Skocz do zawartości

Wybór coolera CPU + wentyle


Recommended Posts

Elos

Poszukuję jakiegoś coolera pod Phenoma 965 póki co na stocku, ale być może ''kiedyś'' jakieś OC nastąpi. Cena to max 200zł (z przesyłką najlepiej już), a tutaj moje ''wymagania'':

- Najlepiej jakaś czarna/ciemna kolorystyka, zresztą może wybierzecie coś, co może pasować do budy Cooler Master Storm Enfocer ? Może kiedyś jakiś modding, ale co do kolorystyki to nie mam bladego pojęcia co wybrać, dlatego właśnie przymierzam się do zamówienia listwy led RGB ze sterownikiem, by przekonać się w którym kolorze będzie najlepiej, dlatego chyba kolorowe wentyle będą psuć efekt i będzie to dennie wyglądało, a sama listwa jest dość mocna (w sensie światła). Tak w ogóle to czerwony kolor odpada na pierwszym miejscu, ale nie będę już pisał o swoich planach moddingowych, bo chodzi mi tu póki co o cooler.

- Jak najbardziej wydajny...teraz jest Phenom, ale może w przyszłym roku (lub nawet w tym) będzie jakiś Intel i nie chciałbym już wtedy męczyć się z wymianą coolera...

- Początkowo zastanawiałem się nad Contaciem 39/takim Enermaxem:

http://proline.pl/?p=EMX+ETS-T40-BK

Cooler prezentuje się naprawdę ciekawie i od samego początku mi się spodobał (niebieski kolor mi odpowiada - podświetlenie), choć nie mam pojęcia jaki będzie efekt podświetlanego Appolisha z listwą. Wentyle Contaca również dawały dobre światło, ale znów krążyły o nim złe opinie - nieco trudny montaż no i wydajność...Ale w końcu czego tu się spodziewać za ~120zł.

Zastanawiałem się także nad jakimś BeQuietem, ale dla przykładu Dark Rock Advanced nie prezentuje się zbyt ciekawie:

 http://pclab.pl/art44739-17.html

Choć z wyglądu mi się podoba, a z kolei Shadow Rock 2 to ''krowa'', zwykły Shadow Rock znów mi się ogólnie nie podoba. Ostatnia propozycja, która wpadła mi w oko:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Xigmatek_Dark_Knight_-_Night_Hawk_Edition_cooler_CPU_z_powloka_ceramiczna-39413.html

Wizualnie naprawdę ok, białe podświetlenie, które nie jest w dodatku zbyt mocne odpowiada mi i moim zdaniem nie gryzłoby się z listwą. Na pewno nie chciałbym jakiejś ''krowy'', wspominanej wyżej, która zakrywałaby mi sloty ramu, gdyż po prostu takie zjawisko mi się nie podoba (dla przykładu Shadow Rock 2).

Z tego wszystkiego może jakaś woda (gotowiec) ? Wiem, ze narobiłem tutaj kompletnej mieszaniny w związku z tym wyborem, ale jestem kompletnie niezdecydowany. Podobno będąc posiadaczem chłodzenia wodnego w przypadku tej budy będę zmuszony montować je na zewnątrz, co w ogóle nie wchodzi w grę...

- Kolejna rzecz do przemyśleń - a może w końcu nie brać listwy tylko jakieś wentyle typu Apollishe ? Choć tak jak wyżej mówiłem, nie jestem zdecydowany na jaki kolor chcę sobie większość porobić, wiecie o co chodzi. Nie ukrywam, zależy mi na oświetleniu aby w pełni wykorzystać potencjał bocznego okna przy mojej budzie i by móc cieszyć oko ;)

 

Kolejna kwestia to właśnie jakieś wentyle w budzie...Mam w oryginale duży wentylator Cooler Mastera 200mm Megaflow podświetlany na czerwono, którego dałbym na front i on by mi akurat nie przeszkadzał. Na tyle siedzi oryginalny Cooler Master 120mm, czarny standardowy. Zastanawiam się co dać na top (2 miejsca 120/140mm lub jeden duży tandem jak 200mm). W zależności od kolorystyki myślałem nad jakimś Corsairem AF (z tymi kolorowymi obręczami) - prezentują się one naprawdę ciekawe, lecz i trochę kosztują. Z kolei chciałbym ściąć koszty najmocniej jak się da, a żeby też to wyglądało w miarę przyzwoicie/estetycznie/ciekawie - wiecie dobrze o co chodzi :) Kupić raz a porządnie.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za brak kontaktu...Przemyślałem jednak, że podświetlany wentyl jednak nie musi się znajdować, więc najprawdopodobniej będę celował w Macho wymienionego wyżej. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ? W ciągu dwóch tygodni zamierzam dokonać zakupu :P

PS: Rozumiem, że w tej cenie nie ma szans na jakąkolwiek ''wodę'' ? Ewentualnie 250zł ?

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że w tej cenie nie ma szans na jakąkolwiek ''wodę'' ? Ewentualnie 250zł ?

Niestety nie, poza tym najtańsze "gotowce" LC oferują nijaką wydajność i tym samym ustępują dobrym coolerom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słyszałem właśnie większość tego typu opinii, po prostu wolałem się upewnić, gdyż nie leżę na kasie i jak kupuję to raz a coś porządnego. Hmm, chyba wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane i temat można zamknąć, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, alternatywy dla Macho ? A co sądzicie o tym Enermaxie ? :

http://proline.pl/?p=EMX+ETS-T40-BK

Jego wygląd bardzo mi zaimponował, jednak nie mam pojęcia co do wydajności, a najlepiej by było, gdyby to i to razem szło ze Sobą w parze ;)

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o AIO to ja posiadam Corsair H75 i w sumiejestem zadowolony, podkrecilem Phenoma x6 na 4.2 GHZ i w prime mam max 59 stopni przy maksymalnych wentylatorach (dosyc glosno ale tragedii nie ma), przy srednich 60-61 (stosunkowo cicho), w grach ponizej 50 stopni na srednich.

Podobno w tych Corsairach pekaja uszczelki :( moje wygladaja dobrze, jednakze sprawdzam co kilka dni.

Plusem tego chlodzenie oprocz temepratur, jest to ze mozesz uzywac takich ramow jakich chcesz, nic niczego nie blokuje, plyta sie nie wygina ;)

Zobaczymy za jaies 2 lata jaka bedzie zywotnosc tego chlodzenia, moze nowe generacje AIO beda w 100% godne polecenia, na chwile obecna jest to wedlug mnie taka ciekawostka, ktorej Ci nie polece, aczkolwiek z mojego modelu jestem zadowolony.

 

Co do tego Enermaxa - to jest wydajny cooler ale strasznie glosny (mialem stycznosc ze  Snow Edition), myslales moze o Scythe Grand Kama cross 2? Calkiem dobry cooler do Phenomow i miesci sie praktycznie w kazdej obudowie:

http://www.tweaktown.com/reviews/5674/scythe-grand-kama-cross-2-cpu-cooler-review/index7.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kama niezbyt mi się podoba, taka dziwna i zapewne sam tak o niej nie uważam :D Planuję w obudowie pewne zmiany (kiedyś tam) i niezbyt by mi to pasowało...Tak czy inaczej - dzięki za info, jednak AiO już sobie podaruję, taka końcowa decyzja :)

Z racji tego, że zakupu muszę dokonać dzisiaj po niemalże 3 godzinnym (kolejnym...) przeglądzie coolerów wpadły mi w oko jedynie propozycje, z których to muszę wybrać jedną...Macho 120 Rev. A lub NZXT Respire T20, co powiecie ? O NZXT wiem niestety niewiele, co z kolei przemawia za Macho, no ale poproszę jednak o końcową odpowiedź a raczej podpowiedź ;) Myślałem jeszcze o Dark Rock 2, jednak za drogie :/ Przy okazji pasta do Macho (dajmy na to...) - MX-2 będzie dobrym wyborem ? A może warto w coś lepszego zainwestować ? Tak do ok. 20zł.

Do tego jakieś 2 wentylatory do +/- 60zł w kolorystyce czarno białej, 120'stki ? Jakieś sugestie ?


Zdecydowałem się na zakup Macho + MX-2 + 2x Arctic F12. Temat można zamknąć ;) Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...