Skocz do zawartości

Netbook/Ultrabook do 3000 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję laptopa - preferencje poniżej:

1.  do 3000 zł brutto

2. matryca minimum 13,3 do maksimum 15,6' - preferowana większa, ale pod warunkiem wagi do maks 2,1 kg 

3. Główne zastosowanie to praca na Office, robienie prezentacji, praca na kilku dokumentach naraz, dużo zakładek w przeglądarkach etc.Generalnie ma to być komputer do pracy jedyny warunek pod względem wydajności to chciałbym na nim grać płynnie w League of Legends :) żadnych innych gier na nim nie będę miał bo i tak niema kiedy grać i do tego mam główny  PC, ale czasem się zdarzy okazja :) Preferuję procesory Haswell 

4. Generalnie komputera na dworze nie używam tzn. bardzo sporadycznie i nie mam problemu żeby znaleźć sobie miejsce w cieniu :)

5. często jeżdżę rowerem z lapkiem więc waga jest tutaj dosyć kluczowa więcej niż 2,1 wydaje mi się że będzie już męczące na dłuższe trasy. Obecnie mam asus 1215N (ok. 1,5kg )i jest to waga w sam raz, ale może być  więcej. Nie mówię "nie" ekranom dotykowym chociaż nie jest to konieczne.

6. żadnych Samsungów, Sony, Fujitsu. Generalnie: Lenovo, Asus, HP i inne 

7. jeżeli ekran dotykowy to Win8, jeżeli bez ekranu dotykowego to użyję licencji Win7 x64 ze starego laptopa

 

Skłaniam się ku zakupowi Lenovo Flex 15 szukam jakby kontr propozycji

Z góry dziękuje za propozycję :) Pozdrawiam

Edytowane przez Minimal
Link to post
Share on other sites

Sugeruje Acer V5-573G i5-4200U/8GB/1000 GT750M 15,6"

 

Masz w nim

Intel Core i5-4200U (2 rdzenie, od 1.6 GHz do 2.6 GHz, 3 MB cache)

1000 GB SATA 5400 obr.

NVIDIA GeForce GT 750M 4 GB DDR5
+ Intel HD Graphics 4600

No i waga: 2,00 kg (z baterią)

 

Pograsz sobie na nim w najnowsze gry z spokojem.

 

Zasugerowałem bez systemu bo jak piszesz sam posiadasz licencje.

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne propozycje i żadnego z nich wcześniej nie widziałem :) orientujecie się może ile mniej więcej te laptopy wytrzymują na baterii podczas pracy "biurowej" ?

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V5-573G.108448.0.html

 

Jak piszą

 

"Acer wyposażył model Aspire V5-573G w akumulator o pojemności 53 Wh. W teście symulującym czytanie dokumentu tekstowego (przeprowadzonym przy minimalnej intensywności podświetlenia ekranu) pozwolił on na osiągnięcie 8:47 h pracy"
Link to post
Share on other sites

Z 15 calowych cienkich i miare lekkich lapków

 

Dell 3537 z i5 haswell i radeonem 8670

 

Wg testów z neta w teście czytania dokumentu wyciąga spokojnie 12 h. W teście przy grzebaniu na necie przez wifi wyciąga niemal 8 h.


Ponadto lapek na gwarancji w trybie Ndb. Troche ponad limit wagi ale warto wspomnieć ze wzg na przebiegi na baterie chociażby :)

Cena niska. Wydajność do Lol w zupełności wystarczająca.


Z takich stricte ultrabooków Samsung Ativ book 5 z i5 i radeonem 8750

 

Dobry jakościowo kadłubek. Samsung robi 1 z mniej awaryjnych lapków. Niestety bez systemu tego nie kupisz. Taka polityka tego producenta. Bardzo mocna bateria. Testów w necie bez liku więc znajdziesz bez problemu.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Muszę przestrzec przed zakupem DELLa i jego gwarancjami. Kupiłam przed miesiącem laptop za ok 3000, okazało się, że jest niesprawny. Zgodnie z zaleceniem sprzedawcy zadzwoniłam do obsługi technicznej DELL, w pomocy technicznej poinformowano mnie, że usterka jest na tyle poważna, że serwisant nie przyjedzie a sprzęt trzeba zabrać do naprawy, przyjechał kurier i zabrał sprzęt. Do tej pory nie mam ani komputera (ma go serwis) ani pieniędzy (ma je sklep - a sprzedawca może został 'sprzedawcą roku'). Minął ponad miesiąc od zabrania laptopa bo  ...składnik niezbędny do naprawy urządzenia nie jest obecnie dostępny...

Może Ty będziesz miał szczęście... ja najwidoczniej go nie mam.

Link to post
Share on other sites

Nie piszesz konkretnie co gdzie kupilaś, co się zepsuło. Twoja wypowiedź ma zerową wartość merytoryczną ze względu właśnie na brak konkretów, bo generalnie każdy sprzęt się psuje a wysyłając sprzęt na gwarancję komputer może być naprawiony przez nie określoną z góry ilość czasu. Jeśli zależało ci na szybkiej naprawie trzeba było kupić model z NBD.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za kolejne podpowiedzi. 

Najbardziej z przedstawionych tutaj zainteresował mnie ten Dell Vostro - jego waga przy takich podzespołach jest wręcz nie do pobicia, dodatkowo z testów, które czytałem jest bardzo cichy, nie grzeje się. Jedyne jakie jest ALE to podobno słabej jakości ekran dotykowy (nie znam się na tym, może mi to nie będzie przeszkadzać w zasadzie nie mam porównania). Istnieją zestawy z ekranem matowym jednak są one wyposażone w dyski SSD co znacząco podwyższa cenę lub z i3 (który mnie nie interesuje).  Dlatego ten model zostawiam sobie w rezerwie jakbym nie znalazł czegoś lepszego. 

Generalnie rezygnuje z 15' to jednak ma być bardziej mobilny komputer. Do gier PC stoi w domu :) Jednej rzeczy, której nie mogę znaleźć to porządnego lapka w tych wymiarach (14'), ale BEZ dodatkowej karty graficznej - może to również byłaby ciekawa opcja (odpalenie LoL'a chyba nie powinno robić problemu na zintegrowanej HD4400) 

Laptop najpewniej będę kupował w przyszłym tygodniu więc jeszcze mam chwilę czasu na szperanie :) 

Podsumowując:
i5 Haswell 

14' - ekran bez dotyku (w tej cenie ciężko znaleźć porządny dotykowy ekran)
minimum 4gb RAM (preferowane 8gb)
karta graficzna - niekoniecznie 
WAGA - max 1,7 kg 
dysk 500 gb (preferowany SSHD)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie podpowiedzi! 

 

Edytowane przez Minimal
Link to post
Share on other sites

Nie piszesz konkretnie co gdzie kupilaś, co się zepsuło. Twoja wypowiedź ma zerową wartość merytoryczną ze względu właśnie na brak konkretów, bo generalnie każdy sprzęt się psuje a wysyłając sprzęt na gwarancję komputer może być naprawiony przez nie określoną z góry ilość czasu. Jeśli zależało ci na szybkiej naprawie trzeba było kupić model z NBD.

Piszesz o zerowej wartości merytorycznej. W tym co chcę przekazać nie ma znaczenia co się zepsuło ani jaki konkretnie model kupiłam. Ważne jest to jak działa serwis DELL, co oznacza gwarancja DELL i na co możesz liczyć jak będziesz miał pecha i kupisz uszkodzony sprzęt.

 

Piszesz, że ... generalnie każdy sprzęt się psuje a wysyłając sprzęt na gwarancję komputer może być naprawiony przez nie określoną z góry ilość czasu... A jaka ilość czasu jest dopuszczalna Twoim zdaniem? Ja nie mam komputera już ponad miesiąc. Swoją drogą komputer ma gwarancje NBD i CAR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...