Skocz do zawartości

Jaki smartfon ok. 1300zł 2014r.


Recommended Posts

mój budżet : ok. 1300zł

gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep lub Allegro

nówka czy używka : nówka

preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,0-4,8 cala

preferowany system mobilny : Android

do czego będę używać urządzenia : Gry, muzyka komunikacja

moje najważniejsze wymagania :Szybki w grach, dobry dźwięk, dobry aparat

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie ma androida za 1300 zł, który pociągnie wszystkie wymagające gry, będzie miał dobry dźwięk oraz będzie miał dobry aparat. Lumia spełnia wszystkie wymagania. Mówię to jako androidowiec. S3 LTE niby ma dobry aparat i dac wolfsona, ale nie każdemu się to podoba, nie mówiąc o wydajności w grach S3(mam note 8.0). Jeśli chcesz telefon świetnie grający i wydajny to dołóż do HTC One(nówki chodzą po 1500 na allegro z playa), lub kup sobie nexusa 4/LG swift G(ok 1000-1100 zł) i jakąś mp3 lub fio. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płacą Wam za reklamowanie tych lumi ?xd W każdym temacie, nawet jeśli ktoś preferuje androida wpychacie na siłę lumie, dziwne..... ;)

może i faktycznie jest tak jak mówisz ale Lumia ma jedne z najlepszych Fotosmartfonów na rynku

 

HTC ONE Nie wiem jak jest z aparatem ale jeżeli chodzi o dźwięk jest to najlepszy smartfon pod tym względem

Edytowane przez Sezam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

S3 LTE- świetne audio i aparat. Dobry wyświetlacz, ale wydajność chodź dobra, trochę niższa niż u konkurencji. Plusem jest 2 gb ram.

Nexus 4- b.dobra wydajność i dobry wyświetlacz. Jednak ma słaby aparat i gorszy dźwięk.

Lg G- względem nexusa ulepszony aparat, ale ma fatalne wsparcie.

Htc one- b.dobry wyświetlacz i zewnętrzne głośniki stereo. Dobra wydajność, ale słaby aparat.

Lg g2-b.dobra wydajność, wyświetlacz i dobry aparat oraz dźwięk. Jednak ma większy wyświetlacz, niż podałeś.

Ciekawie zapowiadają się nowe premiery HTC ze średniego segmentu i nowości huaweia. Warto poczekać na ich premiery.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzumms, ostatnio wiele doniesień się zgadza, że LG szykuje ofensywę z aktualizacjami - pomijają 4.3 i dają bezpośrednio 4.4. Telefony które mają dostać update to między innymi LG Optimus G czy też LG L II series.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płacą Wam za reklamowanie tych lumi ?xd W każdym temacie, nawet jeśli ktoś preferuje androida wpychacie na siłę lumie, dziwne..... ;)

Serio? Przeczytałeś mojego posta? Proponuję jeszcze raz, z tym , że tym razem zrozum to co czytasz.

Nie jestem zwolennikiem WP, ale jestem człowiekiem obiektywnym. Mam androida to dlaczego miałbym reklamować lumie?

Po prostu np. lumia 920 spełnia wszystkie wymagania autora. Wszystkie gry na niej działają, bardzo dobra jakość dźwięku, szybki internet.

A co do Androida. LG Swift G gra przeciętnie. G2 miał problem zasilić słuchawki. Mój ARC S gra o niebo głośniej, dlatego zaproponowałem HTC One. Wydajny, szybki, najlepiej grający i w dodatku świetnie wykonany. Do aparatu można by było się przyczepić, ale ogólnie można nim zrobić ładne zdjęcie(nie jest aparat taki słaby jak piszesz Dzumms).

S3 LTE.. Hmm, mógłym polecić jeśli chodzi o jakość dźwięku, z tym że musisz brad pod uwagę to, że wolfson dostaje skrzydeł po modowaniu słuchawki. Bez tego zabiegu gra dobrze, ale troszkę zbyt cicho(odrobinę głośniej niż G2), brakuje mu mocy. A wydajność, jako posiadacz Note 8.0 to powiem tak. W Real Racing 3 zbyt przyjemnie się nie gra.

Moim zdaniem najbliżej ideału jest HTC One(poza budżet), lub lumia, ewentualnie Galaxy S4(można wyrwać do 1400(też z dopłatą). Niestety, jako posiadacz touchwizza, szczerze odradzam. Na tablet wgrałem nova launcher i teraz śmiga. Na touchwizz były ścinki przy przewijaniu pulpitów, na nova launcher tego nie ma, a same animacje wyglądają moim zdaniem lepiej :)

Edytowane przez davv1882
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 920 nie ma bardzo dobrej jakości dźwięku, jak dla mnie to co najwyżej gra średnio. Z praktycznie wszystkimi moimi słuchawkami lepiej zgrywa się SGS3 Mini. Druga sprawa, że Lumia przy graniu się mocno nagrzewa i bateria pada momentalnie (mój "rekord" to ~38% baterii na godzinę, włączone, stabilne WiFi).

Link to post
Share on other sites

Up. Nie wiem jaki masz egzemplarz, ale mając wolfsona w domu mogę stwierdzić, że gra co najwyżej porównywalnie do lumi(pamiętaj, że duże znaczenie ma też preferencja dźwięku). Są osoby, które mówią, że S3 gra strasznie słabo bo ma jasny dźwięk i dość neutralny, bez mocy i walnięcia. Najlepsze smartphony jakie słyszałem pod względem jakości dźwięku to Lumia 1520 i HTC One . Obydwa nie miały problemów z zasileniem słuchawek ultrasone HFI580 (na maksymalnej głośności nie dało się wytrzymać). A co do nagrzewania do prawda. A granie na telefonie to hmm. Przy graniu to normalne że fon Ci wytrzymuje około 3 h. Na tablecie który ma baterię 4000 mAh mogę pograć około 4-4,5 godziny(w zależności od jasności wyświetlacza).

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Tylko że to nie była jakaś bardzo wymagająca gra, grafika też nie powalała. O ile się nie mylę to było "Pocket Army". Żeby nie było, przy przeglądaniu internetu (szczególnie z 3G/4G) to Lumia również czasami się grzeje jak głupia. Nie wiem od czego zależy czy się grzeje czy nie (mam na myśli przy przeglądaniu internetu), wydaje się to być losowe.

 

To raczej dobrze, że S3 gra neutralnie, dzięki temu powinno być łatwiej dopasować słuchawki. Z moją Lumią 920 żadne słuchawki nie grają dobrze, więc nie korzystam z niej jako z odtwarzacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Xperia SP jest całkiem ciekawą opcją, bardzo wydajny, szybki telefon z dobrym wsparciem. Na plus dodatkowo całkiem pojemna bateria. Jednak ma nie najlepszy wyświetlacz i średni aparat.

 

Xperię V możesz odrzucić.

 

Według mnie do twoich wymagań najlepiej pasuje HTC One lub dozbierać do LG G2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może tak:

1.Miejsce to wydajność 2.to głośniki a 3. to aparat

 

Ps.

Smartfon to z kartą Sd i dlatego mi nie pasuje HTC One mini a do LG mam zastrzeżenia bo miałem kilka sprzętów z LG i się szybko psuły jedynie mikrofala przetrwała tyle by "musieć" się zepsuć...

Link to post
Share on other sites

 

 

1.Miejsce to wydajność 2.to głośniki a 3. to aparat
 

W takim razie to LG g2. W tym budżecie niema praktycznie konkurencji. Nową idzie dostać za 1300-1400zł

Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie gry działaja. Gta san andreas tnie jak cholera. Mam lumie 920 i polecam bo zdjecia robi naprawde fajne, chodzi plynnie, aplikacji nie brakuje, ale jednak brakuje mi troche rzeczy z androida. Jeszcze dodam, ze osobiscie zostaje przy wp. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja po prostu przejrzałem 10 ostatnich postów na tym forum gdzie autor chce androida, a odpowiedz brzmi: BIERZ LUMIĘ ;)Troszkę to wygląda jak sponsorowane posty po prostu ;)

A co ja mam z tym wspólnego? Napisałem po prostu, że lumia spełnia wszystkie wymagania, a nie że ma autor tematu ma ją kupić.

A co do tematu. Nie było mowy o HTC One mini tylko HTC One. A co do wyboru to powiem tak. Xperia SP ma wolną pamięć i trzeba o tym pamiętać. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Autorze tematu - napisałeś smartphone do 1300-1400 zł a teraz chcesz wziąć Xperię SP za 800-900? Może podaj nam kwotę jaką dysponujesz, bo tak to można sobie dyskutować.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...