Skocz do zawartości

Spadki fps temperatury w normie


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem gdzyz nie ważne w jaką garm gre czy korzystam z gier falsh na facebook zauwazam spadki fps z 60 do 8 widoczne lagi po jakis 5 minutach wraca wszystko do normy po około 1 minucie znowu spadki. sprawdzałem temperatury w stresie procek 58 stopni grafika 60 stopni (program occt,MSI Kombustor 2.5 do grafiki, hd tune do dysku) próbowałem wszystko co opsane było we wczesniejszych postach nic nie pogło .

 

konfiguracja sprzętowa

Procek : Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHZ

Płyta : MSI G41M-P33 Combo

Dysk : Samsung hd753LJ (759gb)

RAM : 2X Kingston DDR 2 GB 800MHZ

Grafa : Radeon HD6850 1GB Windforce

Zasilacz :  IBOX CUBE ATX 500W (niedawno kupiony gdzyz myslałem ze wina zasilacza stary to Enlight GPS-400 335W)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

"I have a Q6600 and a 300 watt PSU. I overclocked to 3GHz and still running fine with stock cooling and the 300 watts"
Tłumacząc na polski 3GHz na 300W a pewnie kartę jakąś tam posiadał to Yogiemu pociągnie ? 276W+120W+/- = ok. 400W Maks.
i5 z gtx760/R9 270x OC uciągnie na 500W :)

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem zrzut z MSI Afterburner podczas spadku fps

https://imagizer.imageshack.us/v2/814x556q90/713/iou3.png

 

wychodzi ze z grafa cos sie dzieje choc taktowanie zegarów pozostaje bez zmian.

 

natomiast w grach mmo podczas spadku fps zauwarzyłem znaczy wzrost pingu. po odpięciu neta problem ze spadkami dalej pozostaje.

 

Mozliwe ze bede musiał wymienić grafike :/

Link to post
Share on other sites

Nie masz żadnych robali? Nie ma syfu w kompie (dosłownie i w przenośni)? Nie przestawiłeś nic w opcjach zasilania karty?

Zobacz może jeszcze w furmarku, czy problem występuje.

 

Pozdrawiam,

Sir R.

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

test z furmark trwał 15 minut i troche mnie zastanawia ta temperatura która chwilowo wyniosła 82 stopnie wydjnośc cały czas utrzymywała sie na 99% w logu nie zauważyłem spadków

 

http://imageshack.com/a/img34/4042/gjx4.png

 

tydzień temu robiłem format (myślałem ze pomoże), syfu nie ma czyszcze kompa raz w miesiącu, zasilanie ustawinone w systemie na najwyższą wydajność, nie mam dostępu do napięć na karcie,

Edytowane przez yogimirov
Link to post
Share on other sites

Temperatura trochę duża jak na tę kartę, ale skoro piszesz, że chwilowe to nie zawracałbym sobie tym głowy (ew. zrobił test ponownie)

 

A z procesorem nie ma takich cyrków w grach i occt?

 

Piszesz, że takie coś występuje w grach mmo lub flash to może są to problemy spowodowane przez internet? W sumie nie napisałeś, czy to dzieje się w grach nie korzystających z internetu. Kiedyś grałem w taką gierkę zwaną "Soldat" i też jak miałem gorszy internet to były lagi/freezy, bo gubiłem pakiety, co wyglądało jakby pecet nie wyrabiał.

 

Tak czy siak, może być to wina zasiłki.

 

PS. Ten zasilacz jak możesz to zwróć i lepiej dołóż do tego co podał wojciechpiwo, bo to o wiele pewniejsza konstrukcja i na pewno się nie zawiedziesz. A jakbyś w przyszłości chciał zmieniać platformę, to on uciągnie i5 + coś pokroju gtx 770 (a może nawet więcej). Zasilacz to serce komputera :)

 

Edit: http://forum.benchmark.pl/topic/110507-polecane-zasilacze-w-r%C3%B3%C5%BCnych-przedzia%C5%82ach-cenowych/

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...