Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym sie was spytać o wytrzymałość baterii Nexusa 5 . Mianowicie ile wynosi czas używania w poszczególnych sposób , ale nie w pierwsze dni używania, gdy bateria nie jest uformowana i jeszcze każdy testuje telefonpuszczając rożne benchmarki i wyciskając z telefonu siódme poty. Czy nie macie nigdy obaw ze wam sie rozgaduje w środku dnia a nie będziecie mieć gdzie go podłączyć do prądu? W sumie ma on tylko 300 mAh mniejsza baterie niż SGS IV , a ma mniej pradozerny procek i nie jest prześladowany bajerami, nakładkami i nie ma karty pamięci. Z góry dziękuje za poświęcenie dla mnie czasu i strzałeczka!!

Link to post
Share on other sites

Widziałem te screeny i porownywalem je do innych , ale wg mnie nie sa one jakoś szczególnie miarodajne, ponieważ na telefonie nie robi sie tylko 3 rożnych rzeczy i nikt nie bedzie oglądał kilka godzin non stop filmu, jesli jakiś posiadacz mógłby udostępnić mi jakieś screeny z użytkowania baterii, jak długo działa już bez prądu i ile procent zostało i gdyby opisał jak używał tego telefonu byłbym niesamowicie wdzięczny. PS. Zużycie baterii zależy tez od takich czynników jak siła sygnału oraz sieć, w jakiej dne urządzenie jest zarejestrowane, a także ilośc aplikacji działających w tle, jasność ekranu, włączona lokalizacje GPS, czy urząądzenie jest podłączone do Wi-Fi i tego typu rzeczy i mimo ze niektóre z nich wydają sie pierdolkami to mimo wszystko przycyniają sie do zużycia energii.

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie odpowie :) dokladnie - każdy uzywa telefonu inaczej - co więcej - jakość i siła sygnału z BTS'a ma tez duży wpływ - jest masa czynników.

 

To co Ci podał ArioX - jest całkiem miarodajne - oni robią testy w kontrolowanych warunkach i mają je powtazalne. Ale nie znaczy to, ze innym wyjdą podobne.

 

Dam Ci przykald : obecnie Orange modernizuje sieć, u mnie w pracy - niedaleko - postawili nowy BTS - i wyobrax sobie, ze moja Lumia 920 pracuje o ponad 8 godzin dłużej :) - "radio" pracuje z małą mocą, co oznacza mniejsze zuzycie mocy.

 

Nexus 5 jest raczej średnim modele jeśli chodzi o czas pracy, pracuje podobnie długo jak reszta flagowych, mocnych modeli.

Link to post
Share on other sites

Racja w sumie pokazują zużycie energii podczas oglądania filmów rozmów 3G itd. Ale nie wiemy czy podczas oglądania filmów było połączenie Wi-Fi , czy w ogóle było włączone synchronizowanie danych itp. (A tak w ogóle to Lg i google twierdzą ze nexus ma taką baterię aby wystarczał na cały dzień, a zawsze jest coś takiego jak wpowerbank).Tak w ogóle to tez głupie pytanie troszkę zadałem, poniewaz aby przekonać sie o żywotności baterii danego smartfona musiałbym wziąć go we własne ręce, skonfigurować pod siebie oraz używać go "normalnie" tzn. Nie tak jak się używa telefonu po wyjęciu z pudełka , gdy sprawdza się opcje telefonu, pobiera się aplikacje, gra w gry, puszcza benchmarki, wtedy telefon pracuje na pełnych obrotach , nie tak jak ktoś pilnuje aby wyłączać 3G , wyłączać synchronizację danych, ustawiać przy lokalizacji oszczędzanie energii, regulować jasność ekranu do minimum itp.

Ogólnie rzecz biorąc, gdyżsię tu zaczynam rozpisywać to każdemu telefon będzie inaczej wytrzymywał bez lładowarki, bo każdy inaczej używa telefonu. Wygląda na to że sam sobie udzieliłem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Tak więc dziękuję i mam nadzieję że uda mi się tym komuś pomóc, a temat zostawiam do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...