Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej pod 1155


Recommended Posts

Jaka plyta glowna pod socket 1155? Kupilem ostatnio po okazyjnej cenie i7 3770 i szukam jakiejs ciekawej propozycji ale niestety sam nie czuje sie na silach wybierac plyte glowna dlatego prosze o pomoc kogos kto ma pojecie na ten temat.

 

Mam zamiar przeznaczyc 400zl.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do 400zł masz tutajhttp://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-z77a-g45-intel-z77-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3raidddr3,31494.html dobre i sprawdzone mobo.Jeśli nie będziesz robił SLI to możesz jeszcze brać pod uwagę MSI Z77A-G43.Podaje na chipsecie Z bo nie przystoi stawiać i7 na niższym,a i ocniesz go w turbo i jak będziesz zdesperowany to i BCLK się pobawisz.

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kup coś z ASROCK B75  (pro3 bodajże) z racji na 3 porty SATA 3 (z77a-g43 ma tylko 1) w przyszłości nie podłączysz HDD i SSD (o ile chcesz kupić). Nie inwestowałbym w z77 przy zablokowanym procesorze. Powód: za 180zl podbijesz procesor o 300MHz, warto? Raczej nie.

 

Skrajna niekompetencja i głupota. Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja.
Link to post
Share on other sites

Niczego nie wykluczam, podkrecania, kupna ssd ani sli dlatego juz na poczatku MSI Z77A-G43 odpada. Ze wszystkich propozycji w oko wpadly mi 2 plytki: ASRock Z77 Extreme4 i MSI Z77A-G45  ktora by byla lepsza? Obiektywna ocena bylaby dla mnie najbardziej pomocna (juz bez brania pod uwage ceny bo roznica jest niewielka) :)

Edytowane przez peeon
Link to post
Share on other sites

ASRock z77Extreme4 to jest dobre mobo.Jak dla mnie na minus to jest to że to nie jest ,pełen' ATX,jest ciut węższa od formatu ATX.Na Extreme4 słabo będzie wyglądała opcja SLI gdyż sloty PCI-E są bardzo blisko siebie i przykładowo takie dwa asusy DCU starsze 3 slotowe będzie problem wsadzić .Z tych dwóch Extreme4 i g45 wybrałbym G45 omijając fakt że nie posiada offsetu gdyż z tym prockiem to nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli w planie też jest kręcenie i SLI to polecam sprawdzonego osobiście GA-Z77X-D3H (w moim przypadku było to i5-3570 k). SLI nie sprawdziłem jeszcze, ale się przymierzam, zresztą stąd wybór padł na z77x-d3h. Sugerowałem się głównie opiniami, zresztą tego forum w dużej mierze i jestem zadowolony - jak chcesz coś konkretnego wiedzieć to pytaj smiało. Żebyście mnie nie zjedli od razu - wiem, że będzie musiał dopłacić ok. 40 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...