Skocz do zawartości

X2 6000+ co jest z chlodzeniem?!


Recommended Posts

nie no 1,488v a 1,35v które jest wystarczające to malutka różnica oj player player...

za duże napiecie automatycznie zwieksza temperature pracy o obciązeniu 100% nie wspomne...

ciekawe tylko czy to płyta podaje za duże czy zasilacz coś pierdzieli...

Link to post
Share on other sites

Ale sluchajcie tego... bylem wlasnie w pobliskim sklepie/serwisie komputerowym, przedstawilem sytuacje a koles mi na to: 70 stopni to calkiem normalna sprawa, dopiero przy 100 komputer moglby fiksowac... chlodzenia boxowe sa ogolnie dobre, napiecie 1,4 tez nie jest niczym nadzwyczajnym, co do reszty nie umial odpowiedziec, musialbym przyniesc im kompa... no i wybulic 50zl za ogledziny;] Ja chyba nigdy nie dowiem sie co jest tego przyczyna i jak temu zaradzic zeby komp chodzil stabilnie, nic mu nie bylo itd;] No chyba ze ma ktos jeszcze jakies propozycje... Ja juz wymiekam;P

Link to post
Share on other sites

No w sklepach czesto wstawiaja kity, chociarz na ten ogolnie nienarzekam, kiedys mi bardzo pomogli w rozwiazaniu problemu... no ale jak dla goscia problem jest wtedy gdy procek ma 100 stopni no to chyba lekka przesada;P No ja sam nie wiem co o tym myslec, nie znam sie na chlodzeniu, grzaniu, napieciach procka zbyt dobrze... Ale skoro mam nowe chlodzenie a problem wiekszy to jednak musi byc cos nie tak, nie dziwilbym sie jakbym mial wyzsza temp o 2-4 stpnie, ale o 10? Stabilnosc gorsza, cos w tym musi byc... Kto jeszcze moze cos zaproponowac?

Link to post
Share on other sites

ja mam na mojej płycie w biosie tak

pierwszy wers mit tweaker tam wchodzę i na dole mam cpu voltage control zmieniasz auto na manual i się pokazują napięcia dla ramu procka nb itd standardowo masz na auto wchodzisz ustawiasz na sztywno 1,35v potem zapisz F10 i po sprawie

Link to post
Share on other sites

No i wlasnie tu jest problem... U mnie w tej zakladce nie ma takiej opcji, w ogole nic zwiazanego z CPU;( Sa tylko ustawienia taktowania Ramu, to wszystko. Wiec chyba z mojej plyty glownej nie da rady zmienic napiecia... No bo skoro bios i zaden soft nie da rady to nie wiem jakim cudem. A to jedyne wyjscie aby sie przekonac czy spadnie temperatura... ;(

Link to post
Share on other sites

Masz więc tak jak i ja :menda:

Jedynym wyjściem jest pobranie programu CrystalCPUID

Wejść w Function/AMD .../K8/... Multiplier/Enable Change Voltage, i tam ustawić jakie chcesz napięcie

Jak już znajdziesz niskie i stabilne to dajesz Create Shortcut on Desktop, i na pulpicie będziesz miał nowy skrót o nazwie: mnożnik i napięcie (twoje ustawienia), wchodzisz w Start/Wszystkie Programy/Autostart PPM - Otwórz wszystkich użytkowników, i przeciągasz ten skrót z pulpitu

I teraz po każdym odpaleniu Windowsa, profil będzie wczytany i temperatura spadnie

Jak napięcie będzie wracać do domyślnego, to musisz wyłączyć Cool&Quiet

 

Edit:

@Down

K10Stat, jak sama nazwa wskazuje - do procków z rodziny(tak to się mówi? :D) K10 tzn od Phenomów I dopiero (or II nie pamiętam dokładnie)

Ten athlon jest starszy

 

Edit2: 700 postów yeey

Link to post
Share on other sites

k^%^@ du*a jestem teraz sobie coś przypomniałem ściągnij program kstat10 i uruchom wejdż w zakładke debug tam aktualne napięcie i możesz je zmienić

daj znać czy działa...

tym programem da się ustawić procka na 100Mhz :menda:

 

kurde to du*a zbita jak mu pomóc??

Link to post
Share on other sites

Dobra sluchajcie... posuwamy sie do przodu, nastepna faza problemu:> Sciagnalem ten programik Crystal CPUID jak napisal Johny i przestawilo sie napiecie, jest teraz 1,35. Poczekalem pare minut i wlaczylem FC2 dla testu... Intro niestety zwiecha, w czasie gry o dziwo nie wlacza sie alarm (70C), wiec czekam dalej, dopiero po 10 minutach gra cos oooostro sie przyciela, zawiesila i witamy blue screen;] Po natychmiastowym resecie sprawdzilem w biosie temp. i miala 61C wiec do 70 pewnie nie doszla wtedy ale dostal zwieche totalna. Wiec nadal mamy problem... Wydajnosc sie pogorszyla jeszcze bardziej tzn chyba, co proponujecie?:menda:

Link to post
Share on other sites

naciśnij ctr alt del i zobacz jakie masz teraz obciążenie procka? mi się kiedyś taki skur..ły robak wkradł co obciążał proca 100% nie wiem co to było weź wejdź na

http://www.mks.com.pl/skaner/

i przeskanuj z ciekawości kompa ten skaner nie działa z mozillą

tak poza tematem to fajne mi się popołudnie po pracy trafiło

żona w pracy, dziecko na dworze a ja w ten upał pije 3 zimne piwko i gram w dead space żyć nie umierać jak się ma taki relaks hehe

Link to post
Share on other sites

Ale w chwili obecnej uzycie procka wynosi 2-5% wiec to chyba nie zaden robal... Nie mam pojecia o co tu chodzi, zmiejsze napiecie to zwiecha i blue screen za kazdym razem, jak wrocilem do standardowego napiecia jakie mial (tzn nie odpalilem trybu 1,3V) to oczywiscie znow drze ryja ze ma 70C...;< Nie mam juz sily sie z tym uzerac, nie mam pojecia o co w tym wszystkim chodzi...

Link to post
Share on other sites

A daj 1,35 i zobacz czy pójdzie, bo takie jest standardowe i może 1,3 to za mało

I odpal CPU-Z i podaj jaki masz proces technologiczny i rewizję

Może zdejmij i załóż chłodzenie ponownie? Jeśli nie przylega poprawnie do procka, to za drugim razem powinno się udać, a jeśli będzie jeszcze gorzej to mamy winnego ;]

Link to post
Share on other sites

Tzn z tymi wiatraczkami to tak jak mowilem... skoro po dwoch godzinach stania otwartego kompa na dywanie (nawet ciepla juz od niego nie czuc tak jak po otwarciu obudowy) a mimo to ma takie temp. to trzeba to wykluczyc. Wiatraczki moga poprawic chlodzenie ale na pewno nie z 70 na 55 C. Sprobuje za niedlugo zdjac chlodzenie, sprawdzic i jeszcze raz nalozyc. Ale z ta rewizja w CPU-Z to o co chodzi? Moj model to Brisbane, 65nm, 89W, to nie jest ten Windsor co ma 125w.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Może po prostu błąd czujnika! Coś padło i tyle. Zdarza się, rzadko, ale jak najbardziej możliwe.

 

Najlepiej załatwić elektroniczny termometr. Przytknąć do cpu i uruchomić jakiś test obciążeniowy. Jeśli będzie w normie (czyli do max 60*), a czujnik będzie pokazywał inaczej, to nie przejmować się i normalnie działać na komputerze.

Link to post
Share on other sites

Ale spadek wydajnosci jednak jest, wiec nie moze byc tak ze tylko czujnik by nie dzialal. Kiedys wszystko smigalo wydajnie i ladnie, a odkad zaczal boxowy wiatrak wyc spadla tez wydajnosc, wiec musi sie przegrzewac. Zdjalem wlasnie chlodzenie (jestem teraz na laptopie) i ono bardzo dobrze przylegalo do procka, z tym ze gniazdo procka bylo nieco przybrudzone pasta, mala czesc procka od strony zlacza tez, czy to mozliwe ze przez to bylyby te problemy? troche to malo prawdopodobne...

Link to post
Share on other sites

No to ja ci teraz "namieszam"

 

Mam również 6000+ Brisbane 89W i jak daje Auto na płycie (M3A78 Pro) to ustawia go na 1,45V! Nie mam problemów z chłodzeniem bo Karakorum+120mm Noiseblocker i dobra pasta dają 25st bez obiążenia, a max dopuszczają do 50st. I nie martwię się tym napięciem. Zasiłaka trzyma napięcia, z płytą (sekcja zasilania) nie ma problemów więc ten typ chyba "tak ma"

Podbiłem FSB do 206 z mnożnikiem 15,5 i zostawiłem włączony C&Q a procek do 3,2GHz śmiga - najmniejszych problemów z freezami.

 

Ustawiając na sztywno 1,35V wszystko działa również bez problemów lecz jako ze wtedy nie mogę korzystać z C&Q to temp. są od 32-52st.

 

W twoim przypadku myślę o:

- pasta "wypalona" lub radiator krzywy (lub oba na raz)

- błąd czujnika na płycie głównej - nie możesz zmienić w BIOS temp. alarmu?

- w BIOSie aktywne jest coś w stylu mojego SmartQFan - obniża obroty wentyla procka i ten się przegrzewa

- temp. chipsetu za duża, bo to chyba jest na nVidii, więc nic dobrego nie wróży.

(najczęściej palone płyty pod AMD)

 

Tzn z tymi wiatraczkami to tak jak mowilem... skoro po dwoch godzinach stania otwartego kompa na dywanie (nawet ciepla juz od niego nie czuc tak jak po otwarciu obudowy) a mimo to ma takie temp. to trzeba to wykluczyc. Wiatraczki moga poprawic chlodzenie ale na pewno nie z 70 na 55 C.

A byś się zdziwił!!!

Ostatnio u mojego kierownika na Athlon X2 3800+ na starcie miał 45st. na procku i ok 60st. chipset. Po zmianie zasiłki (z went 120mm) (wcześniej 80mm) + 120mm wentyl na ściance bocznej dmuchający na procka i chipset spadło do - 25st. na procku z włączonym C&Q, 35 bez C&Q, a chipset do 40st.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...