Skocz do zawartości

Jaki procesor i płyta główna do 500zł


Recommended Posts

Witajcie serdecznie. Szukam procka i płyty głównej do 500zł gdyż przydał by mi się lekki upgrade komputera. Posiedziałem trochę na allegro i mniej więcej patrzyłem na ceny lecz nie mam pojęcia na co szczególnie zwracać uwagę. Myślałem nad jakimś nowym zestawem płyta+proc i czasami też ram ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Czy lepiej szarpnąć się na coś używanego ? Ogólnie komp służy mi do grania lecz ten obecny jest średnio wydajny. Specyfikacja to:

 

-Ati Radeon 5830, której zmieniać nie chcę bo uważam, że to wydajna karta i mi w zupełności wystarczy.

-AMD athlon 64 x2 5800+,

-4 Gb ram ddr2 800,

-Płyta główna Gigabyte GA-M57SLi-S4,

-Zasilacz OCZ 550w 

 

A więc pozostaje pytanie czy używane czy nowe ? I mniej więcej na co patrzyć i co będzie najrozsądniejsze. Z góry dziękuje za pomoc ;)

Edytowane przez boss69
Link to post
Share on other sites

jeśli ma być nowa podstawka to musisz kupić pamieć ddr 3

proponuje coś takiego procek dobrze radzi sobie w grach 

test cpu  http://pclab.pl/art54829.html

 
Procesor: Intel Pentium G3420 /3.2GHz, 3MB, LGA1150, BOX/ 230 zł
Płyta główna: AsRock H81M-GL /intel H81, LGA1150/ 180 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1333MHz CL9 145 zł
 
www.esc.pl
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 350 zl masz Phenoma 945 w rewizji 95W (wiecej nie pojdzie na tej plycie) razem z plyta - plyte sprzedajesz za 50 zl powiedzmy:

 

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-945-x4-95w-ga-m52l-s3p-okazja-i4000024208.html

 

I jest to czterordzeniowa alternatywa dla nowej podstawki i Pentiuma s1150. Plusy ? Nie musisz przeinstalowywac systemu i softu - zmieniasz sam procek, nie babrasz sie ze skladaniem flakow. Gry docenia realne 4 rdzenie w odroznieniu od moze i szybszych 2-rdzeniowcow w dziedzinie wydajnosci na rdzen, ale minFPS tego nie doceni :) Uwazam, ze warto sprawdzic przed wymiana calej platformy, bo nawet jak sie nie spodoba - nie tracisz wiele, bo Phenomy 4c jeszcze trzymaja ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)

 

 

Edit:

 

A co powiecie na to ?

 

http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3r-q6600-4x2400-8m-1066-gwarancj-i3994385243.html ? + mój ram ? 

 

Czy zużycie energii będzie naprawdę duże i z tego względu może to być minus? 

 

Edit 2:

 

W sumie bardziej opłaca się tego phenoma bo jest wydajniejszy i chyba ma mniejszy pobór mocy. 

Edytowane przez boss69
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...