Skocz do zawartości

Spadki mnożnika pod obciążeniem


Recommended Posts

Witam,
 
potrzebuję wsparcia braci podkręcającej, bo niedawno zakupiłem używany i7 860 i zauważyłem, że pomimo wyłączenia wszystkich funkcji oszczędzania energii (przynajmniej tak myślę) mnożnik procesora podczas stresowania go IntelBurnTestem (times to run 50, stress lvl very high) spada z 21 na 9 przy przekroczeniu temperatur rzędu 60-63 st. C. Swoją drogą temperatury też wydają mi się wyjątkowo wysokie jak na 1,225V z chłodzeniem Arctic Cooling Freezer 13 (też niedawno zakupione i zamontowane). Próbowałem wyłączyć CPU TM Function, ale to skutkuje jedynie tym, że zamiast zmniejszenia mnożnika blaszak resetuje się po przekroczeniu 80 st. C na CPU.
 
@Edit kiedy obniżyłem napięcie do 1,15V przy wyłączonym CPU TM Function komputer nie zresetował się, ani mnożnik nie obniżył się, ale za to temperatury osiągałem rzędu 65-68 st. :o 
 
Powoli kończą mi się pomysły i będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Czy winnym może być za słaby zasilacz? (specyfikacja w sygnaturce) Btw, czy obudowa jest za słabo wentylowana i stąd wysokie temperatury?
 
 
Fotki z ustawieniami biosa i bebechami komputera:

podbijam
 
Zarazem naprostuję, jeśli wyłączę CPU TM Function komputer nie resetuje się, a wyłącza i to nawet kiedy ma 68*. 
 
Zupdatowałem bios.
 
Zdjąłem i założyłem ponownie chłodzenie, wymieniłem pastę, upewniłem się, że docisnąłem przeciwległe piny w tym samym momencie, śruby dokręciłem mocno. Niestety procesor z taktowaniem 148 (std.=133) zestresowany osiąga temperatury od 68 do 71* dla takich napięć: 1,14625; 1,15625; 1,1625; kiedy stockowe wynosi 1,14 :/ i oczywiście za każdym razem wyłącza się po jakichś 10 minutach.
 
Próbowałem również z wyższym napięciem i taktowaniem, ale temperatura sięga już 81* przy 163 MHz ale komputer wciąż się wyłącza. :|
 
Moja płyta ma 6 sekcji zasilania i z tego co wyczytałem nawet nadaje się do OC. 
 
Co robić? Jestem zdesperowany, myślicie, że jakiś serwis mi z tym pomoże?
Edytowane przez patrycjusz74
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...