Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj z nowymi będzie trudno, prędzej na alledrogo dostaniesz używki w ładnym stanie i zadbane nie katowane.

I masz racje bo Z-5500 grają dużo lepiej, różnice na pierwszy słuch czuć w mięsistym basie.

Tylko kupując Z-5500 pamiętaj zwracaj uwagę na nr. PID

Numer od PID R743 i wyżej są wolne od wad

Ten numer posiadają głośniki i sterownik centralny, im wyższy numer posiadają tym lepiej.

Pierwsze edycje tego zestawu miały sporo błędów, lekkie trzaski i przepięcia na subwooferze

 

 

Często się spotyka zestawy że panel sterujący ma inny numer PID od pozostałych elementów

 

 

Masz 3 wersje panelu:
- PID <625
- PID <625<905
- PID 905<

Pierwszy NIE działa z dwoma pozostałymi. Dwa pozostałe nie działają z pierwszym.
Zestawy powyżej R625 można mieszać - będą działać.

Edytowane przez bodeq13
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ostatnie linijki na temat panelu sterowania zapożyczyłem z elektrody.pl

 

Natomiast ja sam korzystam z tego zestawu i sobie chwale.

Nie jestem wymagającym audiofilem, używam w większości do filmów, trochę do muzyki i konsoli xbox 360

W połączeniu z dobrą kartą dźwiękową poprzez optyka gra bardzo ładnie, czysty klarowny dźwięk.

Wolałbym zestaw w obudowie drewnianej plus wzmacniacz ale nie mam tyle miejsca w pokoju.

Jako kategoria głośniki do komputera nie ma lepszego wyboru

Miałem wcześniej kilka zestawów od creativa ale logitech sprawuje się rewelacyjnie moim skromnym zdaniem 

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Znowu się pogrążasz.

 

Nie wiem gdzie znalazłeś info, że wersje powyżej R7xx były wolne od wad. Wrecz przeciwnie, niektóre miały ich wiecej.

Dobra dźwiękówka ma gó**o do rzeczy jeżeli jest połączona optykiem.

Klarowny dźwięk? Z czego? Z głośniczków wielkości nakrętki od koncentratu pomidorowego?

Do tego dziury w paśmie wielkości stodoły.

 

W kategorii głośniki komputerowe, plastikowe zetki dostają po du**e od innego plastiku jakim jest Gigaworks S750 a miażdżone przez Edifier S550.

 

@Topic

 

Nigdzie nie dostanie się tych głośników nowych a jeśli już to i tak nie warto.

Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam Edifier 5.1 S760D wysoka jakosc wykonania i pracy tego zestawu

 

1. Polecasz bo co? Naczytałeś się ulotek i reklam w sieci?

2. Widziałeś te głośniki na żywo, dotykałeś, słuchałeś, wąchałeś?

3. Wiesz jak pracują? Wiesz dlaczego poprzednik S550 został wycofany z rynku europejskiego?

 

Skończ się udzielać już bo tych durnot nie da się czytać. Przestało to być śmieszne.

Link to post
Share on other sites
W kategorii głośniki komputerowe, plastikowe zetki dostają po du**e od innego plastiku jakim jest Gigaworks S750

No nie wiem, kiedy zastanawiałem się kilka lat temu nad głośnikami do filmów i grania czytałem recenzje porównawcze z obydwoma tymi zestawami i z tego co pamiętam w podsumowaniach pisali, że z5500 wypadają "minimalnie" lepiej. Z tego co jeszcze pamiętam to znowu ludzie narzekali, że Gigaworks s750 zaczynały szybko pierdzieć, (w sensie zużywały się ?)

Kupiłem logitechy, więc myślę, że mogę się wypowiedzieć na ich temat :P

Kupiłem nówki sklepowe poniżej 900zł (~6 lat temu) i w takiej cenie za zestaw 5.1 są świetne i bezkonkurencyjne jeśli chodzi o granie, filmy i może dubstep itp :P Do innej muzyki są średnie. Dużym plusem jest gniazdo optyczne, w sam raz do podłączenia konsoli do grania.

Natomiast jeśli chodzi o słuchanie normalnej muzyki, to tutaj wypadają średnio. W kwocie ~1200zł mój ojciec kupił sobie wzmacniacz oraz 5 wolnostojących drewnianych kolumn (2 różne promocje w 2 różnych sklepach), które wypadają o niebo lepiej przy odsłuchu muzyki. W filmach akcji wypadają podobnie ale brakuje tam jeszcze subwoofera. Podsumowując, w kwocie powyżej 1k zł nie polecam tych logitechów i żadnych innych plastików, bo przy odrobinie szczęścia można kupić coś lepszego.

Z usterek, to na styk z końcem gwarancji padło podświetlenie w panelu sterowania i jeszcze dostałem nowy panel. Na razie działa bez zarzutów. Jeśli chodzi o same głośniki, to działają bez zarzutu.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

recenzje porównawcze z obydwoma tymi zestawami

 

Można sobie w buty wsadzić bo najczęściej pisane były przez beztalencia, które o sprzęcie audio mają takie pojęcie jak ja o lotach załogowych na marsa.

 

W porównaniu do tych tępaków bardziej rzeczowo i profesjonalnie podchodzę do takich zagadnień. W zwykłych testach odsłuchowych S750 grają lepiej.

 

Na dniach będę miał sprzęt do pomiarów akustycznych. Będę więc w stanie przetestować wszystkie zestawy, które mam.

Link to post
Share on other sites

grzechuboss mowisz ze taki zestaw juz chalupe mi rozniesie?

Z boku każdej kolumny masz głośnik basowy 25 cm - basu napewno nie braknie. Ponadto wzmacniacz, który podałem, posiada osobne wyjście na subwoofer, więc w przyszłości możesz go dokupić, co moim zdaniem wydaję się zbędne przy takich kolumnach.

Link to post
Share on other sites
mattax

ales mnie postraszyl, i co bys mi zrobil? nawet mnei nei znasz moze byc siedzial cicho jak mysz i skrywal w sobie swoja zlosc ze ja napier*alam muze, nie wnosisz nic do tego posta zadnych proszonych wypowiedzi , lecz tylko prowokujesz, twoja wypowiedz brzmi w stylu "co to nie ty" wez gon sie jak masz tak pisac, tu zastanawiamy sie nad kupnem sprzetu a nie na spinach ze ty bys juz ustawil kazdego pff.

Edytowane przez seebaa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...