Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam problem z zawieszaniem się komputera. Na początku przy pierwszym włączeniu działał około 3 minuty, po czym przestał reagować. Po restarcie przy ekranie logowania użytkowników się najczęściej zawiesza. Nie mam nawet jak sprawdzić temperatury PC ani nic... 

 

Zasilacz dzisiaj zmieniony na Corsair VS450.

Procesor: Intel Celeron 2.4Ghz

Ram: 1024Mb + 256Mb

Grafika: Radeon x1600 Pro

 

Nie wiem co mogę zrobić, bo komputer potrzebny mi do poniedziałku działający... :C

Link to post
Share on other sites

"Current System Temp 26°

Current CPU Temp 81°"

 

Dobra, temperatura CPU rośnie. Czyli pewno to jest przyczyną, tylko teraz pytanie - co zrobić, jak to się tak grzeje? Do tego procesora nie ma zbyt tanich zestawów chłodzących, a jeszcze tydzień temu było wszystko w porządku

Edytowane przez Locaaa
Link to post
Share on other sites

Pasta jest MX3, radiator wyczyszczony był niedawno a czy chłodzenie jest dobrze zamontowane? Nie wiem... Jak mam zatrzaski takie na wentylator i jeden zatrzask jest urwany. Do tego, na radiatorze jak jest taka blaszka od spodu, jest ona trochę wygięta - może to jest winą takich temperatur?

 

@up

Maksymalnie 30zł

 

@edit

Te zatrzaski, chodzi o tą koszyk ;d

Edytowane przez Locaaa
Link to post
Share on other sites

Potrafisz stwierdzić że korpus radiatora przylega trwale do procesora czy jest zwyczajnie ruchomy i nie przylega tak jak powinien? Logiczne powinno być że jeżeli coś tam jest uszkodzone z tym chłodzeniem to nie ma siły żeby przylegało ono prawidłowo do procesora i zabierało od niego ciepło. Jeśli jest tak jak piszesz że pastę masz nałożoną i radiator jest przeczyszczony a wchodząc do BIOS masz 80 stopni na procku na dzień dobry - nie ma siły żeby wszystko było w porządku. 

 

Czy Twoje chłodzenie wygląda tak jak to:

 

http://obrazki.elektroda.net/63_1286644190.jpg

 

Jeśli tak i jeden zatrzask jest urwany to nie ma to prawda dobrze trzymać. Wbij sobie na Allegro, i znajdź sprawne chłodzenie na socket 478 - kosztują grosze. 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...