Skocz do zawartości

Modernizacja piecyka. Zapraszam :)


Recommended Posts

Witam wszystkich benchmarkowców :( po dość długiej mojej nie obecności na forum postanowiłem znów poprosić was o małą przysługę. Przymierzam się na dniach za modernizację mojego piecyka. Za bardzo nie wiem co w nim zmienić ale może mniej więcej przybliżę wam co ja bym chciał w nim zmienić. Na pewno zostawił bym grafikę bo jak na razie dla moich zapotrzebowań jest w sam. Drugą rzeczą którą bym zostawił na pewno będzie to zasiłka wydaję mi się, że ten BeQuiet 550-tka posłuży mi jeszcze troszkę. Jeszcze nie wiem co zrobić z płytą główną zastanawiam się nad wymianą jej na Asus'a P5Q Deluxe co o tym sądzicie czy to ma sens czy lepiej zostawić obecną płytkę? Co do procesora to postanowiłem go wymienić na Q6600 wydaję mi się, że to będzie dobry wybór. Na pewno jeszcze dokupię 2 dyski Samsung'a F3 500GB i zmienią chłodzenie na procesorze. To będzie chyba na tyle. Co do ceny ile chciałbym przeznaczyć na tą modernizację to jeszcze nie wiem ale na pewno chciałbym się zmieścić w granicach tak do 1000zł. Na chwilę obecną nie zamierzam zmieniać platformy poczekam jeszcze jak ceny się trochę unormują. Więcej informacji na temat mojego piecyka znajdziecie w moim profilu oraz sygnaturce na dole. Z góry dzięki za pomoc oraz zainteresowanie tematem :wariat:

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmm, Jeśli ten procek Ci nie wystarcza to zmień na Q6600 np. od tego gościa http://www.allegro.pl/item1069058203_in ... _gwar.html

Co chwile wystawia na licytacje i kup teraz.

Płyta główna raczej jest dobra i nie ma sensu jej zmiany, no chyba że bardzo chcesz. Potem zmień chłodzenie na SilentiumPC Fortis albo Zalman Performa.

Razem to będzie koszt ~450 zł. + dyski samsunga to 370 zł, ewentualnie mobo to koszt jakichś 250-300zł czyli razem 820 zł bez mobo i 1070-1120 z mobo.

Link to post
Share on other sites
@Eklerek dzięki za propozycję :wariat: na pewno wymienię procesor na tego Q6600 być może kupię go od tego gościa z allegro jeżeli jeszcze wystawi takowy procesor bo cena jest bardzo atrakcyjna. Co do chłodzenia to jeszcze nie wiem co kupić szczerzę mówiąc to za bardzo się na tym nie znam :( dlatego proszę was tutaj o małą pomoc co do wyboru. Składajcie swoje propozycję w postach tak abym miał w czym wybierać przed zakupem. Dyski już wiadomo, że będą to Samsungi F3 :]
Link to post
Share on other sites

Chłodzenia warte uwagi: (od najtańszych do najdroższych)

- CoolerMaster TX3 ~60zł

- SilentiumPC Spartan HE923 ~70zł

- SilentiumPC Fortis HE1225 ~120zł

- Zalman Performa ~120 zł

- Zalman Flex ~140 zł ale do niego trzeba dokupić wentylatory

- Scythe Mugen II rev.B ~160 zł

Link to post
Share on other sites

No jak ładnie do wyboru do koloru :( właśnie czytałem recenzję na temat tego Zalmana Flex i zrobił na mnie dobre wrażenie. Jeszcze musiałbym dokupić do niego jakiś wydajny cichy wentylator. Teraz nasuwa się kolejne pytanie z mojej strony. Jaki wentylator dobrze by współpracował z tym Zalmanem?

Link to post
Share on other sites

Tak, ale jak już kupować Flexa + 2 dobre wentylki to wyjdzie ze 200zł, tak więc moim zdaniem lepiej Mugena... A jeśli chcesz coś tańszego to weź SPC Fortis, jest to konkurent Mugena.

 

A jeśli uprzesz się przy Zalmanie, to weź albo Scythe Slip Stream albo Fender Selekta.

Odpowiednio w cenach 30 i 40 zł.

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki za pomoc na prawdę daliście mi tyle tych propozycji, że jest w czym wybierać :wariat:

Zastanawiam się jeszcze nad Zalman Flex oraz SilentiumPC Fortis HE1225 oba wentylatory są godne uwagi na pewno będę wybierał między nimi ale jeszcze muszę się z tym przespać. Jeszcze mam w planach kupno 4x Gelid WING :] ciężko dorwać te coolerki dobrze, że są jeszcze dostępne w Angeli :P

 

Kope lat nie pisałeś nic :P

A no trochę mnie tutaj nie było a to ze względu na brak czasu niestety :P wiesz... praca, szkoła a ostatnio to nie miałem z miesiąc neta bo zmieniałem usługodawce i tyle mnie widzieli na benchu :(

 

Jeszcze tak na sam koniec żeby już nie zakładać nowego tematu polećcie mi dobrą pastę na procka w tej kwestii cena nie gra roli ma być porządna i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Q6600 jak mówili inni tylko G0, bo starsza rewizja tak dobrze się nie kręci. Mugen OK dobry jest, ja bym wolał Thermalrighta U120X na tego smoka. Zresztą sam mam, na tym coolerze z quada 4Ghz wyciśniesz na powietrzu, ale potrzebujesz solidnego mobo. Ja mam badziewne i przekroczyć 3600Mhz się nie da, bo sekcja wysypuje proca. Tak BTW zmiana na Q6600 to dobry wybór, dobrze wykręcisz i jest lepszy od PII.

 

Liquid metal PRO, lepszej nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jest dobra, ale na Q6600 lepiej dać Liquid PRO, popatrz sobie testy Liquid po mocnym OC zostawia resztę daleko w tyle. Na U120X Q6600@3.8 + wentyl w stresie jest ok 50st oczywiście z technologią ciekłego metalu(pasta).

Link to post
Share on other sites

Ja od razu mówię, że jak nie żałujesz choćby jednego Mhz na procku to liquid Pro. IC diamond jest delikatnie gorsza, ale za to nie przewodzi prądu i dodatkowo nie niszczy aluminium. To ty wybierz, najwydajniejsza + kilka problemów czy gorsza i ich brak.

 

BTW, tego Quada jest bardzo trudno schłodzić, trzeba dobrego coolera i pasty. Q6600 kupilem tylko dlatego, żeby go kręcić ile się da, ale temperatura mnie zatrzymuje(mam pastę thermalrighta to wiadomo) w dodatku mobo. P35 jest irytujące.

Link to post
Share on other sites

Trochę mam dylemat nad wyborem tej pasty albo kupię obie pasty i zrobię sobie małe porównanie :P

 

Co do mobo muszę się z Tobą zgodzić, że P35 jest irytujące ciężko mi wykręcić na niej procka e6750 nawet nie mogę przebić bariery 3.4Ghz bo już się sypie :rudolph: zobaczymy jak to będzie z tym prockiem Q6600 jeżeli ciężko będzie się kręcił to pomyśle nad wymianą mobo :P

Link to post
Share on other sites

ja od siebie mogę polecić pastę IC 7 DIAMOND przynajmniej nie zniszczysz sobie powłoki radiatora przy zmianie :rudolph: jedyny problem IC7 to nałożenie jej na CPU najlepiej strzykawkę potrzymać parę minut w gorącej wodzie lub podgrzewać suszarka. :P różnica między tymi pastami będzie maksymalnie 1-2 stopnie.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale przy q6600 nawet te 2 stopnie znaczą bardzo wiele, wiem coś o tym skoro jestem jego posiadaczem. sebool, mój quad zrobiłby 3.8Ghz na p35, gdyby nie moja cudowna pasta termo(Thermalright ta co dają do coolera). Mobo tez jest kiepskie, bo 3.6 ludzie robią przy 1.42, a ja muszę dawać mu pseudo 1.5V(w biosie 1.6V), bo ukochana sekcja zasilania mówi po prostu NIE.

 

EDIT: wygrzebałem coś lepszego: http://www.cooling.pl/coollaboratory-li ... ategory=44

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...