Skocz do zawartości

Dokładka RAMów


Recommended Posts

Witam obecnie posiadam "A-Data 2x2gb 2000mhz Xterme series" co daje 4GB, mam Windows 7 64bit.

Pytanie brzmi: Co mogę do tego dorzucić aby to miało ręce i nogi, czy może w ogóle wyrzucić te kości i zastąpić większymi? Jeśli miałbym dołożyć to czy mogą to być większe kości, czy tak samo 2gb? Producent tez jest istotny? 

Co wybrać?

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam, 3k0m1Ny.

Link to post
Share on other sites

Najrozsądniej to dorzucić następne 2x2gb tej samej firmy i z tej samej serii.Więcej niż 8gb to przydaje się w rozbudowanych programach obliczeniowych.Takie jest moje zdanie.Oczywiście możesz więcej ale po co?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Widzę, że mając wpiskę Master of TeamFortress 2 i płytę GAMING jesteś zapalonym graczem. A ja graczy lubię to ci odpiszę.

W grach prędkość RAMU nie ma żadnego znaczenia. Dowal drugą kość 4 GB z takimi samymi megahercami i tajmingami i będzie git malina.

 

Edyta: Bym zapomniał. Oczywiście można łączyć 4 i 8 razem, ale pamiątki nie będą pracować wtedy w dualu.

Edytowane przez Skeletor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tytuł dla funu.

A dokupienie 2x4gb coś zmieni?

Ogólnie to mam chłodzenie które zasłania mi jeden slot na ram, a chciałbym kiedyś sobie rozbudować do 16 gb. Wiec pewnie kupię teraz 1x8gb.

Tytuł dla funu.

A dokupienie 2x4gb coś zmieni?

Ogólnie to mam chłodzenie które zasłania mi jeden slot na ram, a chciałbym kiedyś sobie rozbudować do 16 gb. Wiec pewnie kupię teraz 1x8gb.

Link to post
Share on other sites

 

Kolego te RAMy są inne niż te co ja podawałem tj. "A-Data 2x2gb 2000mhz Xterme series". Moje a-daty mają 2000mhz i proszę Was ponownie o pomoc w doborze kompatybilnych RAMów. 

 

Pomóżcie! Muszę pilnie dokupić RAMy a jestem w kropce bo niewiem co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Chciałem odkopać trochę temat, ponieważ zmieniłem intencje i zdecydowałem się, że sprzedam te moje kości 'A-Data 2x2gb 2000 xtreme series' i kupię 2 x 4gb. Chciałbym aby jakiś ekspert mi doradził w wyborze, czy zwracać uwagę na zegary CL czy może taktowanie mhz? Ramy potrzebuje do wymagających gier, muszą posiadać niskie radiatory.

 

I takie małe dodatkowe pytanie: Czy lepszym wyborem byłaby 1 kość 8gb? Wiem wtedy nie pracuje w dualu ale wole spytać..

 

Proszę o sugestie, nie poszukuję jakiś 'no name', mam być zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

3k0m1Ny

Nieźle, zarówno te które masz jak i polecone @up to przerost formy nad treścią do twojego zestawu.

 

i5-750 ma kontroler pamięci 1333, pchanie szybszych nie ma zbyt dużego sensu. Jako, że przy podkręcaniu może się przydać lekki zapas na pamięciach oraz to, że w takim haswellu jest kontroler do 1600 (jakbyś za jakiś czas wymieniał procesor i płytę) zalecam wybrać właśnie 1600, nie więcej bo to już przepłacanie.

Na potrzeby gier w zupełności wystarczy cl9 chociaż jak się uprzeć, można poszukać cl8.

2 kości są troszkę lepszym rozwiązaniem ze względu na dual chanel, który przyśpiesza ich działanie w niektórych zastosowaniach.

 

Tak doszliśmy do takiego zestawu kości, które wg mnie są już z zapasem:

http://www.agito.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-ddr3-2x4gb-1600mhz-cl9-box-707-834171.html

 

Jeszcze taka gwarancja kompatybilności z twoją płytą główną:

http://www.crucial.com/eu/store/mpartspecs.aspx?mtbpoid=A2A60C9FA5CA7304

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

3k0m1Ny

Nieźle, zarówno te które masz jak i polecone @up to przerost formy nad treścią do twojego zestawu.

 

i5-750 ma kontroler pamięci 1333, pchanie szybszych nie ma zbyt dużego sensu. Jako, że przy podkręcaniu może się przydać lekki zapas na pamięciach oraz to, że w takim haswellu jest kontroler do 1600 (jakbyś za jakiś czas wymieniał procesor i płytę) zalecam wybrać właśnie 1600, nie więcej bo to już przepłacanie.

Na potrzeby gier w zupełności wystarczy cl9 chociaż jak się uprzeć, można poszukać cl8.

2 kości są troszkę lepszym rozwiązaniem ze względu na dual chanel, który przyśpiesza ich działanie w niektórych zastosowaniach.

 

Tak doszliśmy do takiego zestawu kości, które wg mnie są już z zapasem:

http://www.agito.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-ddr3-2x4gb-1600mhz-cl9-box-707-834171.html

 

Jeszcze taka gwarancja kompatybilności z twoją płytą główną:

http://www.crucial.com/eu/store/mpartspecs.aspx?mtbpoid=A2A60C9FA5CA7304

 

Czy ramy: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/#div4

nie będą lepsze od tych co podałeś? Mają timingi CL8 w tej samej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...