Skocz do zawartości

Extremalne podkręcanie Procka - Proszę o rady


Recommended Posts

Witam!

Zacznę od mojej konfiguracji:

P45TurboTwins2000

 

1. LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron®, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors

2. All Solid Capacitor design (100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors)

3. Intel® P45 + ICH10 Chipsets

4. Compatible with FSB 2000/1600/1333/1066/800 MHz

5. Supports Dual Channel DDR3 1333/1066 (4 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB and Dual Channel DDR2 1066/800/667 (2 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB

 

* Supports ATI™ CrossFire™

* 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode)

* 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

* 2 x eSATAII 3.0 Gb/s connectors

* PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s

* 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)

* 1 x WiFi/E header

* Supports ASRock Instant Boot

* Supports I. O. T. (Intelligent Overclocking Technology), ASRock OC Tuner

* Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready

* Free Bundle: 1 x ASRock XFire Switch Card

 

 

 

Procesor Intel Pentium Dual Core E2180 2,0 Ghz FSB 800Mhz

Pamięci 2Gb Patriot 800Mhz

 

 

Sprawa wygląda tak, że płyta główna jest stworzona do OC. Dlatego ją kupiłem mimo wielu ofert Asusa, Gigabyta, DFI ta płyta jest zdecydowanie najlepsza ( i niech mi ktoś nie mówi, że nie bo tzn jedynie o jego nieznajomości).

 

Na płycie są zworki do ustawiania FSB (płyta obsługuje do FSB 2000Mhz bez najmniejszego trudu a można dużo wiecej). Jestem laikiem w sprawach OC. Na sprzęcie znam się bardzo dobrze ale na OC nie bardzo dlatego zwracam się do Specjalistów z Benchmarka czyli Was.

 

Jak zmienię zworkę i dźwignie mi się FSB to czy częstotliwość pamięci też się zmienie z 800 na 1066 ?? Jeśli tak czy może to uszkodzić pamięć ?? Druga sprawa jak to wygląda z napięciami ?? na proc, pamięci ?? W ogóle jak zrobić OC tak krok po kroku. Chce wycisnąć ok 3,6 Ghz.

Link to post
Share on other sites

Podniesienie FSB (w biosie) przekłada się na podniesienie taktowania procka i pamięci, nie wiem czy przestawienie zworki zmieni ustawienia biosu twojej płyty głównej. Skok taktowania jest zależny od tego, o ile podniesiesz FSB, nie koniecznie od razu z 800 na 1066, nie wiem jak wygląda to w przypadku platformy na procku intela, ja mam AMD i taktowanie pamięci = taktowanie procka dzielone przez połowę mnożnika (zaokrągloną do najbliższej pełnej wartości). O uszkodzeniu pamięci przez podnoszenie FSB nie słyszałem, jeśli nie będą chciały pracować z zadaną częstotliwością to po prostu komp ci nie wstanie, wtedy pozostaje podbijanie napięcia i poluzowanie timingów (o ile za niewstawanie kompa odpowiada pamięć). Poradniki OC krok po kroku - google nie boli, jest tego pełno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...