Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mój problem polega na tym że od 2 dni mój Phenom II X4 rozgrzewa się w stresie do 94 stopni a na pulpicie do 45. Dzisiaj zmieniłem pastę termoprzewodzaca na zalman stg2 lecz nic się nie zmieniło. Być może źle założyłem pastę albo problem leży gdzie indziej? Temperatury sprawdzałem w occt i hwmonitor.

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się ze jest dobrze zaciśnięte, równo bo nic nie lata jest sztywno przymocowane.

To jeszcze pełna konfiguracja komputera

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition

Karta graficzna MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC

Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)

Link to post
Share on other sites

Tak chłodzenie boxowe dawane wraz z procesorem. Zastanawiałem się też czy to nie jest wina czujnika temperatury bo gdzieś czytałem że phenomy wysypuja się przy 70 stopniach a ja wczoraj grałem w ramach testu przez 15 min i dochodziło do 95 stopni.

Link to post
Share on other sites

@up - zgadza się, w/g specyfikacji maksymalna dopuszczalna temperatura pracy to 55°C - 62°C.

Być może to wina czujnika, ale spróbuj po prostu dotknąć radiatora podczas takiego obciążenia, jak odczuwalna jest temperatura.

Możesz też zerknąć na temperatury jakie podaje program CoreTemp. click.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem testy: http://s2.postimg.org/3w043lhy1/test.jpg

Dotknąłem też w jego trakcie metalowych części chłodzenia( tych cienkich blaszek oraz miedzianych rurek) i były bardzo gorące niemal się poparzyłem. Dotknąłem też któregoś z mostków i on też był bardzo gorący.

OCCT zakańcza test po dojściu do 85 stopni. Mam pytanie. Czy nawet jeśli pasta została źle założona to czy możliwe są aż tak wysokie temperatury? Grając w Assassin's Creed 4 dochodziło do 98 stopni i zaczynały się lagi a w Heroes & Generals do 96 i lagów nie było.

Edytowane przez technik1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...