Skocz do zawartości

Laptop/Ultrabook około 2000zł


Recommended Posts

Witam

Niedługo mam urodziny i planuję wymienić z tej okazji mój stary laptop na nowy. Nie znam się jednak za bardzo na tym, dlatego bardzo proszę o pomoc. Wklejam tabelkę:

1) Kwota przeznaczona na zakup: około 2000zł

2) Rozmiar matrycy : 15,7' (taki mam obecnie, ale jestem otwarty na inne prop. )

3) Główne zastosowanie : Przeglądanie internetu, ogl filmów, Photoshop, pisanie, epizodycznie gry np. Civilization V (właściwie wątpię żebym w coś więcej grał)

4) Miejsce użytkowania : Głownie w pomieszczeniach, ale co tydzień będę z nim jeździł

5) Wymagania specjalne : Nie mam jakichś super wymagań, powinien być cichy, nie mulić się, musi mieć co najmniej 3 USB (lub 2 ale z różnych stron, gdyż korzystam z modemu.) i HDMI byłoby też fajnie. Musi też współpracować z moim tabletem graf (bamboo 3 pen&touch)

6) Osobiste preferencje : trudno powiedzieć, to mój pierwszy samodzielnie kupiony laptop,

wolałbym żeby dobrze się prezentował i miał dobrą kulturę pracy ( mój obecny buczy jak kosiarka  :/  ). No i ważniejszy jest dla mnie obraz niż dźwięk (i tak pewnie będę głównie na słuchawkach, a mam zamiar dość sporo rysować.)

7) System operacyjny : Raczej z systemem

8) Własna propozycja :  Lenovo Z510 Chcolate 

 

Jak dotąd pracowałem na starym HP Compaq 615 (po bracie), więc nie za bardzo mam rozeznanie na rynku. Jako swoją propozycję dałem Z510 od lenovo, gdyż bardzo spodobał mi się kiedy tylko go zobaczyłem w sklepie, ale mam już dosyć nie przyjemne wspomnienia z kupowania na wygląd i gadżety (dwa aparaty i tablet gr), a nie za bardzo jestem w stanie ocenić czy takie parametry jakie posiada są dobre. Z drugiej strony przekracza on trochę mój budżet i dlatego chciałbym poznać jakieś alternatywy. Patrzyłem już na podobne tematy, ale tam zazwyczaj albo ktoś interesuje się głównie graniem, albo laptop ma być uniwersalny, a ja nie jestem pewien czy do samego photoshopa potrzebuję jakiejś super karty. Z drugiej zaś strony nie chciałbym się zawieść na zakupie (2tys piechotą nie chodzi). Zastanawiałem się też nad ultrabookiem gdyż napędu dvd używam bardzo rzadko, a muszę z nim jeździć co tydzień do domu. Muszę przyznać, że już się trochę w tym pogubiłem, Dlatego bardzo proszę o pomoc,

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ten z510 to chyba bez systemu w tej cenie...?

 

Zobacz Lenovo g500h z i3 i hd 8750i win8

wydajnościowo raczej nic lepszego nei dostaniesz.

Ultrabooka w tej cenie nie dostaniesz. Jedynie pseudo ultrabooka z i3 niskonapięciowym czyli słabszym niż normalne i3 i ze słabą baterią. tzn lenovo s400 którego nawet nie wklejam bo nei warto.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki za pomoc, do urodzin jeszcze trochę czasu, zobaczymy co z tego wyjdzie

A propo z510 to był on z systemem tylko że 4 stówy droższy niż mogę sobie pozwolić dlatego chciałem zobaczyć też inne propozycje.

W każdym razie dzięki  :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...