Skocz do zawartości

Realtek alc-892 brak dzwięku


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie ale problem tkwi w tym że dźwięk jest bo system win 7 wykrywa i dział do puki póty nie zainstaluje sterowników realtek. Instalują się wszystko ok do puki system nie ma wydać z siebie jakiegoś dźwięku bo wtedy momentalnie wskakuje krzyżyk na głośniku w tray'u i napis że usługa audio nie jest uruchomiona. próbowałem sterowników z płyty razem z komputerem i pobranych najnowszych (chyba) z sieci. Proszę o pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Zobacz w Panelu sterownia w zakładce Dźwięk jakie masz włączone urządzenia audio i spróbuj metodą prób i błędów wyłączać inne jeśli są włączone. Może masz ustawiony dźwięk AMD HD a nie Realteka. Też się borykałem z podobnym problemem i pomogło powyłączanie wszystkiego a następnie włączenie tylko jednego źródła dźwięku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobacz w Panelu sterownia w zakładce Dźwięk jakie masz włączone urządzenia audio i spróbuj metodą prób i błędów wyłączać inne jeśli są włączone. Może masz ustawiony dźwięk AMD HD a nie Realteka. Też się borykałem z podobnym problemem i pomogło powyłączanie wszystkiego a następnie włączenie tylko jednego źródła dźwięku. 

Kombinuje już od jakiegoś czasu. Ale spróbowałem dokładnie tak jak piszesz i nic to nie wnosi. Dźwięk wraca dopiero po odinstalowaniu sterowników realtek.

Link to post
Share on other sites

Czyli Tobie chodzi tylko o instalację softu Realtek (ustawienia audio, equalizer itp)?

 

Instalowałeś tego Realteka ze strony producenta płyty głównej czy z płytki?

Sprawdź w BIOSie ustawienia audio jak wyglądają? 

W zasadzie tak soft realteka. I z oryginalnej płytki jak i wersje 2.7 chyba taką najnowszą znalazłem. W biosie patrzyłem ale jakiś ustawień audio nie znalazłem.

Może faktycznie poszukam jeszcze z innego źródła. Nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

http://pl.msi.com/product/mb/B85G43.html#/?div=Driver&os=Win7 64

 

Z tej stronki od Twojej płyty głównej ściągniesz najnowsze, jeśli po ich instalacji nadal głos zniknie to szukałbym już tylko przyczyny gdzieś w ustawieniach tego Realteka. Nie ma siły ale soft nie powinien powodować braku dźwięku, prędzej że dyskonfiguruje ustawienia i urządzenia dźwiękowe i wtedy owszem problem się pojawia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz system Win 7 bez SP1 to możesz mieć problemy z instalacją sterowników Realtek HD Audio. Mimo to spróbuj pobrać najnowsze sterowniki ze strony producenta. Wcześniej wywal wszystkie sterowniki dźwięku za pomocą Driversweeper w trybie awaryjnym. Dopiero po tym zabiegu zainstaluj nowy sterownik. Domyślne urządzenie audio w Panelu Sterowania musi być Głośniki Realtek HD Audio. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz system Win 7 bez SP1 to możesz mieć problemy z instalacją sterowników Realtek HD Audio. Mimo to spróbuj pobrać najnowsze sterowniki ze strony producenta. Wcześniej wywal wszystkie sterowniki dźwięku za pomocą Driversweeper w trybie awaryjnym. Dopiero po tym zabiegu zainstaluj nowy sterownik. Domyślne urządzenie audio w Panelu Sterowania musi być Głośniki Realtek HD Audio. 

A SP1 mogę doinstalować teraz? Czy muszę przy instalacji świeżego systemu? Może po instalacji SP1 wszystko zaskoczy?!

Link to post
Share on other sites

SP1 instaluje się z aktualizacjami Windowsa więc nie musisz stawiać systemu od nowa. Tak jak napisał kolega wyżej - musi być aktywne urządzenie SPEAKERS REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO i nie ma opcji że nie działa. 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli pierwszy sposób, który podałem z instalacja sterowników nie zadziała nie będziesz miał wyjścia jak zainstalować SP1 a dopiero potem sterowniki Realtek. Powinieneś po świeżej instalacji systemu(bez Sp1) zawsze doinstalować od razu SP1 przed innym oprogramowaniem(sterownikami). Po instalacji SP i tak będziesz musiał instalować wszystkie sterowniki jeszcze raz. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie tracisz sterowników po instalacji SP1, nadal są w systemie i powinny działać dobrze nawet lepiej niż wcześniej. Ale niektóre są zmieniane na domyślne systemowe. A powinny być to te od producenta. Dlatego najlepiej będzie przeinstalować wszystkie sterowniki (tylko w Twoim przypadku). Normalnie sterowniki doinstalowuje się po SP1 i wszystko działa bez zarzutu. Gdy już zainstalujesz SP1, użyj programu Drivereasy, żeby sprawdzić, które sterowniki masz aktualne a które musisz uaktualnić lub przeinstalować. Polecam tą witrynę ze sterownikami http://station-drivers.com/ ale nie ściągaj z niej żadnej bety tylko najnowsze podpisane sterowniki(WHQL). 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...