pamiętam to były 1 raz FS2331, dwa razy EV2436W (i to jednej osobie raz za razem) i raz FS2333 ewidentnie w rogu/krawędzi ekranu prześwietlały i nie trzeba było pomiarów, żeby to zobaczyć gołym okiem

weź też poprawkę na to, że to nie żaden zarzut/wstęp to pyskówki czy cokolwiek, tylko stwierdzenie faktu - eizo nie jest producentem wolnym od niedoróbek i tak samo jak inni producenci miga się w takich sytuacjach od gwarancji zwalając winę na producenta panelu

 

Dobra - ale jak odtworzyć ten efekt? No nic nie poradzę - biorę czarny kolor jako tapetę, jasność do maksimum i ni cholery takich efektów nie mam. Cuda jakieś?

 

Choć przed chwilą przyszedł mi do głowy jeden pomysł - czy tego rodzaju zdjęcia nie były przypadkiem robione w sytuacji, kiedy monitor nie wyświetlał obrazu z żadnego źródła, a jedynie postawiono go, włączono, walnięto jasność na 100% i zaczęto narzekać, jak to nierówno podświetlony jest?

 

Co do gwarancji - za moje 8 lat pracy w Alstorze nie zdarzyło się, by nabywcy monitor nie został wymieniony, jeżeli faktycznie była usterka z winy producenta. Sprawdzałem to bardzo mocno, gdyż pod moją pieczą było Oficjalne Forum EIZO i kilka zagrań zdarzyło się prostować.

Link to post
Share on other sites

Jak wykonano te zdjęcia? Przy jakich ustawieniach?

 

Ja wrzucam czarny kolor jako tapetę na FG2421 i jakoś ni cholery efektu powtórzyć nie mogę. Do tego kalibrator mówi swoje, ale z tego co widzę, to Ci przedstawione screeny nie pasują do teorii, wobec czego je ignorujesz. Wobec czego proste pytanie: jakim cudeom przy tak nierównym podświetleniu, sprawdzenie równomierności podświetlenia kalibratorem daje takie, a nie inne wyniki?

 

 

1. Nie pisałem o F2421, więc proszę czytać ze zrozumieniem.

2. Screeny przedstawilem Ci już tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html i nie potrzeba tutaj żadnych kalibratorów żeby stwierdzić problem. Screeny nie są mojej roboty i nie był to mój monitor, więc jak coś kontaktuj się z autorem.

3. Jak już pisałem wcześniej sam miałem styczność z FS2333, konkretnie widziałem dwie sztuki na własne oczy. Brat sobie zamówił, monitor przyszedł i podświetlenie wyglądało bardzo podobnie jak na tych screenach. Monitor został oddany i wymieniony na nowy, niestety nowy miał identyczny problem więc skończyło się na zwrocie pieniędzy.

 

Więc proszę nie opowiadaj nam tutaj historii, że w przypadku Eizo takie problemy się nie zdarzają bo to  nieprawda.

 

Link to post
Share on other sites

1. Nie pisałem o F2421, więc proszę czytać ze zrozumieniem.

 

Whatever. Mam pod ręką FG2421, FS2333, S2432W.

 

 

2. Screeny przedstawilem Ci już tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html i nie potrzeba tutaj żadnych kalibratorów żeby stwierdzić problem. Screeny nie są mojej roboty i nie był to mój monitor, więc jak coś kontaktuj się z autorem.

3. Jak już pisałem wcześniej sam miałem styczność z FS2333, konkretnie widziałem dwie sztuki na własne oczy. Brat sobie zamówił, monitor przyszedł i podświetlenie wyglądało bardzo podobnie jak na tych screenach. Monitor został oddany i wymieniony na nowy, niestety nowy miał identyczny problem więc skończyło się na zwrocie pieniędzy.

 

W jakich warunkach przygotowano takowego screena? Cokolwiek, co mógłbym powtórzyć u siebie? Bo na razie robię metodą: czarne tło jako tapeta, fota niestety Nokią E52 - niczego lepszego nie mam.

 

 

Więc proszę nie opowiadaj nam tutaj historii, że w przypadku Eizo takie problemy się nie zdarzają bo to  nieprawda.

 

Obawiam się, że tutaj raczej metodologia testu jest błędna. Popatrz:

http://s4.ifotos.pl/img/201403099_errsqsa.jpg - FS2333

http://s6.ifotos.pl/img/201403099_errsqah.jpg - FG2421

 

Ponownie na screeny z pomiarów przy 80 cd/m2 jasności:

FG2421 - screen 2

FG2421 - screen 3

FS2333 - screen 1

FS2333 - screen 2

 

No przecież jak na talerzu masz, że równomierność nie jest idealna. Wprost wynika z rozmieszczenia podświetlenia na krawędziach matrycy. I wyniki pomiarów kalibratorem to potwierdzają - odchylenia od zadanej wartości są.

 

Wartość tego typu „metodologii” testowej, to najelpiej obrazuje prosta kwestia - wystarczyło zrobić zdjęcie pod kątem i efekt wygląda tak: http://s4.ifotos.pl/img/201403099_errappx.jpg (FS2333). I co? Mam wnioskować, że nagle się równomierność podświetlenia zmieniła?

 

Kalibrator, zadany poziom jasności, pomiar kalibratorem w wielu punktach ekranu - i wtedy można cokolwiek mówić o równomierności podświetlenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra - ale jak odtworzyć ten efekt? No nic nie poradzę - biorę czarny kolor jako tapetę, jasność do maksimum i ni cholery takich efektów nie mam. Cuda jakieś?

 

chcesz to powertuj forum, a możesz uwierzyć mi na słowo, afaik dzieje się tak, gdy obudowa jest niespasowana z panelem i nie styka prawidłowo, swojego czasu istna plaga u della w pierwszym rzucie modelu U2312HM, ale było płaczu i zgrzytania zębów w sieci, w sumie poniekąd słusznie, z drugiej strony, płakali i wylewali gorzkie żale głównie ci, który nie raczyli nawet spróbować reklamacji/zwrotu, a dało się je wymieniać bez większych zgrzytów

 

 

 

Choć przed chwilą przyszedł mi do głowy jeden pomysł - czy tego rodzaju zdjęcia nie były przypadkiem robione w sytuacji, kiedy monitor nie wyświetlał obrazu z żadnego źródła, a jedynie postawiono go, włączono, walnięto jasność na 100% i zaczęto narzekać, jak to nierówno podświetlony jest?

 

tak też czasem robią, nauczeni przez domorosłych "ekspertuf z jutjuba" wówczas się człowiekowi tłumaczy, że ma go najpierw ustawić, a później sprawdzać i to w normalnych warunkach, a nie po ciemku, bo całkiem po ciemku i ze 100% jasnością na pewno nie będzie grał/oglądał/pracował

ale to nie było kwestią nie we wspomnianych wyżej przypadkach

Link to post
Share on other sites

chcesz to powertuj forum, a możesz uwierzyć mi na słowo, afaik dzieje się tak, gdy obudowa jest niespasowana z panelem i nie styka prawidłowo, swojego czasu istna plaga u della w pierwszym rzucie modelu U2312HM, ale było płaczu i zgrzytania zębów w sieci, w sumie poniekąd słusznie, z drugiej strony, płakali i wylewali gorzkie żale głównie ci, który nie raczyli nawet spróbować reklamacji/zwrotu, a dało się je wymieniać bez większych zgrzytów

 

Moim skromnym zdaniem te foty - do których link podawał m.in. PanSzpila - to nie wiadomo co mają pokazać. Bo na pewno nie pokazują równomierności jasności dla normalnego użytkowania monitora. Normalne użytkowanie = zadany poziom jasności, wyświetlony obraz.

 

Spasowanie obudowy z panelem? A to odnośnie czego? Bo to, że wrażenia są różne wraz ze zmianą kąta widzenia (szczególnie w przypadku ekstremalnym - czyli 100% jasności monitora, brak oświetlenia zewnętrznego, brak sygnału z zewnątrz doprowadzonego do monitora i cholera wie co, do rejestracji zachowania monitora), to chyba nikogo to nie dziwi?

 

No sorry, ale jeżeli biorę kalibrator, konfiguruję monitor do odpowiednich parametrów wyświetlania, a następnie mierzę owym kalibratorem co się dzieje w 9 punktach ekranu (sorry - i1Profiler na tyle tylko mi pozwolił) i rozjazd mam na poziomie poniżej 10 cd/m2 to te fotografie nie bardzo obrazują problem. Moim zdaniem procedura testowa do chrzanu.

 

 

 

tak też czasem robią, nauczeni przez domorosłych "ekspertuf z jutjuba" wówczas się człowiekowi tłumaczy, że ma go najpierw ustawić, a później sprawdzać i to w normalnych warunkach, a nie po ciemku, bo całkiem po ciemku i ze 100% jasnością na pewno nie będzie grał/oglądał/pracował

ale to nie było kwestią nie we wspomnianych wyżej przypadkach

 

A co było ową kwestią? Bo jakoś nie wyłapałem. :(

Link to post
Share on other sites

 Co do Eizo FS2333 jestem jego posiadaczem od grudnia. Powiem tak super mi się na nim gra a gram dość sporo. Funkcji smart insight i smart resolution używam tylko i wyłączenie w BF4. W pozostałych grach nie są owe funkcje potrzebne. Co do nie równych wyświetlania kolorów nawet tego nie sprawdzałem. Gdyż nie oglądam na nim filmów tylko bardzo rzadko TV i nie widzę jakichś nierówności. Mogę sprawdzić tylko powiedzcie jak to zrobić to wam powiem jaka mi się sztuka trafiła, co do modelu FG2421 zastanawiałem się nad nim lecz wyłożenie 2000 tys. zł to nie dla mnie, wolałem te pieniądze wydać na kartę graficzna. Gdyż uznałem, że wole mieć 60 klatek na wyższych detalach niż 120 i grać na low albo średnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...