Skocz do zawartości

AMD A10-7850K, czy AMD FX 8350


Recommended Posts

Dla przykładu jak ssały proce AMD zanim ktoś się zlitował i załatał to co na intelu działało bez problemu bez patchów, nie wiem ja tam wole mieć procek co sobie po prostu radzi bez sterydów, boosterów i innego oprogramowania, na które trzeba czekać i nie wiadomo czy się pojawi, a i nawet z boosterem 40 klatek to żaden sukces ja wole se grać w 60 klatkach

 

No tak , intel jest bezlitosny. Nawet placil producentom benchmarkow za faworyzowanie ich procesorow. 

http://www.ftc.gov/os/adjpro/d9341/091216intelcmpt.pdf

http://www.ftc.gov/news-events/press-releases/2010/08/ftc-settles-charges-anticompetitive-conduct-against-intel

od 3.45 min. o tym mowa. 

Moze nawet kombinuje z microsoftem. Skoro Win 7 nie wspolpracuje optymalnie z FX-ami i istnieje "fix" na to to czemu trzeba indywidualnie prosic o to microsoft. 

I mozee jeszcze to:

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HAHAHAHAHAH wklejasz filmik w którym 3570k ma 25 klatek w FAR CRY 3 wcześniej mi wmawiając że na phenomie ci nie spada poniżej 40 klatek i traktujesz jako obiektywny :D pozdrawiam, weź bo na serio gubisz czasem logike w tym co robisz i mówisz, swoją drogą już mam opinię o tym zacnym grubawym brodatym jegomościu który tak kocha AMD i ciekawi mnie skąd wyssał te testy :D z tych wypocin wynika że nawet phenom jest lepszy od 3570k, o ja głupi po co wydawałem kasę i wymieniałem procka skoro tamten był lepszy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
HAHAHAHAHAH wklejasz filmik w którym 3570k ma 25 klatek w FAR CRY 3 wcześniej mi wmawiając że na phenomie ci nie spada poniżej 40 klatek i traktujesz jako obiektywny pozdrawiam, weź bo na serio gubisz czasem logike w tym co robisz i mówisz

Wkleilem filmik zebys sobie posluchal o nieuczciwej konkurencji ze strony intela. Rozumiem ze angielski nie jest twoja mocna strona bo tylko na graficzne slupki potrafisz zwrocic uwage. I nie zaczynajmy dyskusji o FarCry 3 od nowa ,bo jedyne spadki jakie mialem o okolice 30FPS i to tylko sporadyczne bo gralem na full ultra w fhd ,bez msaa i gtx 760 poprostu momentami nie wyrabial. 

Z reszta na tym video widac ze AMD duzo lepiej radzi sobie z FarCry3 .

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja padłem po tym "teście"a nie słuchałem co gada ten koleś bo mnie to nie obchodzi po tym co widzę o jego rzetelności, on jest chyba chory albo mu się procki pomyliły :D dalej żyj złudzeniami i ja już kończe tą zacofaną dyskusję :D nieuczciwa konkurencja hahahah robić coś lepiej, biedne amd mogło by mieć lepszą sprzedaż FX-ów ale niecny intel ma lepsze procki i ludzie je wolą brać, cholerni monopoliści :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Widzisz mówisz, że FX 8350 przegrywa we wszystkim, co nie jest prawdą, nawet na podstawie benchmarków i to mnie martwi, czy doradzając mi jesteś obiektywny?

 

I5 może przegrywać tylko w niektórych specyficznych zastosowaniach profesjonalnych. Ogólnie i5 jest wydajniejszy nawet bez OC. W grach ten FX niekiedy dostaje łomot nawet od i3 więc sam zadecyduj czy chcesz się rozdrabniać na szczegóły i wybierać jakieś specyficzne zastosowania dla FX'a aby udowodnić jego wydajność czy przyjmujemy wydajność średnią z typowego zastosowania pół-profesjonalnego oraz do gier które zajmą najwięcej czasu użytkowania na tym komputerze. Słupki wydajności znasz więc po co to pytanie ? Bo wszystkie słupki na różnych serwisach kłamią o FX'ie ? No to tu na forum też możemy kłamać. W takim razie zamiast testom z wynikami w cyfrach trzeba by zaufać wróżkom.

 

 

 

Argument z iloscia wydzielanego ciepla bylby na miejscu jakbysmy mowili o Sandy Bridge i moze Ivy Bridge , Haswell ma ogromne problemy z temperatura. Widac tu ze jestes nie obiektywny.

 

Mylisz ilość wydzielanego ciepła z temperaturą CPU. Haswell pobiera mało energii więc i wydziela mało ciepła. Ale nie może tego ciepła oddać na radiator to musi go przekazać do otoczenia inną drogą i temperatura rdzenia rośnie jeśli ktoś ma pecha i klej pod IHS jest wyjątkowo źle nałożony. Ale ilość wydzielanego ciepła jest mniejsza niż przy Sandy Bridge.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2013/haswell_ivybridge/wykresy/energia_civ.png

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@jarnuszkiewiczm

 

Ten grubasek z bródką jest członkiem Tek Syndicate, jeśli interesujesz się OC to powinieneś o nich słyszeć. Tak, czy inaczej możemy skończyć gównoburzę i powrócić do merytorycznej dyskusji?

 

Reasumując:

1. AMD sprawuje się lepiej w Visual Studio, Photoshop i Premiere, czy aż o tyle lepiej, że warto kupić FXa?

2. Intel sprawuje się lepiej w grach w które lubię grać, ale mam na to mało czasu, czy o tyle lepiej, że warto zapłacić ~200 zł więcej za procesor i ~200 zł więcej za mobo?

 

@Fenio

 

Wróżkom*

 

Testy w różnych serwisach opierają się w większości na tych samych benchmarkach. Jeśli benchmarki są lewe(opłacane przez Intel), a zostało to wykazane, to i nie ma się co dziwić, że testy są takie, a nie inne. Ok, masz rację lepiej wziąć pod uwagę wydajność średnią.

 

No i wreszcie kluczowe pytanie, jeśli zainwestuje więcej w procka i w mobo to na ile mi taki zestaw starczy? Zakładamy Intel i5 4670K, ASUS Z87-A, RAM od Corsair, CL9, 8 GB, 1600 MHz i w miarę dobra karta graficzna. Czy taki zestaw wystarczy, aby grać przez 2/3 lata na high w nowe gry, a po tym okresie oraz dokupieniu identycznej karty graficznej i połączeniu ich przez SLI, przez kolejne 2 lata?

Edytowane przez makpeet
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mylisz ilość wydzielanego ciepła z temperaturą CPU. Haswell pobiera mało energii więc i wydziela mało ciepła. Ale nie może tego ciepłą oddać na radiator to musi go przekazać do otoczenia inną drogą i temperatura rdzenia rośnie jeśli ktoś ma pecha i klej pod IHS jest wyjątkowo źle nałożony. Ale ilość wydzielanego ciepła jest mniejsza niż przy Sandy Bridge.

Ok, co za roznica. Jeden produkuje cieplo , drugi ma klopot z jego odprowadzeniem . Efekt koncowy-ten sam klopot dla ukladu chlodzenia. 

Link to post
Share on other sites

może być członkiem NASA skoro pokazuje pierdoły to go nie szanuje

problemem drogi kolego jest to ze nie szanujesz nikogo, kto ma inne zdanie niz Ty sam.

Ja mimo wszystko bardziej wierze w jego filmik, niz Twoje testy, ktre jak sam przyznales trwaly jeden dzien.

Nie twierdze ze FX jest lepszy od i5, twierdze tylko ze majac FXa mozna spokojnie pograc w gry i w wiekszosci przypadkow nie zobaczysz roznicy miedzy intelem a amd.

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

 

 

Testy w różnych serwisach opierają się w większości na tych samych benchmarkach. Jeśli benchmarki są lewe(opłacane przez Intel), a zostało to wykazane, to i nie ma się co dziwić, że testy są takie, a nie inne.

 

Syntetyczne benchmarki nie mają sensu i od dawna zostały wyparte przez testy w grach i programach użytkowych. Wydajność z testu to wydajność realna w grze/programie a nie abstrakcyjna jak w 3dmarku czy Cinebench. 

 

 

 

Ok, co za roznica. Jeden produkuje cieplo , drugi ma klopot z jego odprowadzeniem . Efekt koncowy-ten sam klopot dla ukladu chlodzenia. 
 

 

Spora różnica. Układ chłodzenia niewiele zdziała jak ciepło nie jest na niego w pełni przekazywane, jeśli ktoś ma uszkodzone połączenie IHS to należy je naprawić lub wymienić procesor w ramach gwarancji.

Link to post
Share on other sites
problemem drogi kolego jest to ze nie szanujesz nikogo, kto ma inne zdanie niz Ty sam.

  są dwa rodzaje poszanowania, jako człowieka i osobę szanuję każdego z forumowiczów nawet jak gada kalumnie, szacunek drugi to ten za wiedzę i kompetencje, i nic nie stoi na przeszkodzie że kogoś  szanuje po prostu z racji że to użytkownik tego samego forum, a nie szanuję jego głupich pomysłów

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Spora różnica. Układ chłodzenia niewiele zdziała jak ciepło nie jest na niego w pełni przekazywane, jeśli ktoś ma uszkodzone połączenie IHS to należy je naprawić lub wymienić procesor w ramach gwarancji.

To szczerze mowiac kazdy Haswel ma bardziej lub mniej uszkodzone poloczenie pod IHS.  

Link to post
Share on other sites

@Fenio

 

Jeśli gry są dobrymi wyznacznikami wydajności to FX sprawdza się w nich podobnie, co i5, przynajmniej tak wynika z testów Tek Syndicate na Crysis 3, Far Cry 3 i paru innych.

 

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie o przydatności podanego przeze mnie zestawu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli gry są dobrymi wyznacznikami wydajności to FX sprawdza się w nich podobnie, co i5, przynajmniej tak wynika z testów Tek Syndicate na Crysis 3, Far Cry 3 i paru innych.   Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie o przydatności podanego przeze mnie zestawu?

Skoro do zastosowan profesjonalnych tanszy FX jest czasem nawet lepszy to idz bo masz mozliwosc sprawdzenia jak chodza interesujace cie gry na tym procesorze. Jesli ok, to kup FX-a , jesli widzisz jakies problemy to kup i5.  


W nowych grach ktore wykorzystuja coraz wiecej rdzeni sytuacja z FX-em moze sie tylko poprawic. 

Link to post
Share on other sites
ak już coś, to tak jak keczu już wspomniał fx-8320 (to samo co 8350 tylko domyślnie ustawiony inny mnożnik, dokładnie ten sam potencjał OC a cena zdecydowanie niższa). Wtedy realna różnica pomiędzy i5-4670k a fx-8320 wynosi ~270zł 845 - 575 = 270

Czemu zawsze porownujecie ceny jednego komponentu?

Biorac FX dolicz: - okolo 100 do lepszego zasilacza,

                           - od 150 do chlodzenia zeby go krecic by dogonil intela w grach

                           - intelowi wystarczy 6 faz zasilania do maksymalnego domowego oc, ktore ma prawie kazda

                             plyta a ile potrzeba do krecenia FX? Watpie zeby najtansza plyta wystarczyla

Edytowane przez arkus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

- intelowi wystarczy 6 faz zasilania do maksymalnego domowego oc, ktore ma prawie kazda plyta                     a ile potrzeba do krecenia FX?

Na razie mam stabilne 4.4Ghz na baaardzo taniej plycie (patrz opis). Musze zmienic lokalizacje chlodnicy i mysle ze dam rade 4.5 Ghz.   

Link to post
Share on other sites

 

No i wreszcie kluczowe pytanie, jeśli zainwestuje więcej w procka i w mobo to na ile mi taki zestaw starczy? Zakładamy Intel i5 4670K, ASUS Z87-A, RAM od Corsair, CL9, 8 GB, 1600 MHz i w miarę dobra karta graficzna. Czy taki zestaw wystarczy, aby grać przez 2/3 lata na high w nowe gry, a po tym okresie oraz dokupieniu identycznej karty graficznej i połączeniu ich przez SLI, przez kolejne 2 lata?

Może ktoś mi na to udzielić odpowiedzi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...