Skocz do zawartości

Komputer 1000zł Nie do gier


Recommended Posts

Witam, potrzebuje złożyć komputer za max 1000 zł, dla osoby starszej. Będzie głównie wykorzystywany do internetu i konwertowania filmów. Grać na nim nikt nie będzie. Obudowę, dysk i zasilacz posiadam. 

Potrzebuje płyty głównej, procesora, karty graficznej, ram-u. 

W podwieszonych w tym przedziale cenowym polecany jest taki zestaw: 

MSI B85M-E33 
Radeon 7700 
Pentium G3220
Czy nie lepiej będzie kupić szybszy procesor z zintegrowaną grafiką zamiast oddzielnej karty graficznej?
 
Czekam na sugestie i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc. 
 
 
  • Zastosowanie komputera : Internet, konwersja filmów 
  • Maksymalna kwota :1000 zł 
  • Których części potrzebuję : procesor, grafika, ram, płyta 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1280x1024, tv full hd, możliwa wymiana monitora w przyszłości 
  • Specjalne wymagania : brak 
  • Części z poprzedniego komputera : zasilacz, obudowa
  • Własna propozycja zestawu : brak 
  • Inne : brak 
Edytowane przez feomathar24
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Zastosuj sie do wzoru:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

Zasilacz: XFX Core 450W 80+ Bronze PSU

Ram: Kingston HyperX DDR3 4096MB 1600MHz CL9 

Płyta: Asrock FM2A88X Extreme4+

Procesor: AMD A8-6600K Black Edition FM2 BOX

 

 

Proszę o jakąkolwiek opinie i pomoc, chce wszystko zamówić w poniedziałek i w jednym sklepie. 

Edytowane przez feomathar24
Link to post
Share on other sites

Witam!

Nie rozumiem:

 

 

 

Których części potrzebuję : procesor, grafika, ram, płyta 
 

 

i do tego:

 

 

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black Zasilacz: XFX Core 450W 80+ Bronze PSU Ram: Kingston HyperX DDR3 4096MB 1600MHz CL9  Płyta: Asrock FM2A88X Extreme4+ Procesor: AMD A8-6600K Black Edition FM2 BOX

 

jak to się ma do siebie :D

 

Podaj jaki masz ten zasilacz z poprzedniego PC i co to za obudowa.

 

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Ode mnie taki ZESTAW

 

Otrzymujesz tutaj szybki, dwurdzeniowy procesor oparty na Haswellu. Solidne MOBO z dwiema kośćmi UEFI i dobry układem audio. 4GB pamięci RAM o standardowym opóźnieniu i taktowaniu. Zasilacz z mocną linia 12V. Dobra i przewiewna obudowa.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz: wolę dopłacić 20zł i mieć 450W i jak już 20 zł to wolę dać drugie 20zł i mieć XFX który ma 5 lat gwarancji, czyli 2lata dłużej niż Corsair. 
Obudowę wymienię na Zalman Z3

Ram raczej bez znaczenia oby 1600/1866 MHz 4Gb z gwarancją dożywotnią. 

 

Zostaje mi 700 zł na cpu i mobo. Chce te pieniądze jak najlepiej spożytkować.
Osoba korzysta z komputera główne do obróbki filmów i audio. Korzysta gównie z tego programu Tmpgencoder. 
W przyszłych planach zakup dysku SSD. 

 

Dziękuje za pomoc i sugestie. 

 

Więc tak, popatrzyłem trochę na testy i stwierdzam, że core i3 4130 będzie lepszy, jak się mylę proszę mnie poprawić. 
Czy warto dołożyć 50 zł i mieć i3 4330 ? 
I jaką płytę atx czy micro atx? Lepiej kupić z lepszą kartą dźwiękową czy oddzielną kartę?  


Zdecydowałem się na taki zestaw. 

Gigabyte GA-H81M-HD3
Corsair VS 350W
Intel Core i3-4330 3.5GHz BOX
Goodram DDR3 4GB 1600MHz CL9

 

Obudowę wybrałem Gladius m40, mam okazję kupić w cenie nowej obudowy Zalman Z3. 

Dziękuje, za pomoc temat do zamknięcia. 

Edytowane przez feomathar24
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Po pierwsze Z3 jest o wiele lepszą konstrukcją niż M40 (to jest loteria, jednemu nóżki odpadają, drugiemy blachy się dziwnie wginają)

 

Po drugie ram który wziąłeś ma napięcie 1,65V, powinien mieć 1,5V.

 

Po trzecie, weź PSU 450W, ponieważ jeśli w przyszłości byś chciał dołożyć jaką bądź GPU to 350 będzie za mało.

 

Po czwarte jeśli nie jesteś audiofilem lub masz za dużo kasy to kupowanie osobnej karty dźwiękowej mija się z celem. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

M40 jest moim zdaniem funkcjonalniejsza niż zalman z3. Ma choćby czytnik na dyski czy 3x regulator obrotów na topie i inne rzeczy, których zalman z3 nie posiada. Takie pierdoły jak ciemna blacha czy wyginające się nóżki to, żadna wada. Obudowa będzie stać gdzieś pod stołem/ladą i nikt nie będzie na nią patrzeć. Może być nawet cała powyginana i podrapana, przede wszystkim liczy się funkcjonalność. 

Ram to ram, chyba nic się nie stanie jak będzie 1,65v w końcu gwarancja jest dożywotnia, a kręcić nic nikt nie będzie w tym komputerze.

Odnośnie karty dźwiękowej, ta powinna starczyć, ale to już będzie decyzja osoby, dla której jest ten komputer, ewentualnie w przyszłości dokupi sobie oddzielna kartę i lepszy sprzęt do odtwarzania. 

 

Komputer nie będzie modernizowany przez bardzo długo, więc po co dokładać kasę do zasilacza 450W ? Tylko żeby było, bo szkoda nie dołożyć? Bez sensu, jak nie potrzeba to nie widzę sensu dokładania kasy. 

Link to post
Share on other sites

Witam!

Cóż widzę że jesteś mądrzejszy od nas wszystkich :) To po co nas się spytasz? Nie rozumiem.

 

Obudowa to Twój wybór, obyś tylko się nie zawiódł jak coś będzie odpadało albo nie pasowało do siebie.

 

 

 

Ram to ram, chyba nic się nie stanie jak będzie 1,65v

 

Dla procesorów Haswell wymagane jest napięcie 1,5V, chyba że zależy Ci na szybkim zużyciu kontrolera pamięci.

 

 

 

Tylko żeby było, bo szkoda nie dołożyć?

 

20-30PLN, to nie są pieniądze za które kupisz sklep, ale nigdy nie wiesz co będzie w przyszłości i czy nie będziesz zmuszony do rozbudowania komputera lub też jego sprzedaży. To jest zawsze bramka na przyszłość, na wszelki wypadek.

 

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem, że jestem najmądrzejszy. Mam wątpliwości i pytania dlatego założyłem temat, żeby otrzymać rady i pomoc w doborze komponentów. 

Odnośnie obudowy, to konsultowałem się z osobą, dla której kompletuje ten komputer i po przedstawieniu jej kilku, wybrała m40. 
Nie zależy jej na jakości wykonania tylko na funkcjonalności. M40 ma kilka fajnych rozwiązać czego brakuje w zalman z3. 
 

Odnośnie pamięci to nie miałem pojęcia o jakichkolwiek wymaganiach. Dziękuje za informację, właśnie zadzwoniłem do sklepu (agito) i wymieniłem na Goodram DDR3 Play 4GB 1866MHz Silver CL9. Dziękuje za informacje. 

Już pisałem ten komputer nie będzie wymieniany bądź sprzedawany, ani tym bardziej nic nie będzie dokładane, chyba że za 3-5 lat, wtedy te zasilacze będą już nic nie warte. 
Jakby to był komputer dla mnie to bym kupił xfx z 5 letnią gwarancją, tak samo jak bym miał kupować dysk 500gb to już wolałbym dołożyć 50 zł i mieć 1000gb, bo moim zdaniem lepiej kupić raz, a dobrze, ale to nie moje pieniądze i nie mi o tym decydować. Przedstawiłem tej różne opcje i wybór padł na wyżej wymieniony zestaw. 

 

Jeszcze raz, dziękuje za pomoc. 
Jak przyjdą podzespoły zdam relacje. 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...