Skocz do zawartości

karta graficzna


Recommended Posts

Witam przymierzam sie do kupna nowej karty graficznej.

Narazie posiadam 9500gt ale czas na zmiane

moj sprzet to amd 5000+ 9500gt 2gb ram i zasilacz 400 Cheftec czy jak to sie tam pisze

na karte moge przeznaczyc do 500zł czekam na wasze propozycje

karta nie musi byc dobra ale zeby wykorzystała w 100% procesor

Link to post
Share on other sites

Hej

Myślę, że lepszym wyborem będzie ten GTS250 od Asusa -> http://allegro.pl/item1065413336_asus_g ... pozna.html

 

Możesz także pokusić się o referencyjnego GTX 260 -> http://allegro.pl/item1068073765_nvidia ... t_oem.html

 

Troszkę ponad budżet, ale IMHO warto -> http://allegro.pl/item1059520659_powerc ... sklep.html

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

ta poszukaj gtx260 i poszukaj zasilacza do niego- bo ten to ledwo na styk albo i ponad styk tym bardziej ze nie jest juz pierwszej mlodosci;)

 

zreszta athlon 5000 pusci bąka z wysilku przy 260tce a karta bedzie sie nudzila zapewne przez wiekszosc czasu

 

ja tam proponuje uzywki ati 4770/ nv 8800gt/gs - cena minimalna a akurat do zestawu - po co w ten "zlom"pakowac wiecej kasy - 3stowy za 4770 to az nadmiar i dwie za 8800

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

A nie, testowałem na gtx285 i opteronie s940 @2.4GHz, nie ma problemu - śmiało można grać nawet w FHD. Na tym samym procku @2800GHz jest już zupełnie OK. (do tego mam memorki ECC - co jeszcze spowalnia całość).

Dlatego śmiało może kupić 260 - problem z tym, że wyrwanie za ~500 wcale nie jest takie łatwe (oczywiście 55nm, 216 cores).

Link to post
Share on other sites

Danny to oczywiste ze bedzie smigalo (nawet nie smiem myslec ze nie bedzie) - chodzi mi o to jakie bedzie jej wykorzystanie? - 60% mozliwosci ? - wiec szkoda poprostu tyle kasy w juz niestety zloma pakowac

jakos tak sobie to rozwazylem ale to ze smigalo bedzie to oczywista oczywistosc;)

 

mozna by pewnie dlugo dociekac jak, na ile i w jakich przypadkach bedzie ograniczona ale za cene tych dodatkowych 300 zl to bardziej proponowalbym juz zmiane platformy bo ath5000 to niestety zaledwie polowa mozliwosci nawet podstawowego zestawu na e5300 - troche cienizna straszna jak na obecne czasy

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Albo wstawić do tej płyty 6000+/6400+ i jeszcze dać OC. Na jakiś czas załatwi sprawę.

 

E:

Właśnie mi się przypomniało, że jak testowałem kiedyś swój config w Crysis (i to jakiś pierwsze demo), to podczas gry na High + AAx8 Gpu było wykorzystywane prawie zawsze w 75-100%, a kontroler pamięci na karcie do 70% przy CPU@ 2.4 i to gtx285!, więc na 260 będzie jeszcze mocniej dusiło gpu.

Myślę, że też wszystko zależy od gry.

Ja akurat praktycznie nie gram, więc mój config jest dla mnie idealny.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

masz racje - w mocnych ustawieniach sie sprawdzi bardziej zestaw

ath500+gtx260 niz np. ath2 x3+4850

ale ogolne zastosowanie kompa (nie daj Bog tam gdzie i proc sie w grze liczy) na athlonie5000 stoi tak kiepsko ze az zal

 

ps

no i wciaz mamy sprawe b.niepewnej zasilki przy pomysle na gtxa

chyba ze niczego nie oclic ale to juz wydajnosciowa "parodia" przy takim procku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...