Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od niedawna jestem posiadaczem zasilacza ZALMAN ZM600-RS tu jest link do niego http://www.yooki.pl/index.php?p3049,zas ... 00-rs-600w

i mam pytanie o to moja specyfikacja techniczna komputera AMD Phenom X4 955 Palit GTX 260 i teraz do rzeczy ;) chciałbym dołożyć drógą kartę GTX 260 żeby zrobić SLI czy ten zasilacz wogóle to uciągnie ? czy dać sobie spokój na tym zasilaczu z SLI bo kupno nowego zasilacza nie wchodzi w grę .

Link to post
Share on other sites

530W z gniazdka z Phenomem po OC, więc jakieś 450W realnego poboru. Zasilacz ma bardzo mocne linie 12V, więc ja obstawiam, że musi dać radę. Możesz próbować.

http://ocia.net/aimages/438_15_full.jpg

AMD Phenom-II X3 720BE @ 3.6GHz

XFX 750a SLI - 1x16 or 2x8 PCIe

2x2GB OCZ Fatal1ty PC2-6400

Link to post
Share on other sites

1x260 - 180W

2x260 360W

phenom 100W

plyta -20/30

pamieci 20W

wentylatory -10W

dysk - 10W

jakim cudem wyszlo w tescie czy na tym wykresie 450 poboru?

na moje to wlasnie poboru przez podzepoly jest 530/550

a z gniazda to juz odpowiednio wiecej

 

i wcale zadnego OC tu raczej nie widac nawet

 

tyle ze zalman wystarczy ale 450W poboru to chyba cudem

- jakies OC wszystkiego i zalman jest obciazony na 100% i podaje ile fabryka dala 580W

Link to post
Share on other sites

ten wykres to mnie wlasnie za bardzo nie przekonuje albo i przekonuje tyle ze jako wynikowy dla poboru ale nie z gniazda

a ja widzialem b. powazne testy ktore rownie powaznie sugerowaly ze oclony 260 pobiera i 200W

180 to moze byc smialo normą przy intensywnym wykorzystaniu w standardzie

 

w kazdym razie - jakos b. dziwnie to tu przedstawiono

Link to post
Share on other sites

Zawsze wychodzi tak mało, bo komp bierze mało. Nazmyślane te wielkie pobory prądu zawsze. Da sobie radę na 100%. Mogę się założyć, że jak już to dopiero w jakimś Furmarku po OC przekroczy 500W z gniazdka ;) Skoro mój komp obciążany niemiłosiernie (po OC procka i grafiki) ledwo co przekraczał 300W z gniazdka (najwięcej 350W się pojawiło), to taki nagle brałby 600? Bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...