Skocz do zawartości

dumping physical memory to disk bluescreen


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez GoingMad,

Recommended Posts

Witam wszystkich zebranych mój problem polega na tym że błąd wyskakuje po podkręceniu Procka i7-4770k z 3,5 do 4,5 na 4,2 takiego problemu nie ma i pytanie jest do was co wywołuje ten bluescreen.
Moje podejrzenie pada na dysk HDD ale wolał bym się upewnić windows stoi na ssd jak i urządzenia pracujące.

 

==================================================
Dump File         : 030214-26114-01.dmp
Crash Time        : 2014-03-02 23:51:53
Bug Check String  : 
Bug Check Code    : 0x00000124
Parameter 1       : 00000000`00000000
Parameter 2       : fffffa80`13d75028
Parameter 3       : 00000000`ff800000
Parameter 4       : 00000000`00000124
Caused By Driver  : hal.dll
Caused By Address : hal.dll+12903
File Description  : 
Product Name      : 
Company           : 
File Version      : 
Processor         : x64
Crash Address     : ntoskrnl.exe+6f880
Stack Address 1   : 
Stack Address 2   : 
Stack Address 3   : 
Computer Name     : 
Full Path         : C:\Windows\Minidump\030214-26114-01.dmp
Processors Count  : 8
Major Version     : 15
Minor Version     : 7600
Dump File Size    : 293 256
Dump File Time    : 2014-03-02 23:53:03
==================================================
Link to post
Share on other sites

Ten błąd może powstać gdy;

1. jakiś sterownik chciał uzyskać dostęp do jakiejś części pamięci (skorzystać z niej) ale danych tam zawartych nie było. Zalecałbym akutalizację sterowników oraz biosu.

2. dane mogły tam być ale przy podkręcaniu uszkodziłeś ramy przykładowo przez przesadzene z napięciem V. Zalecane jest przywrócenie ustawień domyślnych bios i przepuszcenie przynajniej kilku cykli diagnostyki pamięci. memTest. Jeżeli masz kilka kości to każdą z osobna musisz przetestować.

3. może brakować Ci jakiś plików systemowych lub są uszkodzone. reinstal.

4. możliwe też że procesor się przegrzewa w danej konfiguracji taktowań / napięcia i przy danym zasilaczu, płycie głównej i chłodzeniu nie da rady być stabilnie na 4.5 pomimo że mobo masz raczej z wyższej półki z własnym pasywnym chłodzeniem.

W raporcie błędu który wkleiłeś jest taka informacja że powodem jest warstwa hall (Caused By Driver  : hal.dll) czyli  Hardware  Abstraction Layer jest to warstwa pośrednicząca między jądrem systemu operacyjnego a sprzętem CPU i może pojawiać sie właśnie przy "złym" OC.

e;

napisz jakie masz chłodzenie i zasilacz?

p.s. mam jeszcze drugiego kompa też na płycie MSI tyle że z CPU amd 1075T i tam mimo dobrego chłodzenia w budzie jak i na procku przy podkręcaniu CPU wyskakiwały mi BSOD`y.

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites

Cpu: i7-4770K 
Mobo: Msi Z87-gd65

Psu: Fractal Design tesla R2 500W

Cooler: Noctua NH-D14
Napięciem się nie bawiłem mam ustawione na auto. Bios miałem zaktualizowany lecz bo Bsod'zie się zrestartował i musiałem to robić jeszcze raz. Cały czas mam aktualny sterownik.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie masz bardzo dobre, zasilacz gold więc tutaj problemów być nie powinno.

Zostaje więc;

- niestabilny procesor przy danym podkręcniu. 4.5 Ghz.. lub

- kwestia ramów - robiłeś testy pamięci? Pamięci masz jakie ? z profilem xmp ? może daj im 1.65-1.67 V?

 

Pozatym jak już przekręcasz zegar CPU powinieneś też moim zdaniem manualnie próbować podbijać napięcia. Spróbuj przy 4,5 ghz dać manualnie np. 1,2 V lub 1.3 i załącz jakiś cpu benchmark /cpumark żeby po pogrzać chwilę.

Inną kwestią może być też to że akurat Twój haswell będzie kręcił się stabilnie do tych 4.2 -4.3..Nawet jeśli to i tak niezły wynik 15%. ;)

Link to post
Share on other sites

Pamięci to Corsair XMS 3 2x4gb i Kingstone HiperX Red 2x8Gb
W wolnym czasie sprawdzę Corsair to nówki, a kingston-y używane ale na gwarancji jeszcze długi czas. 
Zapewne jutro dam znać.
P.s Komp tylko pada przy dłuższym użyciu procesora na 100% przy taktowaniu 4,5 ghz w grach na pewno bym tego nie zauważył jestem pewien że przy 4,7 też bo z Ciekawości też sprawdziłem na chwilę czy pójdzie ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Jak robisz OC nie dajesz AUTO na napieciach tylko szukasz sam. http://www.youtube.com/watch?v=TIZ2rPg-Fjs moze ci pomoze cos :) i zalacz OCCT albo Prim95 i kontroluj tempy nie przekraczaj 80 stopni w codziennym uzytkowaniu. Jak piszesz ze na 4.2 masz stabilnie to na pewno masz  zle napiecia jak pokrecasz do 4.5.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Nie ja po prostu tyle wykorzystuję. Podkrece go zaraz podbije napięcie.i porobie testy.

30 min test OCCT

http://speedy.sh/FRwEe/14-03.rar

Kompa działa stabilnie przy napięciu 1,2V 4,5Ghz
Do zamknięcia

Edytowane przez Marecki11
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...