Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Z racji tego że budzet został nieco powiekszony zadaje pytanie w związku z wyborem laptopa : który byłby najlepszy ? Moge jeszcze poczekać do ok 1-2 tygodni z kupnem. Wszystkie informacje niżej: 

 

 

 

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000 zł - 5300zł

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 17"

3) Główne zastosowanie : Najnowsze gry

4) Miejsce użytkowania : Głównie dom

5) Wymagania specjalne : możliwie cichy bez obciążenia, najbardziej opłacalny 

6) Osobiste preferencje : Bez białego lub rózowego koloru , w miarę przyzwoity dzwięk choc też nie musi być najlepszy (aby nie jakis skrzeczący czy coś tego typu)


7) System operacyjny : windows 7 , windows 8

 

8) Własna propozycja : 

 a) Za 4300 zł   -   Asus g750jw   - choć wolałbym z 8GB ramu a nie 16.

 b) Za 4400 zł   -   Msi GT70 z gtx 675MX   - do ewentualnego podkręcania.

 

 

  Myślałem też o jakimś z wymiennymi częściami np:Clevo ale niemoge takiego znaleźć w tej cenie.

Używka też wchodzi w grę ale tylko z gwarancją i bez uszkodzeń (np:rysek). Im mniej tym lepiej dlatego aby coś było za np 5000zł w górę to musi być w miare opłacalne. Dzięki z góry :)

 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie masz MSI GT60 z i7 i GTX770, tyle że 15"- najwydajniej w tych okolicach, cóż tu więcej dodawać. Z 17" najwydajniej masz MSI GE70 z i7 i GTX765. Warto moim zdaniem wziąć tą 15" z lepszą kartą graficzną.

 

Brak argumentacji // jg (recydywa)!

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

wytłumacz mi/ uzasadnij jaki jest sens kupna tego gt60 z gtx770 skoro znacznie tańszy i wcale nie gorszy jest ten znaleziony przez autora tematu ? Wrzucasz propozycje gorsze niz autor sam znalazł i ich nawet nie uzasadniasz...

Link to post
Share on other sites

W takim razie Asus i MSI podany przeze mnie są lepsze od msi podanych przez brozinho.To już wiem.

Czyli są jeszcze jakieś bardziej opłacalne/lepsze laptopy od tych podanych przeze mnie?

Tak jak napisałem muszą to być 17" w górę.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

http://www.x-kom.pl/p/159560-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oe-i7-4700mq-16-1281000-7hp64x-gtx765-msata.html?partnerid=100970542&sm12=MzY=&ts=1394018938&token=ccae61c029af2a57e543524555f43fcb

 

Masz w nim

 

  • Intel Core i7-4700MQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)
  • 16 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • 128 GB SSD mSATA
  • 1000 GB SATA 5400 obr.
  • 1920 x 1080 (FullHD)
  • NVIDIA GeForce GTX 765M
  • + Intel HD Graphics 4600
  • Przekątna: 17,3"

Dodatkowo podkładka chłodząca http://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-do-notebooka-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-19-czarna.html?partnerid=100970542&sm12=MzY=&ts=1394018938&token=ccae61c029af2a57e543524555f43fc

 

Brak argumentacji // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to prawda więc proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie :

Asus jest nieco lepszy od MSI pod względem chłodzenia i spasowania. Za to  MSI ma lepszą wydajność po podkręceniu (nie wiem tylko czy da rade chłodzenie po OC do ok 6000 pkt. w 3D Mark"u 11  na FHD ?) I oczywiście jest głośniejszy.

 

Tak więc co bardziej opłaca się wsiąść na dłuższy okres czasu ( 4-5 lat) ?

Link to post
Share on other sites

Więc raczej na dłuższą metę to Asus (skoro lepsze chłodzenie). 
A tego GTX765 nie można kręcić w NVinspector ?


PS: Też widzicie te błędy w opisach ? Szczególnie do autora tematu to kieruje. Przepraszam za czcionkę 
Nie bądź zdziwiony że ten procek nagle z 4 rdzeni 2.4Ghz nie wkręci 8 rdzeni na 3.4. 
To już technologia z marsa 
Turbo: 8 x 3,4GHz
Turbo Boost 8 x 3.40GHz 

Link to post
Share on other sites

Więc raczej na dłuższą metę to Asus (skoro lepsze chłodzenie). 

A tego GTX765 nie można kręcić w NVinspector ?

 

 

PS: Też widzicie te błędy w opisach ? Szczególnie do autora tematu to kieruje. Przepraszam za czcionkę 

Nie bądź zdziwiony że ten procek nagle z 4 rdzeni 2.4Ghz nie wkręci 8 rdzeni na 3.4. 

To już technologia z marsa 

Turbo: 8 x 3,4GHz

Turbo Boost 8 x 3.40GHz 

Kolega zdaje się nei do końca wie o czym pisze :)

Link to post
Share on other sites

btw Sklep Eco PC jest znany z manipulowaniami słowami kluczowymi w opisie aukcji a takżę manipulowaniem "zdjęciami przykłądowymi"

Trzeba uważa bo swego czasu opychali karty graficzne 1 wentylatorowe z wstawionąfotką 2 wentylatorową

Łaskawia na dole dodali adnotacje malutkimi literkami, że fotka jest poglądowa

 

Ofc Ten błąd popełniają nagminnie i celowe

Link to post
Share on other sites

Więc ten sklep jest tak znany, że tylko na mnie zrobił wrażenie. 
Wszyscy inni już przywykli/przyzwyczaili się do tego.
Sory nie wiedziałem o tym.

Edytowane przez m0Del
Link to post
Share on other sites

Nie znajdziesz tak wydajnego Clevo za 4500zł. Nie ma najmniejszych szans, no chyba, że używany....

Z tego co mi sięo uszy obiło może być problem z gwarancją bo ten model nei jest już sprzedawany. ( a raczej z pseudo gwarancją)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Tzn. że gwarancja do niczego mi się by nie przydała w tej używce ? 

A jeszcze jedno pytanie do tego Clevo 370em : ma on znośne głośniki oraz można go jakoś wypolerować bez żadnych szkodzących laptopowi ,,psikaczy" ?


Temat do zamknięcia. Laptop w drodze do nowego domu. :)

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...