Skocz do zawartości

Zalman z3 plus + rajinitek ereboss


Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć, czy ten cooler zmieści się do tej obudowy. Mam okazję go dostać po okazyjnej cenie, tylko boję się o kompatybilność.

 

Sam trochę poszperałem i jedni mówią, że nie wejdzie, inni że na styk. Ma ktoś może taki zestaw i jest w stanie powiedzieć jak sprawa wygląda? Dodam, że mój zalman jest już zamówiony, ale jeszcze nie doszedł.

 

Reszta moich bebechów w sygnaturze.

Link to post
Share on other sites

 

Rica1  nie rozumiem zupełnie pomysłu po co ci rajinitek ereboss do phenoma ii x4 965 przecież tutaj spokojnie wystarczy fera 2, która jest sporo tańsza. Co do zmieszczenia się to rajinitek ereboss w zalmanie z3 plus dokładnie nie odpowiem wiem że nieco niższe chłodzenia wchodzą, a czy wejdzie rajinitek ereboss tego nie wiem. Jesli wejdzie to na styk i nie wiem czy ktoś ma akurat takie połaczenie, ale życze ci aby miał i aby dał ci jednoznaczną odpowiedż. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

@up

tak się składa, że w tym roku zamierzam się przenieść na coś lepszego. Prawdopodobnie na jakiegoś i5, więc jak już coś kupować to na przyszłość ;>

A według mnie ereboss za 110 z przesyłką to chyba nie jest najgorsza oferta ;)

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

@Rica1 

 

 

zmiesci sie z tego co pamietam do Zalmana, tylko ze na podstawkach AM3 on wieje gora/dol a nie przod/tyl jak wiekszosc innych (nie da rady zamontowac inaczej), nie wiem czy nie bedzie kolidowal z wentylatorem na gorze obudowy - nie pamietam dokladnie ile tam misejsca bylo.

Niektorzy tego nie lubia,i nie jest to optymalne polozenie coolera, wiec przy kupnie wez to pod uwage

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

@2up - a czytałeś, że z3 jest już w drodze do autora... ? A co do tematu to jak widać - niestety żaden z nas nie jest w stanie stwierdzić niczego na ten temat. Okazja okazją, ale lepiej dołożyć z 50zł na coś dobrego i nowego niż wypakować 100zł na coś, co będzie leżało z trragicznego powodu - nie mieści się...

Link to post
Share on other sites
Rajintek ma 150 mm wysokości

nie prawda  :/

Jego wymiary to 140 x 110,5 x 160 mm.http://pcfoster.pl/artykul/raijintek-ereboss-%E2%80%93-test-coolera-cpu/1167-1.html

​autorze powiem tak ja miałem w brutusie 430 zamontowanego macho bw wysokosc to 162mm wszedł prawie na styk  

do z3 zmieści sie bez zająkniecia  Maksymalna wysokość coolera CPU: około 162mm

http://www.pctechreview.com.pl/obudowy/zalman-z3-plus-recenzja-obudowy/

Edytowane przez wojciechpiwo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem nadzieję, że może znajdzie się ktoś z takim zestawem i podzieli się opinią.

No to chyba nie będę ryzykował i wezmę Fortisa. Dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć na temat preferowanego coolera odnoszę do swojego tematu założonego w odpowiednim dziale:

http://forum.benchmark.pl/topic/120162-tani-cooler-cpu/

Link to post
Share on other sites

Tak czy tam i czytam i bzdury same jakieś co niektórzy "znaffcy" piszą....Po pierwsze to Ereboss przez dziwny wentylator i jego montaż jest wyższy od HR-02 Macho BW czyli już do Z3 może nie wejść. Po drugie może i wydajnościowo Ereboss jest jak HR-02 Macho BW ale to Thermalright ma dużo wyższy poziom kultury pracy wentylatora (wentylator z Erebossa to "suszarka"). Dla mnie wiadomo zatem co jest lepszą opcją ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...