Skocz do zawartości

Zacinanie się gier po wymianie płyty


Recommended Posts

Witam. Ostatnio padła mi płyta główna, wymieniłem ją na inna lecz okazało się ze gry strasznie sie zacinają. Do tej pory wszystko działało dobrze. Nic oprócz płyty nie zostało wymienione. Aktualizowałem sterowniki grafiki lecz problem nie ustępuje. Myślałem że stare sterowniki płyty mogą gryźć się z nowymi więc zrobiłem format systemu i zainstalowałem wszystkie sterowniki do płyty, grafiki itp. Niestety gry zacinają sie nadal. Prosiłbym bym o rady i pomoc. Pozdrawiam

Płyta ASUS P5QPL VM EPU
Procesor Intel Quad Q6600 2.4GHz
Grafika Gainward Geforce 9600 GT 1GB
Ram DDR2 2x 2GB Kingston 800MHz
Zasilacz FEEL ATX 350W (prawdopodobnie taki, nie jestem obecnie w domu)
Windows 7 Ultimate x64

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety gry zacinają sie nadal

W jakim sensie zacinają ? Nagły spadek ilości fps czy stale np.15. Jakiego rodzaju to gry i na jakich ustawieniach grasz (rozdzielczość itp.)

Link to post
Share on other sites

Gry typu Fifa 14, Fifa 13, Assassin Creed Black Flag. Przed awarią komputera nie było z nimi żadnych problemów, wszystko chodziło prawidłowo. Fifa włącza się normalnie, zacinanie następuje od momentu pojawienia sie menu. W innych grach podobnie. Rozdzielczość 1440x900. Standardowe ustawienia na których wczesniej wszystko działało płynnie

Link to post
Share on other sites

Najnowsza wersja DirectX, zainstalowane Microsoft Visual'e, NET Framework? Część z tych aplikacji możesz znaleźć w folderach instalacyjnych gier (Support). Może brakuje jakiś dodatków multimedialnych skoro sterowniki masz najnowsze. 

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie po zmianie płyty pod q6600 też na jakiegoś asusa( już nie pamiętam modelu ) i było tak samo jak u Ciebie.

Po zmianie płyty z asusa na taką z G41 wszystko chodziło jak na G31( taką miałem przed asusem ). Podobnie miałem z radkiem 7870. Na g41 i q6600 tragedia, a na z75 i i5 3570 super. Przed 7870 miałem GTX460. Na q6600 GTX zero problemów, a po włożeniu radeona fps'y były dużo niższe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy reinstalowałeś system po wymianie płyty ?

W wielu podobnych przypadkach reinstalacja systemu pomaga.

tak, reinstalowalem. Napisałem o tym w pierwszym poście

 

Jesteś pewien, że podłączyłeś kabel od monitora do karty graficznej a nie do płyty głównej? Twoja płyta posiada grafikę zintegrowaną.

tak, kabel podpięty do karty graficznej, a zintegrowana wyłaczona wiec nie było by sygału na monitorze.

 

A jesteś pewny że masz wyłączoną integrę z płyty?

Tak, wyłączałem ją w biosie.

Link to post
Share on other sites

Niedawno też wgrywałem na mojego pc'ta nowy system windows 7 ultimate i wszystko muliło. Potem zainstalowałem x64 home premium i wysztko chodzi bez problemu. Spróbuj na nowo wgrać system i napisz jakiego masz twardziela.

 

ORT.
Pisz poprawnie!

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...