Skocz do zawartości

GB R7 260X - artefakty w trybie 2D


Recommended Posts

Witam. Mam problem z nową kartą. Wszystko zaczęło się niby od sterowników. 

Pierwszy przypadek polegał na tym, że miałem frez ekranu na pulpicie i sterownik ekranu przestał działać. Po chwili jednak wrócił i działało normalnie. Tylko raz.

Za drugim razem miałem czarny ekran i potrzebny był reset. Postanowiłem, że trzeba wgrać nowe stery, Wgrałem betę ze strony AMD i miałem jeszcze większe problemy, bo migały elementy pulpitu. W grach FPS spadło o jakieś 70%. Były problemy z aero w windowsie. Wkurzyłem się i usunąłem wszystkie stery i teraz nie mam Catalysta. Mimo to system i gry działają poprawnie. 

Teraz znowu od czasu do czasu pojawiają mi się artefakty w trybie 2D. Szczególnie u góry ekranu, a przed chwilą miałem w Thiefie migający element u góry. Po restarcie nic się nie wyświetla. 

Co z tym zrobić? Karta ma miesiąc. Mam nadzieję, że nie będę musiał jej odsyłać. Chciałem zrobić screna tych artefaktów, albo nagrać je farpsem, ale o dziwo są nie widoczne. Złapałem je aparatem:

http://s6.ifotos.pl/img/DSCN2850J_erpepww.JPG

W Thiefe mam temperaturę max 77 st. C z zamkniętą obudową. Jak zdejmę bok to jest znacznie lepiej. 

 

Gigabyte R7 260X OC 2GB

AMD A10 5800K

Aerocool VS albo VP 500W 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Chciałem zrobić screna tych artefaktów, albo nagrać je farpsem, ale o dziwo są nie widoczne. Złapałem je aparatem:

http://s6.ifotos.pl/img/DSCN2850J_erpepww.JPG

Aerocool VS albo VP 500W 

 

Zadne dziwo, tylko to jest norma w screenshotach. Tak samo, jak shotem nie zlapiesz np. sprajta, ktory nie jest integralna czescia pamieci obrazu - chyba, ze programem, ktory go tam specjalnie umiesci.

Chyba jednak karta jest uszkodzona, ale sprawdzilbys jeszcze na normalnym zasilaczu, a nie na tym czyms, co nawet obudowy produkuje do bani (mowa o tanszych). Czyli Antec, BeQuiet, Chieftec, Enermax, FlowerPower, OCZ, Thermaltake, Seasonic, XFX itp.

Link to post
Share on other sites

Zasilacze Aerocoola są cienkie? :o Myślałem, że to są jedne z najlepszych. Jeżeli chodzi o sprawdzenie na innym to nie bardzo. Wszyscy znajomi mają zasilacze Logic, albo złącza AGP także odpada. Może to wina podpięcia? Do karty był kabelek zasilania. Nie podpinałem przy jego użyciu tylko bezpośrednio z zasilacza kablem oznaczony PCI_E. Może to jakoś przepiąć? 

Nie wiem czy mi na gwarancji to uznają, bo problem nie występuje cały czas tylko od czasu do czasu jak mu się umyśli. A jak u nich nie wystąpi to tylko dodatkowy kłopot dla mnie, bo chyba muszę coś płacić za wysyłkę. 

Link to post
Share on other sites

SerieVP dla Aerocool'a robi firma Andyson, ktorej zasilacze trafiaja do takich "mocarzy", jak InWin, Mushkin (robia lepsze pamieci, niz sprowadzaja zasilacze), Recom, Sansun, Sigma, Sunbeam, Task...

Czytalem gdzies ostatnio recenzje ich zasilaczy - serii ktorejs chyba wlasnie z podanej przez Ciebie, gdzie nie zostawili na tych zasilaczach prawie zadnej suchej nitki. Nie chodzi o to, ze to jest czarna lista - bo nie jest - jednakowoz komponenty uzyte do produkcji tych zasilaczy moga powodowac dziwne przypadlosci i czestsze ich statystycznie uszkodzenia, niz zasilaczy "firmowych". Stad tez sugestia o sprawdzenie sprzetu z czyms porzadnym, bo inaczej - jak sam slusznie zauwazasz - szykuje sie dodatkowy klopot z wysylka naprawy gwarancyjnej.

Niezaleznie od tego na samo sprawdzanie karty graficznej ma duzy impakt czystosc systemu (tzn. brak syfow, balaganu, wirusow), a takze reinstalacja sterownikow przy uzyciu "czysciciela" DDU na przyklad.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Nie. Jest fabrycznie podkręcona. Gdzieś czytałem, że karta może dostawać za małe napięcie w trybie 2D i dlatego pojawiają się takie krzaczki. Dziwne że OC GURU II nie pokazuje mi w ogóle napięcia (na szaro napisane 0.000V).Może tu leży problem. Aha i jeszcze sprawa taktowania pamięci. 

http://ifotos.pl/zobacz/saasasjpg_erpewrq.jpg/

Tak to wygląda podczas pisania tej wiadomości. To powinno tak skakać? 

 

 

Jeszcze jedna sprawa. Przez te 2 lata wyszły do mojego mobo 3 nowe BIOSy? Może warto zaktualizować? Z tego co pisze na stronie producenta dotyczą one głównie zgodności z APU więc nie wiem czy to wpłynie na kartę. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Być może masz włączony program do monitorowania-podkręcania karty.

U mnie ekran migotał jak w MSI afterburner zmienione  były ustawienia bez akceptacji. Nie wiem dlaczego ale po wyłączeniu programu problem już się nie pojawia.

Ewentualnie ustaw Power limit na 10% w MSI AB i zrób test.

Link to post
Share on other sites

Na poczatek daj ustawienie sterowania zasilaniem  na 10% .Jak masz jakis program który pozwala podnieść napiecie w 2D to to zrób


 

 

Zasilacze Aerocoola są cienkie?

Jeśli zasilacz sprawny to z pewnoscią nie to 


 

 

Po restarcie nic się nie wyświetla. 

Czyli karta kaput? 


 

 

Dziwne że OC GURU II nie pokazuje mi w ogóle napięcia (na szaro napisane 0.000V).

Ale w gpu-z bedzoe posać .Chyba powinnop być z 0.85V i 300mhz .Jak wiecej v to dobrze  


 

 

W Thiefe mam temperaturę max 77 st. C z zamkniętą obudową. Jak zdejmę bok to jest znacznie lepiej. 

To nic ja na hd7970 mam 85 bo tak sobie ustawiłem i nic sie nie dzieje  


 

 

W grach FPS spadło o jakieś 70%

Daj wynik 3dmarka 11 .To typowy objaw przekrecenia karty jeśli po artefaktach takie coś  


U mnie w hd7970 napiecia 2d nie podniesiesz ale liczbe mhz z 300 można dac niżej :)

Link to post
Share on other sites
Czyli karta kaput?

Nie, nie. Źle się wysłowiłem. Pojawia się jakieś g#wno na ekranie, a po restarcie komputera wszystko jest w porządku.

Screen z GPU-Z

http://s6.ifotos.pl/img/gpuzgif_erxprpe.gif

Daj wynik 3dmarka 11 .To typowy objaw przekrecenia karty jeśli po artefaktach takie coś

3d Mark jest w normie. Wyniki są o kilka punktów wyższe od tego co jest w teście na benchmarku. Wydajność też jest na b. dobrym poziomie. http://www.3dmark.com/3dm/2391303

 

Dzisiaj jak siedziałem na necie to znowu go ścieło, karta wyświetliła czarny ekran, mignął jakiś różowy pasek i znowu musiałem zrestartować. Muzykę też dziwnie ścieło i z głośnika dobiegało tylko terkotanie. Nie wiem co z tym zrobić. Wywaliłem Afterburnera razem z ustawieniami. Sterowniki też. Teraz je przeczyszczę specjalnym programem do usuwania resztek sterowników.

Link to post
Share on other sites

A w sumie nie wiem. Karte mam od połowy ferii. To było gdzieś ostatni tydzień lutego. Patrzyłem w monitorowałem wtedy dysyć często temp. w OC GURU i na pulpicie było rdzeń 300MHz a VRAM na 600MHz. Teraz to w sumie jest cały czas na 6,5GHz. Nic nie kręciłem ani nie grzebałem. AB mi był potrzebny, bo chciałem mieć OSD w grach i śledzić obciążenia itd.

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

To odinstalij wszystkie programy tupu guru i Ab bo może to sprawa soft .A tak wogóle to te migania w grze to objaw przekreenia karty .Nie raz tak jest.Wystarczy zmniejszyć mhz do np 1150mhz


http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?architecture=&manufacturer=&model=R7+260X&interface=&memType=&memSize=

mozesz zaruzykować i spróbować wgrać też nowy bios np sapphire lub asus 

Link to post
Share on other sites

Jak odinstalowanie softu nic nie da, to podziałaj na integrze przez jakiś czas. Zobaczysz czy na pewno karty wina.

 

I dlaczego w zakładce od benchmarka "maxium turbo core clock" od procka masz 1397MHz?

Turbo Core mam wyłączone, bo na boxie to porażka.

 

@HAKELBERY

Z BIOSEM wolę nie ryzykować, bo jak coś to mogą mi chyba na gwarancji nie uznać. Usunąłem OC GURU II. Gpu-z chyba mogę zostawić.

 

edit: Zobaczcie tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/115219-asus-r7-260x-directcu-ii-oc-problem/

 

chodzi o to że przetaktowanie pamięci jest zbyt wysokie, a radiator nie ma żadnej styczności z nimi i się przegrzewają

Wychodziłoby na to, że u mnie może być to samo.

Te taktowania pamieci to powinny być na 600MHz tylko jak karta nie robi absolutnie nic, czy np. przy lekkim obciążeniu typu przesuwanie okien, internet itd też?

Na razie nie pojawiają mi się błędy w grafice, ale martwię się to pamięcią. Taktowanie pamięci jest cały czas na 6500Mhz nie ważne co robię. Czasami wracało do 600MHz, ale od dwóch dni to już w ogóle nie reaguje i jak się uparło na te 6500MHz. Jak przeglądam neta to sobie wymuszam w OC GURU na mniejsze, bo temperatura jej wzrasta. Co z tym zrobić?

 

Czy mógłbym odesłać kartę do agito i zamiast na gwarancję to zażądać wymiany, bo towar jest wadliwy? Wymieniliby mi na Sapphire'a? Kartę kupiłem pod koniec lutego.

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

 

 

zy mógłbym odesłać kartę do agito i zamiast na gwarancję to zażądać wymiany, bo towar jest wadliwy? Wymieniliby mi na Sapphire'a? Kartę kupiłem pod koniec lutego.

Być może tylko po co .GB ma 3 lata gw i lepszy cooler 


A gb to bedzie naprawiać bo ma serwos w Polce czyli raczej nie . Oddać to mogłeś chyba do 10 dni

Link to post
Share on other sites

Wolałbym Sapphira. Wystarczy spojrzeć po dziale na forum. Wszystkie problemy z MSI, Gigabyte albo sporadycznie ASUSy a o Sapphirach nic. Na pewno gorsze sztuki się trafiaj rzadziej u tego producenta.

 

No, ale dobra jak mi nie wymienią to muszę ją odesłać. To trzeba na własny koszt odsyłać czy sklep zapłaci za przesyłkę?

Link to post
Share on other sites

Okej. Dzięki za pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Chciałem jeszcze się przygotować i napisałem do supporta Gigabyte no i jeszcze nie odpisali. Zauważyłem kolejną anomalię: chciałem ręcznie zrzucić taktowanie, bo nie zamierzałem już grać. przesuwałem wiec powoli suwak i zatwierdzałem. No i odbiło mu zatrzymał się na 295 MHz. Nikt się jeszcze z czymś takim nie spotkał? Może spróbować przeflaschować BIOS? Powoduje to utratę gwarancji??

Uszkodzony może być jakiś kontroler pamięci czy soft karty??

https://www.dropbox.com/s/hgzx1676ccwp1bc/Zrzut%20ekranu%202014-03-20%2015.16.56.jpg

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Okej. Dzięki za pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Chciałem jeszcze się przygotować i napisałem do supporta Gigabyte no i jeszcze nie odpisali. Zauważyłem kolejną anomalię: chciałem ręcznie zrzucić taktowanie, bo nie zamierzałem już grać. przesuwałem wiec powoli suwak i zatwierdzałem. No i odbiło mu zatrzymał się na 295 MHz. Nikt się jeszcze z czymś takim nie spotkał? Może spróbować przeflaschować BIOS? Powoduje to utratę gwarancji??

Uszkodzony może być jakiś kontroler pamięci czy soft karty??

https://www.dropbox.com/s/hgzx1676ccwp1bc/Zrzut%20ekranu%202014-03-20%2015.16.56.jpg

 

Masz nadal tę kartę. Taktowanie pamięci ci się zatrzymało na takim poziomie być może dlatego że ustawiłeś zbyt niskie taktowanie pod obciażeniem, nie zjeżdżaj tam poniżej 1500 Mhz. Zacząłem niedawno testować R7 260x 2gb od Sapphire, tą taktowaną 1050 Mhz i jestem zadziwiony temperaturami, które są naprawdę wysokie. Pod mocnym obciążeniem karta potrafi nagrzać się nawet do 84 C(przy temperaturze otoczenia 25 C). W następnym tygodniu będę zmieniał obudowę na Zalmana Z9 i mam nadzieję że temperatury trochę zejdą. Widocznie te chipy tak bardzo się grzeją, zresztą referent Amd osiągał w testach 80 C. Mam Windows 8.1 64 bitowy, zainstalowałem sterowniki 14.3 beta i jak narazie nie mam żadnych problemów. Na zagranicznych forach czytam, że niektórzy na lepszych kartach mają jakieś zwiechy czy inne błedy. Patrzyłem na stronie Gigabyte i są 2 rewizje twojej karty. W pierwszej chyba przesadzili z taktowaniem pamięci i stąd te artefakty czy inne problemy. W drugiej pamięci są już ustawione na 1500 Mhz i też polecam ci to tak ustawić.

Edytowane przez martinez14
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...