Skocz do zawartości

Karta pamieci do kompaktu


Recommended Posts

Planuje kupic Olympusa XZ-2 i zastanawiam sie jaka wziasc do niego karte pamieci. Mysle zeby wziasc jakas SanDiska o predkosci 95MB/s tylko zastanawiam sie nad wielkoscia. Ile moze zajmowac zdjecie 10mega albo minuta filmu FHD? Bo nie wiem czy 32GB na jeden dzien wystarcza (w gory od rana do wieczora) i ewentualnie cyz nie bedzie niepotrzebnie za wielka.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

też kiedyś myślałem, że większa lepiej i taki wielbłąd popełniłem, ale praktyka dowodzi, że zdecydowanie lepiej mieć szybszą niż dużą, jak brakuje miejsca zawsze możesz później dokupić drugą, ale szybkości niczym jej nie rozszerzysz

 

kupiłem 16GB, mój aparat robi 14,2 megapixelowe RAW, co daje jakieś 1150 zdjęć (nie chce mi się dokładnie liczyć) na takiej karcie, kłopot w tym, że później to trzeba zgrać, a klasa tylko 6... idzie usnąć plus wczytywanie zdjęć bezpośrednio z aparatu po podłączeniu do jakiegoś wyświetlacza też idzie jak krew z nosa przez czas ładowania każdego pliku

Link to post
Share on other sites

No ja wlasnie biore pod uwage tylko najszybsze, bo nie chce by przy filmach karta mi aparat blokowala. Co prawda filmy traktuje w nim jako bajer, ale po co sobie taki bajer karta psuc.

Myslalem o 32, bo 16 o predkosci 95 SanDiska kosztuje 140 a 2x wieksza tylko 50zl wiecej. Tyle ze moze warto sie zastanowic nad 8GB, moze i 16 to za duza.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zwykła Class 10 obsłuży Ci bez zająknięcia ten aparat. Posiadam kamerkę i w niej kartę C10 32gb. Spokojnie wystarcza to na 4 godziny materiału w najlepszej jakości (1080i@50) i karta nadąża bez problemu z zapisem więc przy Twoim aparacie, nawet się nie spoci taka lub lepsza. Co do pojemności ja bym brał 64GB. :D Jasne, że i 8GB Ci starczy, ale nie lepiej sobie kupić coś na lata ? :)


Oczywiście jeśli fundusz pozwala.

Link to post
Share on other sites

Do zwykłych filmów FHD nie potrzeba kosmicznych prędkości. SanDisk ultra lub extreme będzie aż nadto. Nie ma sensu wyrzucać niepotrzebnie kasy w coś, czego się nie wykorzysta.

Zamiast jednej karty o wielkiej pojemności lepiej też wziąć dwie mniejsze, np 2x16GB. W przypadku awarii, uszkodzenia, czy zwykłego zgubienia jednej z nich, nie stracisz wszystkich danych i będziesz miał zapasowy nośnik.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Wiecie moze czy sa (i jakie) banki pamieci w ktore jakbym wsadzil karte pamieci, to bez udzialu komputera zostalaby ona zgrana na ten bank, a nastepnie wyczyszczona? Czy tez trzeba bedzie kombinowac cos z laptopem?

Bo mysle zeby kupic kamerke sportowa i w gorach robic nagrania, ale jako iz w jakosci 1080p nagranie ok 4 godzin zajmie 32GB to przeciez nie bede na caly wyjazd kupowal 10 takich kart bo to bez sensu, a nie mam laptopa :/

Link to post
Share on other sites

Mam SGS2, ale o ile nie bedzie on w stanie np zarzadzac poprzez to urzadzonko jakims zewnetrznym dyskiem na USB to mi sie to na niewiele niestety przyda, gdyz przewiduje kupic do kamerki 2 karty po 32GB kazda i istnieje wysokie prawdopodobienstwo, ze ja te 64GB w ciagu dnia zapelnie. Musialbym to wiec zgrywac na cos co ma w sobie HDD. Widzialem chyba wstepnie takie urzadzonko, ale kosztowalo niecale 600zl a za 800 to ja mam najtanszego netbooka ktory robi to samo i jeszcze ma kilka innych przydatnych funkcji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem nie ma co szaleć z super szybkimi kartami, robiłem test na Sandisku zwykłym C4 i Sandisku Extreme, przy filmach FHD 30kl/s nie ma różnicy. Różnica jest przy robieniu zdjęć seryjnych w RAW'ie i bardziej o to chodzi przy kupowaniu "szybkich" kart, dochodzi jeszcze to czy kontroler w aparacie obsługuje takie transfery.

Link to post
Share on other sites
Nawet jak aparat nie wykorzysta, to odczuje przy zgrywaniu zdjec

 

To jeszcze zależy od tego, jaki masz czytnik kart :P

 

Ehh, @scythe1123 mnie wyprzedził  :cry:

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Z innego punktu widzenia rekomenduje posiadanie kilku mniejszych kart niż jednej wielkiej - jeśli zgubisz, zepsujesz, cokolwiek (pomysłowość ludzka nie ma granic) to tracisz wszystkie dane, a jeśli masz porozrzucane na kilku nośnikach no to zawsze coś zostanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...