Skocz do zawartości

Przegrzewanie się komputera


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Jestem nowy na forum, nie jestem pewny czy piszę w dobrym temacie. Mam problem z przegrzewaniem się jakiegoś podzespołu w pc lecz nie jestem w stanie zidentyfikować co się przegrzewa. Poniżej zamieszczam link ze zdjęciem speedfan Temp3 jest znacznie podwyższona, kiedy gram w gre (cs:go) początkowo spokojnie mam 100fps, po 30-60 minutach gry temperatura zwiększa się i automatycznie są spadki do 30-40 fps. Proszę o pomoc.

 

http://vlep.pl/1usebn.jpg

 

Specyfikacja pc:

 

- Procesor: AMD Athlon X4 640 Processor 3.00

- GPU: NVIDIA Geforce GT 430

- Pamięć RAM: 4GB

- Płyta główna:  Gigabyte GA-MA74GMT-S2

- System: Windows 7 ultimate 64bit

 

 

Pozdrawiam

Hawk101

Edytowane przez Hawk101
Link to post
Share on other sites

Jako że SpeedFan często pokazuje bzdury to jak możesz wrzuć screen z temperaturami z programu HWmonitor - zwłaszcza jak komputer będzie pod obciążeniem. Program jest prosty w obsłudze i działa w tle odnotowując maksymalne temperatury. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Sprawdź elementy zaznaczone na żółto (mostki) dotykając palcem, może to być też gorąca sekcja zasilania, zaznaczona na zielono.

 

http://vpx.pl/i/2014/02/28/Clipboard01MiH5q.jpg

Link to post
Share on other sites

Procesor raczej się nie przegrzewa, całkiem możliwie że ta najwyższa temperatura może dotyczyć płyty głównej i tak jak kolega worm Ci sugeruje sekcja, druga sprawa - ten GT 430 przy 69 stopniach też może łapać zadyszkę przy długotrwałym obciążeniu - jaki dokładnie model posiadasz tej karty? 

Link to post
Share on other sites

Może być ciężko (lub niemożliwe) ze względu na kartę w slocie, na zamontowanie jakiegoś małego wentylatorka.

Trzeba by jakiś nawiew jednak zrobić na ten mostek, nie wiem jak masz ułożone wszystko w obudowie, musisz pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, akurat mam taki wentylator spróbuje jakoś go umocować. Mam jeszcze ostatnie pytanie czy da się wymienić ten mostek ? Jeśli tak to jaka była by cena i czy wymiana tego mostka podziałała by na występujący problem ?

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem pasty na oby dwóch mostkach, zainstalowałem wentylator na tym który bym bardziej rozgrzany i nic nie pomogło. Dalej temperatura jest taka sama. Dzisiaj jeszcze raz sprawdzałem palcem i sprawdziłem dokładnie wszystkie sekcje zasilania http://obrazki.elektroda.pl/1178542800_1339326760.jpg i wychodzi na to że to one są najbardziej rozgrzane, nie dało się trzymać dłużej palca jest tak rozgrzane. Zrobiłem też test komputer był całą noc wyłączony, załączyłem go rano i zaraz odpaliłem hwmonitor i temperatura od razu była 70 stopni. Już teraz całkiem zgłupiałem nie wiem co robić.

Edytowane przez Hawk101
Link to post
Share on other sites

Jeśli płyta jest na gwarancji to warto było by rozważyć telefon do serwisu Gigabyte, przedstawienie sprawy i porada czy płytę w takich okolicznościach nie lepiej oddać wcześniej na gwarancję aniżeli czekać w aż końcu coś się spali albo pojawi się zwarcie i nie daj Boże pociągnie za sobą kartę, procka albo inne urządzenie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zadzwonić i zapytać nic nie zaszkodzi - może Ci coś poradzą a być może zgodzą się przyjąć płytę i po rozsądnych kosztach wymienić te przegrzewające się elementy na nowe. Zrobisz jak zechcesz, pamiętaj że czasem brak gwarancji niekoniecznie musi świadczyć o tym że firma ma klienta gdzieś.

 

A może po prostu najwyższa pora zainwestować w coś nowego. W każdym bądź razie powodzenia. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...