Skocz do zawartości

zestaw komputerowy ~1500


Recommended Posts

Witam,

potrzebuję pomocy w złożeniu zestawu (buda + monitor + peryferia) . Nie orientuję się prawie wcale w tych sprawach, na chwilę obecną posiadam przedpotopowego PC w którym już nawet padła bateria z biosu i netbooka na dwurdzeniowym atomie (asus 1215n). Potrzebuje go głównie do prac biurowych, ogladania filmów FHD (HDMI na TV), czasami obróbki zdjęć w Photoshopie i konwersji video (od święta). Nie gram w gry na PC - czy grafa z i5 np jest wystarczająca? chciałbym dodatkowo ssd na system plus hdd na resztę, czy ssd 60gb na sam system wystarczy czy lepiej 120gb?

Cena zestawu ok 1500zł i w tym chciałbym się zmieścić, natomiast jeśli poradzicie coś droższego to max 2 tys i po prostu zakup poczeka do kolejnej wypłaty ;)

 

 

  • Zastosowanie komputera : biuro, filmy fhd, obróbka zdjęc i video
  • Maksymalna kwota : ~1500 
  • Których części potrzebuję : Cała skrzyneczka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : do kupienia FHD oraz TV (FHD)
  • Specjalne wymagania : cichy, monitor FHD, wyjscie HDMI na TV, w panelu przednim 2xusb (1x3.0) i wyjscie słuchawkowe, ssd (system) + hdd
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak

 

za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Składam właśnie coś podobnego. Coś takiego wydaje mi się najbardziej odpowiednie: 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3 H81 ~200zł
Obudowa Zalman ZALMAN Z3~130zł
Zasilacz Corsair VS 350W~130zł 
Pamięć Ram DDR3 4GB 1600MHz~140zł

Procesor Intel Core i3-4130~400zł 

Dysk SSD Crucial M500 CT120M500SSD1~250zł 

Razem 1250zł 

Reszta kasy na monitor i dysk HDD, jak do 1500 to musisz zrezygnować z ssd. 

Link to post
Share on other sites

duże? :/ zawsze myślałem, że dla graczy mają większe wymagania :)

hmm... nie wiem co na to odpowiedzieć :D może uszczegółowię czynności na nim wykonywanie:

biuro (office, program do księgowości itp)

filmy (oglądam dużo filmów w FHD i chciałbym móc dodatkowo podpiąć pod kompa swój telewizor żeby to FHD uciągneło)

obróbka zdjęc i video (bardzo amatorsko, ps na moim netbooku na upartego mnie zadowoli, ale przy video troche ociężały się robi)

Link to post
Share on other sites

Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Mocne 2 rdzenie/4 wątki

Płyta główna z 2 kościami UEFI, kompletem wyjść dla zintegrowanej grafiki i 4xUSB 3.0

Przewiewna obudowa z oknem

Szybki SSD od Cruciala

Niezawodny dysk 1 TB

Mocny zasilacz, który pozwoli na przyszłą rozbudowę

Szybki i sprawdzony ram

 

Reszta pieniędzy na monitor. Jeśli za drogo, to pamięć Ram zmieniamy na Vulcan 4GB 1600MHz CL9 gold i rezygnujemy z SSD.

Razem: 1685zł


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

feomathar24, szembor 5 dzięki za propozycję.

Oboje myślicie i3 jest odpowiednie do założeń zestawu? teraz pracuje na atomie więc nie mam punktu odniesienia :/

skłaniałbym się raczej do 8gb ramu i ewentualnie zmniejszenia pojemności dysku hdd, 1tb mi raczej niepotrzebny, choć różnica w cenie to chyba ok 30zł?

a polecicie mi do tego jakiś sensowny monitor fhd? ok 21` :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Oboje myślicie i3 jest odpowiednie do założeń zestawu?

Jak najbardziej; Tu masz test i3:

http://pclab.pl/art54006.html

 

 

Nie ma sensu. Różnica w cenie to tylko 30 zł.

 

 

 

skłaniałbym się raczej do 8gb ramu

Za 269 zł masz 8 GB Ram od Cruciala.

 

 

 

polecicie mi do tego jakiś sensowny monitor fhd? ok 21

 

Nie znam się na monitorach, więc się nie wypowiem. 

Link to post
Share on other sites

I3 będzie najbardziej odpowiedni, przejrzałem masę testów i porównań przez ostanie kilka dni i wyszedł najbardziej opłacalnie.
Po co ci aż 8gb ramu? Kup 4gb w jednej kości, ewentualnie jak ci będzie mało, choć to się raczej nie stanie, dokupisz drugą kość po wypłacie. Tak jak szambor5 stwierdzam, że mniejszy dysk nie ma sensu, to samo tyczy się dysku ssd 60gb, dokładasz kilkadziesiąt złotych i masz 120gb. 
O monitor pytaj w tym dziale Link , najlepiej poszukać jakieś używki na gwarancji. 

feomathar24, szembor 5 dzięki za propozycję.

Oboje myślicie i3 jest odpowiednie do założeń zestawu? teraz pracuje na atomie więc nie mam punktu odniesienia :/

skłaniałbym się raczej do 8gb ramu i ewentualnie zmniejszenia pojemności dysku hdd, 1tb mi raczej niepotrzebny, choć różnica w cenie to chyba ok 30zł?

a polecicie mi do tego jakiś sensowny monitor fhd? ok 21` :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...