Skocz do zawartości

Smartfon 500-700 zł LG L9, Altacel One Touch Idol czy może coś innego.


Recommended Posts

1. System operacyjny: Raczej android, bo z IOSem to nic nie wyrwę porządnego w tym przedziale cenowym. Blackberry posiadam i chce zmienić, z Windowsem nie miałem styczności póki coś wiec nie pogardzę jakąś sugestią. 

2. Bateria: Najmocniejsza, żeby nie rozładowywał się po 6h

3. Procesor 2 lub 4 rdzeniowy

4. Ram 1gb

5. Ekran 4,3", 4,5", 4,7"

6. Karta SD, Hdmi może być opcjonalne

7. Aparat minium 5 Mpix

8. Gwarancja najlepiej nowy z 24 miesiącami gwarancji.

9. Wsparcie jak najdłuższe 

 

Po zrobieniu rozeznania wybrałem kilka modeli takich jak:

LG L9

LG F5

Alcatel One Touch Idol

Sony Xperia L

 

Myślałem też o Kruger&matz Live, Mist aczykowliek podobno słabe procesory mają.

Do tego Myphone Next-s, Duosmart (jakby jednak wybrał niskobudżetówkę).

Gocleaver 450f 

 

Jeżeli posiadacie jakieś propozycje inne z chęcią wysłucham, jakże chętnie usłyszę za i przeciw do powyższych telefonów :)

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Do czego będziesz używał - bo to jest najwazniejsza rzecz :)

 

WP8 - 4.8 cala - Samsung Ativ S, z 4.3 cala Lumia 820 - oba szybkie, płynne, wsparcie do 2016 roku, dobre aparaty, wykonaie.Mają slot na kartę Micro SD. Za 700 zl do kupienia nowe. 

 

Android : L9, ale zarówno L820 jak i Ativ S są lepsze. Można próbowac kupić mało uzywana Xperię SP, ale ma dość średni aparat i ekran. Z uzywek warto Nexus'a 4 wziąśc pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Na Androidzie to szukaj LG L9 II od operatora, chyba najlepsza opcja do przeglądania internetu. Porządny wyświetlacz, dobra wydajność i pojemna bateria w całkiem przystępnej cenie.

 

Na WP8 najlepszą opcją będzie polowanie na Samsung Ativ S, ewentualnie Lumia 720 (długi czas pracy na baterii) lub Lumia 820/HTC 8X (16 GB bez możliwości rozszerzenia).

Link to post
Share on other sites

Faktycznie zapomniałem napisać do czego tel będzie używany. 

 

Jak zwykle głównie słuchanie muzyki, internet. Czasem jakieś gry, ale raczej nie jestem jakoś super zapalonym gamerem na komórce, żeby siedzieć i ciupać godzinami. Od tak czasem człowiek coś pogra sobie jak czeka na autobus u lekarza itd. Z czasem mam zamiar próbować uczyć się języku java a co za tym idzie pisania jakiś aplikacji moblinych na androida.

 

Samsung Ativ troszkę, odstrasza oceną na mgsm i do tego widzę, na allegro aż dwa modele po 700 zł reszta sporo droższa, chciałbym zaznaczyć, że 700 zł to totalny max jaki mam zamiar poświecić na telefon. Wszelkie weź dołóż 50/100/200/500 zł odpada w grę aż tak mi nie zależy na super telefonem.:)

 

Lumię 820 pokaże dziewczynie bo ona także szuka telefonu, ale nie potrzebuję magi od niego. 

Nexus 4 używany odpada, bo ani nie mam czasu na szukanie używek, a jak już wspominałem wolałbym nowy telefonik.

 

LG L9 II odpada bo dopiero od 800 zł startuje więc już wychodzi poza budżet. 
HTC 8X całkiem ciekawie wygląda i można nowego kupić do 700 zł. 

Z Lumią 720 różnie :)

 

Wymienione przeze mnie telefony w 1 poście są kiepskie? Bo noty mają dość ciekawe na mgsm.pl więc się nad nimi zastanawiam

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z dual-sim to tylko brandowane polskie chińczyki typu k&m. Telefony które wymieniłeś są dobre. Czytałem recenzję każdego oprócz L9. Szukaj na aukcjach. Każdego jesteś w stanie wyrwać do 600 złotych. Idol poszedł dwa razy za 400-450 złotych. LG F5 tydzień temu kupiłem za 550 z przesyłką. Kwestią pozostaje jaki rozmiar ekranu potrzebujesz i na tej podstawie sobie wybierz konkretny model.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...