Skocz do zawartości

Jaki smartfon ok. 1300zł 2014r.


Recommended Posts

To że kiedyś psuły się sprzęty od LG to fakt, ale zrozum, że technologia idzie do przodu.

Osobiście telefonów w mej ręce było niezliczenie wiele a z LG to od km380 do G2... Oczywiście zaznaczam nie jestem ani jakimś fan boy Lg czy Samsunga.

W tym momencie do 1400 zł co można polecić - LG G2/Nexus 5/ HTC ONE

Czemu nie ma Szajsunga ? W tej cenie po prostu brak godnego polecenia modelu - jedynie NOTE 3 ale cena jest do 1400 a nie do 2000.

Musisz wiedzieć czego tak naprawdę chcesz, czego oczekujesz od telefonu.

Osobiście z nich polecam LG G2 - rewelacyjny stosunek wydajność/cena, rewelacyjny ekran, bardzo dobry głośnik, mega wydajne podzespoły, a o naprawdę bardzo dobrym aparacie nie wspomnę... aczkolwiek do lumni 1020 mu baardzo daleko - mówię o aparacie. Ponadto bardzo dobra jakość wykonania, ale to plastik natomiast dużo wyższej półki niż mydelniczka. Wadąjest brak kart pamięci, natomiast wspiera OTG i bez problemu możesz kupić pena 16/32/64 Gb. Wielką zaletą jest bateria co przy średnim korzystaniu trzyma 3 dni.

Nexus - produkt LG i Google... troszeczkę uboższa wersja LG G2 - posiadająca te same wady, ale do nich jeszcze zalicza się bateria oraz aparat, który lekko ustępuje G2. Lecz nadal zdjęcia są wysokiej jakości.

I to co na mnie zrobiło szok, gdy pierwszy raz zobaczyłem. HTC ONE ! O obudowie powiem jedno - majstersztyk! Nie ma tak solidnego/idealnie spasowanego drugiego telefonu. Naprawdę HTC miażdży pod tym względem... natomiast wychodzi na tylko trzecią pozycję z powodu: aparat fatalny, podzespoły już starszej generacji, brak kart pamięci, przeciętna bateria... ale znów przechodzę w zachwyt bo posiada najlepsze głośniki w smartfonie.

Samsung ? Jak wyżej wspominałem chcesz mydelniczkę idz do sklepu, kup za 5 zł i tylko narysuj przyciski. Wyjątkiem jest Note 3.

Sony... SP kupując masz wydajność ale też tragiczny ekran. Do tego bardzo kiepski zasięg wifi. Poczytaj to Ci się odechce tego telefonu. XPERIA Z/Z1 - wielka bryła, z kiepskim ekranem... 

Dlatego proponuję poczekaj na ... XPERIA Z2! Przedstawia się bardzo interesująco... Jest też LG G PRO 2.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić to jeżeli zgodzisz się na wymianę kiepskiego ekranu na bardzo dobry ale bez slotu kart pamięci to przemyśl MOTO G.

Natomiast zapomniałem dodać - nie wierz stereotypom, że nie chcesz bo LG. To było do czasu jak nie było androida.  Firma wyszła na prostą, ba posiada dużo lepszy stosunek jakość/wydajność a cena. Po drugie google jest ponoć bardzo zadowolony i Nexus 6 ma opierać się na G3... Chyba to o czymś świadczy ?

Edytowane przez kuku8
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

NIe ma starszego/młodszego. One jest jeden bez dodatkowych znaków.

S4 mini nie opłaca się całkowicie. Gwarantuje że jeżeli wybierzesz LG G2 nie zawiedziesz tylko pamiętaj, by kupić z dystrybucji polskiej.

Jeżeli zastanawiasz się zaoszczędzić to powiedz konkretną kwotę, bo jeżeli do 1000 to jest LG G jeszcze ciekawą propozycją.

Osobiście(moim zdaniem) Samsung zatrzymał się na premierze S2. Później nic ciekawego... S5 również jest to samo...to tylko ewolucja... Tyle co wyjątkiem jest seria Note, gdzie widać było postęp. Zastanów się i powiedz co chcesz by miał smartfon, do czego używać i konkretną kwotę.

Link to post
Share on other sites

Popatrz po tablicy i innych portalach. Na allegro zazwyczaj jest drogo bo chcą tam zarobić...

Chociaż przyznam że mniej więcej chodzi po 1350-1400. Ale jak dajesz 1300 zł to chyba możesz dołożyć te symboliczne 100 zł ;)

Edytowane przez kuku8
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nexus - produkt LG i Google... troszeczkę uboższa wersja LG G2 - posiadająca te same wady, ale do nich jeszcze zalicza się bateria oraz aparat, który lekko ustępuje G2. Lecz nadal zdjęcia są wysokiej jakości.
A czysty Android i powalająca wydajność?
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fakt fakt, ale myślę, że każdy to wie, kto kupuje telefon w takiej cenie...

Chociaż też dodać o wsparcie google przez 1.5 roku, o gwarancji europejskiej i o mega płynności całego androida .. można wymieniać i wymieniać.

Autor musi sam zdecydować czy woli np. G2 - bajer knock on ( bardzo mi się podoba),kilka aplikacji w ramkach i używania ich jednocześnie Q-Slide , czy np. posiadania 2 aplikacji jednocześnie jak w Note 2, Note 3 czy SIV... a może najlepsza nakładka z producentów - HTC Sense... A może najpłynniejszy telefon bez nakładki i z pewnością aktualizacji...

Autor ma ciężki wybór...ale decyzja należy do niego. My możemy mu tylko zaproponować i polecać. 

Oczywiście sqrtxi masz całkowitą rację, tutaj nawet nie ma co dyskutować;)

Link to post
Share on other sites

Ale widzisz jaki maly ekran ? Nie oplaca sie... za maly ekran do takich podzespolow.... nawet wygodnie nie pograsz a cena za wysoka. Juz lepszym wyborem niz compact bedzie g2 nexus 5 note 3 czy s4 i one

Uwazam ze ekran w compact jest o niebo lepszy w porownaniu z z czy z1 ale nie za taka cene...

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ja mogę stwierdzić że najlepszy z tej stajni. No ale znów dawać 1600 zł za coś co się nie wykorzysta ? Nie da się wykorzystać albo inaczej - przyjemnie grać w zaawansowane gry na tak małym ekranie.

No i ja przy tym gościu sam się gubię bo nie wie co on chce... pisze gry no to jednocześnie wyklucza się mały ekran, pisze 1300 telefon daje za 1600... to musi wybrać co chce mieć i do czego służyć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...