Skocz do zawartości

Telewizor Plazmowy do 2500zł


Recommended Posts

Zamierzam kupić telewizor plazmowy (jak słyszałem w tej cenie wypadają najlepiej) o przekątnej minimum 42".

Dysponuję budżetem 2500zł.

Obowiązkowe Full HD, HDMI.

Dodatkowe bajery w stylu podłączenia do kompa nie mają dla mnie znaczenia.

Obiło mi się o uszy, że godny polecenia jest Panasonic P42S20.

Co sądzicie i co poradzicie?

Link to post
Share on other sites

A orientuje się ktoś może jakiego typu on posiada gwarancję? Chodzi mi czy jest "door to door" jak przy niektórych droższych sprzętach czy zwykła. Przymieram się do kupna tego modelu ale jeszcze nie wiem gdzie. Najtaniej to widzę dostać go można w sklepach internetowych ale też nie wiem jak wówczas wygląda gwarancja. Może ktoś poleci jakiś sklep? Z góry dzięki. :menda:

Link to post
Share on other sites

Mam S10e, Gwarancja jest Door2door, sklep mogę polecić Elsat - na allegro ma pełno aukcji, właśnie w nim zakupiłem swojego Panasa.

 

Teraz w kwestii modelu. Nie wiem czy jest to błędem sklepów, ale generalnie jest zamieszanie w danych. Obecnie rysuje się to tak, że mamy 3 podobne modele S10e, S20 i S20e. I teraz jeśli wierzyć danym to

S10e rozdzielczość obrazu ruchomego 920 linii

S20 rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii

S20e rozdzielczość obrazu ruchomego 920 linii.

Z kolei na stronie producenta o S20e ani widu ani słychu. Jeszcze zastanawiający jest fakt, że w sklepach na aukcjach S20e wyglądają identycznie jak S10e, a nie jak S20. Może więc warto się wystrzegać S20e, może są to S10e ze zaktualizowaną nazwą. Nie mówię, że to złe telewizory, ale dzisiaj za te same pieniądze mamy już lepszego S20. Tak więc radze się dopytać o dokładny model i najlepiej datę produkcji urządzenia :menda:

Link to post
Share on other sites

Żebyś wiedział. Chyba nie obędzie się bez telefonu do sprzedawcy, z zapytaniem o tą rozdzielczość obrazu ruchomego. Jeszcze o ile pamiętam gdzieś widziałem w opisie s20e kontrast 5000000:1 a np na stronie panasonica model s20 ma "tylko" 2000000:1.

 

Jak będziesz wybierał modele z 2009 mają srebrny poziomy pasek ozdobny na dole z przodu i bardziej okrągłą podstawkę. Jeśli tak będzie wyglądał niby s20 to coś jest nie tak :o

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w Media Markcie i był model P42S20E.

Zapytałem grzecznie o co biega z tymi modelami S20 i S20E.

Otrzymałem co prawda mniej grzeczną ale konkretną odpowiedź.

Seria S20E to dystrybucja europejska. Podobno absolutnie niczym się nie różni od S20.

Podpięty był do telewizora obraz HD więc trochę się przyglądnąłem. Obraz ładny i ostry. Może był nieskonfigurowany bo ciut ciemny i mało kolorów. Obok stał LG za 4100zł i różnica absolutnie przemawiała na stronę LG, no ale wiadomo... cena...

Dodam jeszcze że w MM model P42S20E kosztował 2999zł.

Saturn również odwiedziłem ale tego modelu nie mieli. Jedynie P42X20 o podobnej cenie ale bez full HD, oraz znacznie droższy S42G20 jednak tu znów cena nieporównywalna :D

 

P.S. Michael skąd zaczerpnąłeś info o rozdzielczości ruchomego obrazu 900 w S20E? Bo się nie mogę doszukać jakoś.

Link to post
Share on other sites

Ze sklepów internetowych w allegro. Mówiłem, że coś jest pokręcone w tabelkach z danymi. Dobrze, że mówisz o tej dystrybucji Europejskiej.

 

Zaciekawił mnie zaś wspomniany przez Ciebie LG - co to za model? Oczywiście Plazma.

 

I co do cen, zapomnij o MM, ja za P42S10e dałem 2720+110 za przesyłkę a w Media stały po 3499 ;]

Link to post
Share on other sites

Ja dziś kupiłem P42S20E :P w Neonecie za 2800 i też pytałem się o co chodzi z tymi S20 i S20E i koleś odpowiedział że różni się tylko data i miejsce produkcji. Według danych na stronie Panasonica model S20E ma rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii więc chyba gościu mówił prawdę :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Simondd zależy skąd się jest. ;) W sklepie internetowym morele.net jest P42S20E za 2439zł, a sam sklep ma dużo filii w całej Polsce. Przepłaciłeś trochę. Ja właśnie czaję się na ofertę tego sklepu.

 

Michael, a powiedz mi dobry człowieku co sądzisz o 46"? czyli P46S20. Przyznam szczerze, że się waham czy nie dorzucić tych 600zł ale sam nie wiem czy warto dla tych kilkanaście cm. Jak widzę, że ten model ma parametry identyczne jak S42. Słyszałeś by ktoś narzekał na wersje 46"?

Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na plazmę Panasonica. Zdarzają się czasem byli użytkownicy KURO od Pioneera, ale po za tym...

 

Co do cali - dobry pomysł. Sam żałuję, że kupiłem tylko 42 cali, a nie 50 (mimo iż siedzę max 2 metry od ekranu). Jak go kupisz wyda Ci się spory, po miesiącu normalny, ale po pół roku nic wielkiego. Z drugiej strony zawsze zostawiasz sobie pole manewru na przesiadkę, ale to trochę naciągany argument ;)

 

Tak więc jak Cię tylko stać - bierz.

 

BTW Simondd - ładna jesteś ;)

Link to post
Share on other sites

Ojj Michael kusisz, kusisz tymi 46" ale sam nie wiem pomyślę jeszcze bo to w końcu już cena około (a często ponad) 3000zł.

A, tak właściwie to zastanawiam się nad tym dlaczego tak wiele osób poleca właśnie P42S20 ;)

Wiem, że obraz ma bardzo ładny i jest niedrogi ale nie ma niczego porównywalnego ewentualnie innych firm w podobnej cenie? Pytam z czystej ciekawości bo wątpię by coś mnie odwiodło od tego modelu ;)

Jak pisałem wcześniej widziałem go na półce w MM i obraz był całkiem całkiem ale ustępował pewnemu modelowi LG, który stał obok (ale to oczywiste bo różnica w cenie spora).

 

Co do Twojego wcześniejszego pytania Michael to niestety nie pamiętam jaki to był model, a z racji tego, że do medias mam spory kawałek drogi - na razie się tam nie zapuszczam :P

Link to post
Share on other sites

Jeśłi szukasz dobrego obrazu w przystępnej cenie to Panasonic jest dla Ciebie monopolem. Jeśli szukasz najlepszego obrazu... to w sumie też, fakt, że przy wyższych stawkach dochodzą coraz lepsze projektory, a i najnowsze LCD 7,8 serii podświetlane LEDami też już coś tam potrafią pokazać, przy czym są lepiej wyposażone (czymś muszą nadrabiać). Ale za dwa i pół klocka to nie bardzo masz wybór.

 

Jak kiedyś będziesz w tym MM to byłbym wdzięczny za info ;)

Link to post
Share on other sites

No zanim sam się zdecydowałem to w Media i Saturnie spędziłem łącznie kilka godzin :) A na koniec rzuciłem "no to zamawiam kuriera".

 

Ale zaręczam - nikt nie powie Ci tego co sam zobaczysz - my na forum możemy najwyżej podpowiadać, wskazać kierunek - to wszystko :D

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej. Jednak propozycja P42S20 to strzał w dziesiątkę :D Ceny innych podobnych mu "nieco" przytłaczają ;P Aaa i pytanko do Ciebie jako, że użytkujesz od jakiegoś czasu s10. Jakiś zauważalny spadek jakości obrazu z czasem? Zastanawiam się nad przedłużoną gwarancją.

Link to post
Share on other sites

No nawet pisałem o tym temat. Tzn informowałem o możliwości zaistnienia takiej nieprzyjemności. Ale u siebie póki co jeszcze nic nie zauważyłem. Nie sprawdzałem dawno ile godzin mam "wyświetlonych" pewnie już między 1500 a 2000, ale czerń wciąż zadowala. Ostatnio np był między innymi kolega, użytkownik LCD w podobnej cenie (40C650) no i przyznał, że żałuje wyboru. tak więc chyba wszystko z czernią w porządku. Inna sprawa, że lubię dość jasne sceny - wypad do multikina to nie dla mnie, tak więc przeciętny użytkownik i tak zmniejszyłby kontrast i jaskrawość.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...