Skocz do zawartości

Losowanie w konkursie: "Quiz dla graczy"


Gość DANNY_79

Czy podoba Ci się propozycja wyłaniania zwycięzcy w zabawie:  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci się propozycja wyłaniania zwycięzcy w zabawie:

    • Tak
      14
    • Nie (napiszę swoją poniżej)
      5
    • Nie mam zdania
      4


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Odnośnie sporów w głosowaniu do quizu:

 

To ja mam propozycję, która na przyszłość zakończy (lub nie :menda: ) spory:

Napiszcie stronkę, lub oddzielną aplikację (nie wtrącam w czym - osobiście bym to zrobił w .net + c#, lub czymkolwiek), która po odfiltrowaniu dobrych odpowiedzi wylosuje spośród prawidłowych zwycięzcę i proces losowania wrzućcie w postaci filmiku. Jeszcze, aby nie było, to najpierw zostanie pokazane źródło, a potem proces kompilacji, uruchomienie i po sprawie. [oczywiście gen liczb losowych, a nie jakieś własne pomysły, aby nie było stronniczości itp].

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Pisałem to wczoraj w nocy i widzę teraz, że trochę chaotycznie to wygląda.

Generalnie szło o to, aby napisać programik losujący z wykorzystaniem generatora liczb - czyli mówiąc po naszemu jakiejś funkcji "random" i skompilować oraz uruchomić go na ekranie (na żywca).

Można zrobić, że będzie losował po integer: ot wpisujemy ilość poprawnych głosów i wybiera nam jeden po kilkusekundowym "mieleniu generatorem", do numeru przypisana jest wcześniej osoba o jakimś nicku (można po prostu podłączyć plik txt).

Byłoby wszystko widoczne i nikt by się nie czepiał - ot taka sierotka do losowania.

 

@Okta15:

Właściwie cały pomysł (nawet z elementami algorytmu) już podałem, więc myślę, że sporo jest ludzików mających średnie umiejętności w C++ (lub inne) i wolnego czasu. Zresztą taki programik można zmieścić (bez interface graficznego) w 30 linijkach (lun nawet mniej :D ) :menda:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomysł ogólnie OK. :P

Sam kod losowania to banał (nawet ja bym to napisał :menda: ), tylko że to o ten interfejs tu chodzi. Za czymś to powinno wyglądać. :D

Link to post
Share on other sites

Moja wypowiedź z wątku konkursowego, która właściwie powinna znaleźć się tutaj:

 

Pomysł nietrafiony. Rozumiem, że chcesz czegoś takiego, ponieważ nie ufasz uczciwości w losowaniu. Sorry, ale w takim razie, Twój pomysł nie rozwiąże Ci tego problemu. W końcu co za problem nagrać film z losowaniem kilka razy i wrzucić ten "właściwy"?

 

Zostawmy wszystko tak jak jest. Miej trochę zaufania DANNY_79 :menda:

Link to post
Share on other sites

DANNY_79, ma bardzo dobry pomysł (generowanie randomizacji z tablic jest chyba jedną z najlepszych metod - mówię o statystyce, rzecz jasna) i o ile napisanie aplikacji i samo wprowadzenie jej w stan do użycia jest prosty, o tyle nagrywanie tego i odtwarzanie... eee... to jak z tym losowaniem w totku (pamięta ktoś jeszcze ta małą "eferę"?)

także, zdanie pół na pół, plus za pomysł :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...