Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

i5 4690k @ 4,4 GHz

VCore 1,20V (wg CPU-Z i Aida64, w biosie ustawione jest 1,17 + offset 0,015)

Chłodzenie: wysłużony Freezer 13 Pro

Temperatury: max 60 przy GTA V, 83 w Intel Burn Test

Więcej kręcić nie ma sensu, bo przy 4,5 i napięciu 1,232 wysypał się po godzinie grania.

Śledząc ostatnie wyniki w tym temacie trafiła mi się raczej średnia sztuka :(

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

i5 3350P @ 3,9GHz


VCore 1,15V 


Chłodzenie: Spartan Pro He924(Arctic F9+MX-4)


Temperatury: max 65 przy Skyrimie, 80 OCCT Linpack z AVX


Z wyników jestem zadowolony:)


Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Na razie ustawiłem stabilnie 4.4ghz przy napięciu 1.325v . Przy 4.5ghz wiesza się CB i BSOD po chwili. Napięcie podniosłem do 1.350 i dalej to samo. Chyba, że się nie bawić i od razu ustawić napięcie na 1.4v ?? Nic innego nie zmieniam. Tylko fsb i napięcie. Wyłączyłem oczywiście pierdoły oszczędzania energii i zmian taktowania. Widziałem na AC dochodzili do 5ghz więc 4.4 to mało. ;) 4.7ghz przy znośnych temperaturach.

 

Może ram daje popalić??

 

O temperatury się nie boję bo przy 4,4ghz w spoczynku w zależności od rdzenia mam od 28-34st a pod obciążeniem 55-60 stopni. Może być mniej bo wentylatory na chłodnicy na minimum.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ten opis z pierwszego posta jest jakiś nieaktualny (odnośnie OCCT). Jak mam go ustawić, by prawidłowo wg. forumowego standardu tego tematu przeprowadzić test? Jeśli oczywiście potrzeba robić testy tymi trzema programami (Orthos, Prime95 i OCCT).

 

Na razie przesyłam 2 screeny:

http://i.imgur.com/Tk14WMu.jpg

http://i.imgur.com/WbdiVia.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam. czy ma ktos batch x509c599 i7 4790k? jestem ciekaw jakie wyniki osiagacie na tej rewizji 

Te batche można wsadzić między wiersze. Ja mam podobno bardzo zły a mój i5 4670K kręci się na 4.5Ghz na vcore 1.125 stabilny . Jak sam nie sprawdzisz nie dowiesz się. Ja w te batche nie wierzę na swoim przykładzie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Te batche można wsadzić między wiersze

 

To jak wytłumaczysz fakt że kupiłem 3570K dokładnie o takim samym batchu jak kolega Pepis i oba nasze procki kręciły się identycznie?

Nie wiem może w nowszej generacji sytuacja z batchem się nie sprawdza...

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...