Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w przeciągu tygodnia miałem chyba 4 blue screeny. Nie wiem z czym problem, dyski są ok, bo skanowałem hd tune. 
Tutaj log z bview:
==================================================
Plik zrzutu : 022614-19702-01.dmp
Data wystąpienia błędu: 2014-02-26 19:53:51
Typ błędu : 
Kod błędu : 0x0000010d
Parametr 1 : 00000000`00000005
Parametr 2 : 00000000`00000000
Parametr 3 : 00000000`00001202
Parametr 4 : fffffa80`06cd3e40
Spowodowane przez sterownik: Wdf01000.sys
Spowodowane przez adres: Wdf01000.sys+52a46
Opis pliku : Aparat wykonawczy struktury sterowników trybu jądra
Nazwa produktu : System operacyjny Microsoft Windows
Firma : Microsoft Corporation
Wersja pliku : 1.11.9200.16384 (win8_rtm.120725-1247)
Procesor : x64
Adres błędu : ntoskrnl.exe+75bc0
Adres stosu 1 : 
Adres stosu 2 : 
Adres stosu 3 : 
Nazwa komputera : 
Pełna ścieżka : C:\Windows\Minidump\022614-19702-01.dmp
Liczba procesorów : 4
Wersja główna : 15
Wersja pomniejsza : 7601
Rozmiaru pliku ze zrzutem: 274 432
Dump File Time : 2014-02-26 19:55:06
================================================== 

Link to post
Share on other sites

CPU: intel i5 750 @ 3.8

RAM: 4 GB

GPU: Gigabyte Radeon 7950 WF3 @ 1150/1350

PSU: OCZ TECHNOLOGY 600 W

Win 7 64 bit

 

Mam zainstalowane Microsoft NET Framework 4.5, więc to nie powinno być problemem

Edytowane przez ZELEK7
Link to post
Share on other sites

No to przelećmy podstawowe pytania ;)

1) zmieniałeś cokolwiek w sprzęcie w ostatnich, powiedzmy dwóch tygodniach?

2) co się mogło zmienić tydzień temu - zarówno w systemie (jakaś aktualizacja systemu albo sterowników np.), jak i w sprzęcie (piszesz, że w ciągu tygodnia zaliczyłeś 4 BSODy).

3) czy jesteś w stanie znaleźć punkt wspólny tych błędów? Tzn., czy dzieją się one przy okazji robienia konkretnej czynności? (dla przykładu, jak pobieżnie przejrzałem net, to niektórym błąd się pojawia akurat przy zamykaniu).

4) jeśli masz czas, to zawsze można przeskanować system jakimś antywirusem, choćby i http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner (szczerze wątpię, czy to kwestia jakiegoś syfu, ale zapobiegawczo zawsze warto to zrobić).

Link to post
Share on other sites

Na początek wiersz poleceń-CMD(w trybie administratora) polecenie chkdsk C: /r. Skan dysku c trochę potrwa raport stwierdzi czy uszkodzenia systemu plików były czy nie i czy są bad sektory na dysku. Potem skan ADWCleaner lub Malwarebytes Anti-Malware. Jak BSODy nie ustąpią to problem sprzętowy. Dysk lub przegrzewanie podzespołów. Możesz wyczyścić wentylatory, styki ramu i grafiki. Sprawdź czy wszystkie zasilania molexy i itp. są dobrze zamocowane.      

Link to post
Share on other sites

Te BSOD pojawialy się podczas gry w Fife 14, gralem na padzie od ps3 przez ds3tool. Wtedy pad w pewnym momencie się odlaczal, mialem scine PC i bsod. Ostatnio też zauwazylem coś dziwnego z pamięcią RAM. Mam 2x2 GB na slotach 1,2 , bo 3,4 padly. Kiedy wyjalem 1 kość to komputer się co chwile restartowal przy wlaczaniu.

Link to post
Share on other sites

Problemem przy błędzie o tym kodzie, jeśli nie jest to NET Framework mogą być właśnie sterowniki od padów PS/XBOX. Wywal całkowicie i sprawdź czy błędy dalej będą się pojawiać. To jest problem z softem prawdopodobnie od tego pada, pamięci RAM zostaw w spokoju. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...