Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość. Mam swój poczciwy sprzęt już 5 lat, więc wypadało by tchnąć w niego nieco młodzieńczego ducha, myślę że grafika powinna rozwiązać choć część problemów...

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: nie pali się ale tak do miesiąca

-Zastosowanie: gry: gta, omsi, nfs, poza tym autocad, solid, i tym podobne

-Model i moc zasilacza: Modecom feel 500atx 500W

-Reszta specyfikacji komputera 

procesor Intel Core 2 Duo E8400

grafika Radeon HD4870 sonic dual edition (od Palita, nie X2)

płyta Gigabyte S-series GA-EP35-DS3L

ram Kingstone 4GB DDR2 (nie mam pojęcia skąd wziąć więcej szczegułów)


-Rozdzielczość monitora w której grasz Na chwilę obecną 1680x1050 ale niedługo 1920x1080

 

-Dodatkowe wymogi: praktycznie brak

 

 

Tak gdzieś do 500zł, nie koniecznie nówka ale byłoby miło... Z góry dzięki za pomoc...;)

Link to post
Share on other sites

 

Nvidii Gtx 650 Ti

Na pewno nie tą nvidie. Po pierwsze jest to procesor 2 rdzeniowy - za duży narzut sterowników. Po drugie jest ona słabsza od 7790 czy też r9 260x i nie opłacalna w tym segmencie cenowym.

Tak po za tym R9 260x to będzie max do tego procesora, pod warunkiem wymiany PSU.

Link to post
Share on other sites

Zakup karty można delikatnie odłożyć w czasie, a da radę jakiś rozsądny zasilacz do 200pln...? Najlepiej jakby starczył mi na kolejny komputer jeszcze, który będzie kompletowany za jakiś czas (dokładnie nie wiem kiedy, dla tego na razie chcę sobie grafikę sprawić)

Link to post
Share on other sites

Różnica w cenie jest, warto dopłacać...? Nie będzie czegoś sporo tańszego (poniżej 150) a nieodbiegającego za bardzo, coby nie przepłacać...? I takie nieco może i tępe pytanie, wymiana zasilacza nie jest nadmiernie skomplikowana...? ;)

 

I -jak pisałem- zakup zasilacza jest raczej przyszłościowy, więc poradzi on sobie z uciągnięciem komputera złożonego w sumie gdzieś za 3tyś...?

Edytowane przez auper
Link to post
Share on other sites
wymiana zasilacza nie jest nadmiernie skomplikowana...?

Po prostu musisz podłączyć odpowiednio wszystkie kable. Ciężko zrobić to źle, wszystkie kable pasują tylko w jednym ułożeniu. 

 

 

 

Nie będzie czegoś sporo tańszego (poniżej 150)

Za 150 zł jest Corsair VS450. Spokojnie da rade z tą kartą.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Zawsze jest warto dopłacić. Co do wymiany zasilacza, to jeżeli jesteś w stanie przykręcić 4 śruby i rozwiązać to:http://img18.tablica.pl/images_tablicapl/102117823_2_644x461_zabawka-drewniana-sorter-klocki-ksztalty-dodaj-zdjecia.jpg

 

to nie powinno być problemu :) Trzeba tylko uważać, żeby nie dociskać za mocno wtyczek, bo można uszkodzić płytę.

Link to post
Share on other sites

Wtykanie wtyczek akurat mam opanowane dokładając kolejne moduły do samochodu więc nie będzie problemu...;) Dziękuję bardzo za szybkie i klarowne odpowiedzi, jeszcze mam pytanie, czy Corsair VS450 da radę z nieco mocniejszym sprzętem, bo jak pisałem zakup przyszłościowy, planuję zabrać do kolejnego pieca...

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy myślałem, czy by tej w/w karty graficznej nie przenieść do nowego PC i nie dorzucić 2giej takiej samej, ale jak teraz myślę to nie wiem czy to taki genialny pomysł, a oc to nie zabawa dla mnie, wolę jednak nie ingerować w komputer, dzięki temu mój sprzęcik chodzi już 5 lat bez problemów... Myślę, że temat został wyczerpany, więc jeszcze raz dziękuję wszystkim, oraz poprosiłbym o zamknięcie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...