Skocz do zawartości

Wieża Technics SA-EH580 + gramofon ..? Pytanie


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam 4ro segmentową wieżę hi-fi Technics`a z 2ma kolumnami. Z punktu pytania, chyba najważniejsze to;

- stereo sound processor sh-eh580 i

- stereo tuner / amplifier sa-eh580

 

Pytania są następujące;

1. czy do tego sprzętu da się podłączyć Gramofon? Robiłem porządek w mieszkaniu po babci i znalazłem płyty winylowe  m.in Elvisa Presley`a %-)

2. Jeśli się da to jaki gramofon, co byście do tego sprzętu podłączyli. ? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Budżet na ewentualny gramofon +/- 500..? Chociaż to zależy od odpowiedzi 1 i 2 8-) i  czy w tej cenie kupi się coś sensownego.

 

e;

Na pierwszy rzut znalazłem coś takiego ale czy to się nada?

http://www.agito.pl/gramofon-denon-dp-29f-4257-533578.html

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites

Podłączysz do tej wieży gramofon, potrzebny będzie przedwzmacniacz phono oraz interkonektory rca. Podstawowy przedwzmacniacz gramofonowy z jakim warto rozpocząć przygodę winylową to Monacor SPR-6. W takim przedziale cenowym tylko i wyłącznie gramofon używany z bardziej trwałych koniecznie z napędem direct drive i jeśli jesteś zielony w temacie najlepiej fabrycznie już ustawiony z nową wkładką T4P i igłą.

 

Nowe porządne gramofony zaczynają się cenowo od około 1500 zł w górę więc tego Denona lepiej sobie odpuść (talerz cienki jak trzy kartki papieru, słaba neutralna wkładka oraz tona plastiku niczym nie wytłumiona od wewnątrz).

 

Dobre na początek i niedrogie używane gramofony można dostać od Technicsa (np. SL-D310 lub wyższa półka SL-QX300) i Pioneera (idąc od PL-750 w górę bez nowego PL-990 - syf).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pierwsze opinie

Fakt, w temacie winyli jestem całkowicie zielony.

 

Rozumiem na dobry początek miałoby to wyglądać następująco;

 - sh-eh580 <--LR RCA output--> przedwzmacniacz gramofonowy <--LR RCA input --> gramofon:co:

 

Czy jeszce o czymś muszę wiedzieć / pamiętać? tzn czy jakieś jeszcze kable miałbym wymienić lub przejściówki ?

 

Po pierwszym "research`u" myślę że ten Technics SL-D310 byłby dla mnie na początek w sam raz.

Czy jest jeszcze jakiś gramofon z danego przedziału cenowego, który można wziąć pod uwagę?

Jaki interkonektor RCA warto kupić?

http://www.saturn.pl/kabel-hama-2xcinch-2xcinch-0-75m-proclass,id-182483

http://www.saturn.pl/kabel-vivanco-2rca-2rca-3m,id-237829 ?

p.s.

Sądziłem że Denon robi porządny sprzęt a tu prosze :P

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites
Rozumiem na dobry początek miałoby to wyglądać następująco;

 - sh-eh580 <--LR RCA output--> przedwzmacniacz gramofonowy <--LR RCA input --> gramofon:co:

Tak, gramofon > przedwzmacniacz > input LR w EH580

 

Czy jest jeszcze jakiś gramofon z danego przedziału cenowego, który można wziąć pod uwagę?

Ciężko powiedzieć ze względu na różne ceny i stan sprzętu ale jak dobrze poszukasz to może znajdziesz jeszcze takie rodzynki jak: Akai AP-Q310, Sony PS-LX33 czy PS-T1. Soniaki miały bardzo udane napędy a co do interkonektorów to nie muszą być drogie, w tej klasie sprzętu nie usłyszysz różnicy. Wystarczą firmowe solidnie wykonane bez wodotrysków audiofilskich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...