Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem z nowym komputerem i zwracam się do was o pomoc. Otóż komputer mam od tygodnia i od 2 dni gdy gram w lola nagle ekran robi mi się biały z czarnymi paskami. Specyfikacja :

 

-Intel g3420

-AMD r9 270

-msi b85m-e45

-Zalman z3

- corsair 450w

 

Pomożecie?

To wygląda mniej więcej tak

 

https://imageshack.com/i/mhp8spj

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny model tej karty albo stronkę z której ją kupiłeś wraz ze specyfikacją. 

Spróbuj wyciągnąć kartę jeszcze raz ze slotu, sprawdź czy jest on zakurzony, następnie wepnij kartę jeszcze raz dokładnie w slot, podłącz wtyczki z zasilacza do karty i włącz komputer od nowa. 

 

Czy ten błąd występuje tylko podczas tej jedynej gry? Zobacz jak sprawa wygląda w innych grach.

Podaj temperatury karty z programu HWmonitor lub z programu GPU-Z zwłaszcza podczas obciążenia (czytaj gry). 

Link to post
Share on other sites

model karty jest od gigabyte kupiłem ją w morele.net. Właśnie ściągam program occt i zobaczę jakie temp dochodzą. Mam na razie tylko lola i to się dzieje różnie raz na początku raz na końcu. Ok spróbuję wypiąć tą kartę przedmuchać i włożyć jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

OCCT to nie jest idealny program do testowania karty graficznej, bardziej bym Ci polecam program FurMark którym zrobisz 15 minutowy test obciążenia i to dałoby to konkretną odpowiedź co się dzieje z kartą. Jeśli podczas takiego testu karta pracując na 100% możliwości się wysypie tego rodzaju błędem lub bluescreenem to może wtedy oznaczać feler karty.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Możesz podać jakie karta osiągnęła temperatury? Puść tego OCCT jeszcze raz i zobacz w jakim momencie karta się wysypie i w jakich wartościach temperatura karty będzie oscylować. 

 

Z tego co pamiętam OCCT nie zbyt dobrze wygrzewał karty i prędzej bym obstawiał że karta jest walnięta skoro pod obciążeniem wywala błąd ekranu. Ewentualnie spróbuj jeszcze tego FurMarka dla pewności. 

Link to post
Share on other sites

Karta uwalona w mojej opinii także na Twoim miejscu od razu wysyłałbym na gwarancje. W zmniejszanie taktowań oczywiście jak chcesz możesz się bawić, być może zmniejszając o pewne wartości taktowanie, karta będzie stabilna a być może wydłuży się tylko czas wysypania błędu...  

 

W Catalyst Control Center najprędzej...albo w innym programie typu MSI Afterburner 2.3.1. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Możesz nagrać filmik z testu w OCCT czy Furmarku a nawet z LOLa i dołączyć na płytce CD/DVD z opisem co się dzieje. Jeśli masz czas i energię to możesz się bawić w sprawdzanie karty na innym komputerze do skutku. Możesz pójść do lokalnego serwisu żeby sprawdzili kartę w jakiejś aplikacji graficznej, grze itp. Gdyby ta karta wywalała bluescreeny lub blackscreeny to jeszcze bym się zastanawiał i kombinował co jest nie tak, ale jeśli wywala ewidentny błąd ekranu przy 50 stopniach to nie namyślałbym się długo. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Kontaktuj się indywidualnie ze sklepem gdzie kupiłeś sprzęt. Może wystarczy tylko kartę odesłać. Telefonicznie powinieneś się wszystkiego dowiedzieć w dziale obsługi klienta czy dziale reklamacji/zwrotów. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli paski masz tylko w grach a po uruchomieniu systemu nic w wideo też nie ma pasków to podejrzany może być też zasilacz. Zalecam też aktualizację biosu płyty głównej.  Wyłącz funkcję AMD Overdrive w sterownikach ATI może powodować problemy ze stabilnością. Można też pobawić się programem MSI AB ale nie w wersji 2.3.1 bo ta nie obsługuje R9 270. Zalecam użycie 3.0.0 beta 18. Wymuś w tym programie stałe napięcie rdzenia. Spróbuj podnieść napięcie rdzenia na np. 1.3V i przetestuj stabilność.   

Link to post
Share on other sites

@ Warren1987

Wersja 2.3.1 pewnie rozpoznaje karty R9 270, ale Sam miałem problemy z działaniem tego programu(nie mogłem zmienić napięcia rdzenia) na 7870. Dlatego unikam wersji 2.3.1. I chyba wersja 2.3.1 nie jest już rozwijana. Zastąpiła ją wersja. 3.0.

Link to post
Share on other sites

Tzn u mnie na jakiejkolwiek wersji MSI czy to 2.3.1 czy tą Betę 18 którą sobie teraz wgrałem, na Sapphirze nie ma opcji odblokowania napięcia :/ Przerabiane i z 7850 i R9 270X - tylko SapphireTrixx dało mi tą możliwość odblokowania napięcia. Ale wiem że na kartach MSI i Gigabyte chyba da się odblokować napięcie. 

 

Nic, na razie testuję i widzę że w tej becie dodali do OSD możliwość monitorowania CPU usage, temp i RAM usage więc duży plus bo wcześniej łączyłem MSI z HWInfo64. Jak ten MSI Beta 18 nie będzie mi sprawiał problemów to go zostawię. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...