Skocz do zawartości

Uszkodzone sloty ram?


Recommended Posts

Witam.

Pamięci 2x2 gb goodram 1333 mhz na ASUS M4A77TD PRO.

Wszystko chodziło super na obiżonych timingach 7-7-7-20 i napięciu 1,65V.

Dzisiaj zaczęły wyskakiwać mi bluescreeny i komp się od razu wyłączał (nie całkowicie tylko gasł ekran a wentylatory chodziły).

Zacząłem szukać przyczyny i doszedłem że to gniazda pamięci.

Same pamięci są ok bo w singlu obie działają ale tylko w slocie 2.

Gdy są w dualu w slocie 1 i 2 wtedy system się ładuje i restartuje po minucie.

Podobnie się dzieje gdy któraś jest sama w slocie 1.

Najgorsze jest to że nieużywane dotąd sloty 3 i 4 nie chcą w ogole ruszyć w dualu.

 

Czy to znaczy że uszkodził się slot 1 czy może kontroler dual channel?

Bo rozumiem że same pamięci są ok?

Myślicie że da radę reklamować płytę?

Link to post
Share on other sites

1. Resetowałem

2. Bios jest najnowszy

3. No właśnie sęk w tym że nie ma skąd. Ale na 100% pamięci są dobre.

 

W sumie udało mi się znaleźć jakieś wyjście.

Obsadziłem kości w slocie 2 i 4 i chociaż nie pracują w trybie dual channel to przynajmniej komp działa no i mam 4 gb.

Chyba se odpuszczę reklamację bo nie uśmiecha mi się teraz wysyłać mobo i zostać bez kompa na miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Na miesiąc to raczej nie ;)

Dużo szybciej przysyłają (jak ty prześlesz priorytetem, a oni normalnie to ok 4/12 dni chyba że się obijają)

 

Dobrze że nie jest Dual Channel to jest oczywiste musiał byś wsadzać w Sloty 1 i 2 a później 3 i 4

 

A więc poprawnie działają. Jak pisałem spróbuj załatwić sobie jakieś ramy i choćby w nocy test zrobić żeby komuś kompa nie zabierać :D

Jeżeli nie będą sloty uszkodzone...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. "Koneser" udało ci się rozwiązać problem ? Bo ja mam identyczny jak ty. Pamięć działa tylko w slotach 2-4 czyli licząc od procesora, drugim zielonym i drugim czerwonym.

 

Ale może od początku. Kopiłem nowego kompa,tzn WIN 7 64bit i podzespoły:

Phenom X3 720 BE,

Asus M4A79XTD EVO,

Radeon HD5770,

Corsair HX650

i pamięć Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 PGS AMD LLK

Wszystko ładnie chodziło przez jakiś czas. Pamięć była ustawiona w slotach 1-2 (dual) 7-7-7-20 i 1,80v 1600 ale po jakim czasie zaczęły się restarty . W biosie ustawiłem wszystko na default i przez jakiś czas było ok. Ale po nie długim okresie znowu zaczęły się restarty. Niestety nie mogę podać nazwy błędów bo dysk przeszedł format. Pamięć testowałem wiele razy mem testem itp. zero błędów. Ale wysłałem ją na gwarancje. Dostałem odp ze jest uszkodzona. Mailem do wyboru zwrot kasy albo inna (A-data 2000x) Wziąłem kości. Po włożeniu ich w sloty 1-2 lub 3-4 (dual) kom nie wstawał lub wstał ale po włączeniu Win7 restart. Dopiero w 2-4 działały stabilnie do teraz. Nie wiem czy poprzednie kości (Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 PGS AMD LLK) gdy włożyłbym w sloty 2-4 czy by tez chodziły.

 

Podobny problem byl opsany tu http://www.benchmark.pl/poradnik/Dual_C ... a-223.html . i chyba wszystko wskazuje na procesor...

 

W tej chwili mam restart z bledem:

 

Buge check string: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Bug check code: 0x0000003b

Caused by driver: dxgkrnl.sys

 

Nie wiem czy to również ma jakieś powiązanie z wyżej opisanym problemem czy to już całkiem inna bajka :wariat:

Link to post
Share on other sites

no niestety mam taki sam problem pamięci ddr 2 crucial ballistix 55515 1066 płyta ga ma 770 ud 3 i phenom 550 BE w dwóch pierwszych slotach nie działaja... wszystko smiga tylko jak wsadze w dwa zaraz przy procesorze... kombinowałem juz na wiele sposobów i nic nie pomogło ..ram sprawdzany mem testem 0 błedów potem sprawdzany na innych komputerach też chodzi a u mnie na kompie lipa... niby w niczym to nie przeszkadza ale wiadomo bardziej się grzeją gdy sa blisko rurek z chłodzenia na cpu..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...