Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po moim ostatnim upgradzie wystepuja mi przy grze w bardziej wymagajace gry artefakty, jak wiadomo glownym podejrzanym jest karta graficzna, lecz problem jest dosc specyficzny, poniewaz niektore gry dzialaja wrecz swietnie w kolejnych obraz jest ok i wystepuje tylko brzeczenie w sluchawkach a w jeszcze innych artefakty sa tak nasilone ze nie da sie grac, w niektorych z tych ostatnich wystepuje wylaczenie po roznym okresue czasu. Moze jest cos nie tak z software, mimo iz instalowalem sterowniki do karty graficznej problem wystepuje dalej, ja juz wszystkie moje pomysly wyczerpalem, a jako iz nie jestem 'znawca' postanowilem sie zapytac. Karta to radeon 6850 cyclone, karte podkrecalem lecz w granicach bezpiecznej wartosci napiecia (1,22v.). Prosze o pomoc. Pozdrawiam. :>

Link to post
Share on other sites

a nie przesadziłeś z tym OC? z doświadczenia Ci powiem, że artefakty i przekłamania wyświetlanego obrazu to zazwyczaj problem z VRAM. albo za mocno podkręcony albo nie dostaje wystarczająco papu. spróbuj zejść do wartości stock'owych i zobacz czy problem występuje nadal.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jest na stocku, pomyslalem juz o tym i problem dalej wystepuje, czyli pewnie vram rypniety? :/ Chcialbym jeszcze dodac ze mam procesor odblokowany do 4 rdzeni, oryginalnie jest to 565BE, oraz jest podkrecony do 3,8ghz, pozatym wywala mi BSOD'y a ostrzezenia windowsa o bledach na dysku samsunga to codziennosc, dodam ze z odpietym samsungiem problem jest ten sam, temp. na procesorze pod obciazeniem mam w granicach 65oC, watpie takze aby bylo to cos z plyta glowna, jest wiele o niej dobrych opinii a radiatory sa tak ogromne ze nic nie ma prawa sie przegrzewac pomijajac juz fakt 6wentylatorow w obudowie pomijajac te od Spartana i Gpu.

Pomoze ktos? :(

Edytowane przez kaysindri
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odp, mialem przeinstalowac stery juz wczesniej ale mi sie przedluzylo, jakies wskazowki? Na co uwazac? Robie to w sumie pierwszy raz. :)

Dzisiaj przeinstalowałem wszystkie sterowniki i reszte software'u karty graficznej, niestety brak efektu. Jakies sugestie prócz formata? Zgubiłem swój klucz do Windowsa, a teraz u mnie krucho z monetą. Liczyłem jednak na jakiś błąd sterowników.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki wiellkie. Lecz caly czas czekam na jakies propozycje poza formatem, nie chce mi sie za to zabierac. :P

W takim razie bede sie meczyl z ta karta do wakacji, a na wakacjach zlapie sobie jakiegos nowszego x850/x870, wtedy moze bede mial checi sformatowac, a szkoda bo bardzo polubilem moja karte. xd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...