Skocz do zawartości

Karta graficzna pod 3 monitory.


Recommended Posts

Witam,

 

Składam zestaw, który będzie się składał z 3 monitorów Dell U2414H

 

Moje pytanie teraz brzmi, czy mogę podłączyć wszystkie monitory do jednej karty graficznej i czy będzie to działało. 

Wykorzystał bym dwa dvi i hdmi. 

Karta graficzne pomiędzy którymi się waham to Gtx 780TI a Radeon R9 290X.

 

Z tego co zauważyłem w testach to ze GTX 780Ti jest na pewno mocniejszy, ale jeśli rozdzielczość wzrasta to ta przewaga nie jest już tak duża. Więc nie wiem czy warto dopłacać 600 zł do interesu.

 

Czy może uważacie, że podwójne karty będą lepszą i wydajniejszą opcją ? Jeśli tak to co możecie mi polecić.

 

Z góry dzięki.

 

Link to post
Share on other sites

HD 7990 totalnie teraz nie opłacalny, stał się maszynką do robiernia "bitcoinów" i ceny strasznie poszybowały w góre, a do tego jest dużo droższy od kart wymienionych powyżej. R9 290x dobrze sprawdza się w dużych rozdzielczościach. W cenie Gtx-a 780ti można kupić 2x gtx 770 co by się dobrze sprawdziło w konfiguracji 3 monitorów i było by wydajniej od pojedyńczej karty.

Link to post
Share on other sites

Zakupu chciałbym dokonać teraz na dniach. Komputer będzie służył w 90 % do grania w symulatory samochodowe, musi być gotowy na "PROJECT CARS", wiadomo LOL :). Od czasu do czasu chcę również zagrać w bf4 czy crysisa. Ogólnie musi to być zestaw na wymagające gry, które w najwyższych ustawieniach będą w miarę płynnie chodziły na 3 monitorach.

 

Specyfikacja mojego komputera to:

-Intel i7 3770k 3.50 GHZ 

-Gigabyte H77-DS3H

-Kingstone hyperx  4x4gb 1600 mhz ddr3 grey series

-ssd ocz agility 3 60gb

-seagate 2tb 64mb sata3 7200

-obudowa atx aerocool pgs strike x one

-zasilacz ocz zt series 750w fully modular 80 plus bronze

 

Jeśli chodzi o cenę do powiedzmy ze szukam czegoś w przedziale cenowym kart Gtx 780TI a Radeon R9 290X.

Na chwilę obecną chyba bardziej skłaniam się do Radeona bo uważam że różnica 2 klatek nie jest warta 600 zł. 

Jednak zależy mi również na tej płynności w grach i mogę dołożyć do dobrego zestawu podwójnych kart, jeśli ten lepiej się będzie sprawdzał przy 3 monitorach oraz da mi lepszą płynność obrazu przy najwyższych ustawieniach topowych gier.

Link to post
Share on other sites

W wyższych rozdzielczościach lepiej sprawują się Radki, więc 290X byłby dobrym wyborem.

 

Niestety masz dość ubogą płytę, która nie wspiera SLI, więc odpada duet 770-tek 4GB, który moim zdaniem byłby rozwiązaniem optymalnym.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za waszą pomoc. Mam ostatnie trzy pytania. 

 

1. Jaką zatem płytę główną moglibyście mi doradzić pod sli do mojego zestawu. Chodzi mi o dobrą jak najtańszą. Jaka jest mniej więcej różnica pomiędzy Sli 770-tek a pojedyńczym radkiem 290X. Czy różnica jest warta by zainwestować w płyte pod sli ?

 

2. Który konkretnie model 290X możecie mi zaproponować.

 

3. Wszystkie monitory podłączam normalnie do jednej karty poprzed 2 dvi i jedno hdmi ??

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc w temacie.

Link to post
Share on other sites

Ja dziś odebrałem kartę którą zamówiłem przez internet (msi r9 290x) jak narazie godzina grania w BF4 i jestem zadowolony.

Nowa mapa Operacja Metro(nie dopracowana) i mam między 100 a 150 fps sterowniki mantle.

Oczywiście wszystko ustawione na full tylko monitor słaby bo 1650x1250.

Więc mógłbym polecić r9 290X choć dość krótko ją mam.

Jedyny minus dość wysokie temperatury w stresie max 80 stopni.

Edytowane przez pablo23s
Link to post
Share on other sites

Model już napisałem według mnie oczywiście ja akurat to kupiłem http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290x-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-84-938851.html

Co do monitorów to podłączasz tak jak napisałeś.


Co do płyty to ci nie doradzę bo nie chcę cię wprowadzać w błąd.

Edytowane przez pablo23s
Link to post
Share on other sites

Do 3 monitorów z pewnością obowiązkowe będą 770-tki w wersji 4GB.

 

Najtańsze są obecnie Pality:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-4gb-ddr5-pci-e-box-84-864985.html

 

Trochę droższe są Gigabyte'y :

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-770-4gb-ddr5-pci-e-box-84-937079.html

 

Licząc, że za swoją płytę mógłbyś dostać około 150zł, może ciut więcej, to całość wyniesie Cię około 3k. 

 

Zasilacz sobie poradzi.

Link to post
Share on other sites

Co do płyty głównej to chciałbym również kartę muzyczną do niej dokupić w niedługim czasie. Boję się, że ta karta jest ciut za mała. Czy istnieje jej większa wersja ? lub czy coś innego możecie mi polecić równie dobrego albo i lepszego za dobą kasę.

 

W jeśli chodzi o wydajność to czy będzie ona lepsza od R290X ? i czy one wszystkie te same standardy obsługują ? Chciałbym by zestaw chwilę mi posłużył.

 

Dzięki wielkie Panowie za pomoc w temacie. Bardzo dużo mi pomogliście.

Jak będziecie w Rzeszowie to zapraszam na wódeczkę :)

Edytowane przez Cyniek
Link to post
Share on other sites

Dedykowana karta dźwiękowa ma sens jedynie wówczas, gdy dysponujesz jakimś fajniejszym zestawem audio. Do plastikowych zestawów głośników komputerowych taki zakup mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Jednak jeśli już mogę w tym wątku to czy mógłbyś mi polecić większą płytę, bo może w przyszłości coś się zmieni i znajdę kasę dobry zestaw głośników i ta karta muzyczna by mi się przydała. Po protu nie chcę za rok zmieniać znów zmienić płyty. 

Link to post
Share on other sites

Od czasu do czasu robię update komputera. Tym razem robię moniotry i grafikę. Następnym razem chciałbym robić dźwięk. Nie chcę po prostu zaraz znów zmieniać płyty głównej bo karta muzyczna nie zmieści się już na niej. 

 

Stąd czy możesz mi polecić coś równie dobre ale większego gdzie upchnę wszystko bez problemu. 

Coś przyszłościowego, ale w dobrej cenie.

Edytowane przez Cyniek
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, co może być bardziej przyszłościowego ? G45 dysponuje złączami PCI-E x1, do których podłączysz każdą, nawet najdroższą, dźwiękówkę.

Link to post
Share on other sites

Ok nie ma tematu. Zostałem wprowadzony w błąd przez znajomego ze sklepu :) Myślałem że płyta jest za mała i nie zmieści się karta dźwiękowa obok sli. 

 

Dzięki wielkie za pomoc przy wyborze sprzętu. Pozdrawiam.

Edytowane przez Cyniek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...