Skocz do zawartości

Którą płytę w formacie mATX pod 4770K wybrać.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz :)

 

Może u Was uda mi się uzyskać jakąś poradę w temacie płyty głównej w formacie mATX pod procesor 4770K i z wyjściem display port.

Komputer ma być przeznaczony do zastosowań graficznych, obróbki zdjęć itd. No i ma być możliwie najbardziej wydajny do tych zastosowań. Grać na nim nie będę. 

Naczytałem się już że dodatkowa karta graficzna dla takich wymagań jest zbędna więc zakup karty sobie podaruje, ale chciałbym by płyta miała wyjście display port bo chcę podłączyć monitor 27calowy o rozdzielczości 2560x1440. Monitor ten nie ma wyjścia hdmi. 

Pomyślałem że skoro nie ma być karty graficznej to wystarczy mi format płyty mATX. 

Z płyt mATX które posiadają display port znalazłem następujące (od najtańszej do najdroższej) 

 

MSI Z87M-G43 

Gigabyte GA-Z87MX-D3H 

MSI Z87M Gaming 

Asrock Z87M OC Formula 

Gigabyte Sniper M5 

 

No i którą z nich byście mi mogli polecić? Którąś mieliście.. o którejś coś dobrego słyszeliście? Ceny tych płyty od 350 do 650 zł więc nie ma specjalnego znaczenia byle by tylko płyta sprawowała się dobrze dla tych moich zastosowań. Na dobrym OC też by mi zależało ale przede wszystkim na stabilności i niezawodności. Myślałem o płycie Asus Gryphon ale tam brakuje display Port. 

Chyba że nie mam się co trzymać formatu mATX i lepiej brać coś innego? tylko po co wielkie pudło skoro po za kilkoma dyskami w tym 2 sssd nic tam nie będzie. 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakąś radę :) 

Jacek 

Link to post
Share on other sites

Chyba za dużo tekstu napisałem bo widać że nic Ci się nie chciało przeczytać :). Wszystko już napisałem powyżej. Karty graficznej właśnie nie ma być ale musi być wyjście display port lub dvi dual link bym mógł podłączyć monitor z dużą rozdzielczością. Monitor nie ma hdmi. Podałem typy plyt z display port i prosiłem o pomoc w wyborze takiej którą z ńich możecie polecić.

Link to post
Share on other sites

@UP

ale @yaapa nie ma wejścia hdmi w monitorze i dlatego potrzebuje płyty głównej z display port lub dvi dual link

 

 

@ yaapa

Złącze DVi-D ma gryphon i 5 letni okres gwarancji jest kuszący. Z tych co zaproponowałeś to ASRock Z87M OC Formula wypada najlepiej

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

@UP

ale @yaapa nie ma wejścia hdmi w monitorze i dlatego potrzebuje płyty głównej z display port lub dvi dual link

 

 

@ yaapa

Złącze DVi-D ma gryphon i 5 letni okres gwarancji jest kuszący. Z tych co zaproponowałeś to ASRock Z87M OC Formula wypada najlepiej

 

Ale ten gryphon zdaje sie ze nie ma dvi dual link wiec teoretycznie nie podłącze monitora.

Śmiało możesz  kupić płytę główną  Maximus VI Gene , posiada HDMI i zmieścisz się w budżecie  :) 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-vi-gene-z87-lga-1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-matx-maximus-vi-gene-583830/?gclid=CKPc3q-01bwCFafnwgod6VYA7w

 

 

 

Tak jak już pisałem......monitor nie ma hdmi. O tej płycie msi gaming cos słyszeliście ? Ona ma display port wiec niby by była ok. No chyba ze asrock

Link to post
Share on other sites

@UP

Co do MSI Z87M Gaming to jest loteria, trafisz na dobry egzemplarz to będzie ok a jak na zły to będą Ci dokuczać problemy ( z ramem, sterownikami, czasem bootu systemu, biosem)

 

Serio? To mnie zaskoczyłeś. Myślałem ze to mniejszy brat gd65 gaming, która niby ma większość dobrych opini.

Link to post
Share on other sites

Serio? To mnie zaskoczyłeś. Myślałem ze to mniejszy brat gd65 gaming, która niby ma większość dobrych opini.

 

MSI Z87M Gaming bo bardziej odpowiednik gd45 gaming niż gd65. Płyta jest fajna tylko jest z nią loteria, możesz zaryzykować jak chcesz

Link to post
Share on other sites

MSI Z87M Gaming bo bardziej odpowiednik gd45 gaming niż gd65. Płyta jest fajna tylko jest z nią loteria, możesz zaryzykować jak chcesz

 

 

Ok dzięki. W takim razie ryzykować nie będę z MSI i wezmę Asrocka oc formula albo Gigabyte sniper m5. Zawsze myślałem ze z tych trzech firm właśnie z MSI jest najmniejsze ryzyko ale sporo czasu nie interesowałem sie sprzętem wiec pewnie sie pozmieniało

Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego mu radzicie takie drogie płyty skoro w tańszych też jest DisplayPort, jedna z propozycji zresztą przez ciebie już wymieniona -> http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4490#ov . Nie pakuj się w takie drogie płytki, skoro chcesz format microATX, bo przecież Ci się tam wszystko usmaży prędziej wykorzystasz OC na tych płytach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź ale jesli z gigabyte lepszy jest ten sniper m5 to mogę dołożyć te dwie stówy. Chce by pare lat ten sprzęt dawał radę wiec jak bedzie ciut lepiej wezmę go. Myśle jeszcze nad tym gryphonem ale tam bym musiał kombinować kablem hdmi z jednej strony (płyta) i dvi dual link z drugiej (monitor ) no i mieć nadzieje że to zadziała z rozdzielczością 2560x1440 bo nikt mi tego podobno nie moze obiecać :)

A możecie mi jeszcze doradzić jakiej mocy zasilacz powinienem zakupić?

Zasilić trzeba:

Płytę główną :)

Intel i7

Dysk 7200 obr 1TB

Dysk 7200 obr 2 TB

Ssd 64gb

Ssd 128 gb

Przenośny na usb 3.0 1TB

Nagrywarka DVD

Ram 4x4 GB

 

Grafiki jak wspomniałem ma nie byc wiec to chyba wszystko

Link to post
Share on other sites

Zakup tego Gigabyte bedzie oplacalny poniewaz plyta jest super wykonana, ma bardzo dobre mozliwosci OC i posluzy ci przez dlugie lata. ile mozesz wydac na zasilacz?

 

Piszesz o gigabyte sniper M5? Z tego co sie naczytałem ma ta plyta rozbudowane audio i nawet jakieś wzmacniacze niby można wymieniać. Mi to wypasione audio potrzebne nie jest ale mam nadzieje ze dopłaca sie nie tylko za to i plyta ogólnie jest ok.

Jeśli chodzi o zasilacz to wiem jaką firmę wezmę ale właśnie nie do końca wiem jaką moc. Te 300w nie bedzie za mało?

 

No to już mam mętlik w sprawie płyty bo głosy podzielone. Rozuzmiem ze gigabyte albo asrock :)

Link to post
Share on other sites

Najlepszą płytę główną mATX   w tym jeżeli chodzi o   cena/jakość/funkcjonalność jest ASRock Z87M OC Formula.Posiada więcej zalet od rywali,równocześnie posiada mniej wad od nich.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Najlepszą płytę główną mATX   w tym jeżeli chodzi o   cena/jakość/funkcjonalność jest ASRock Z87M OC Formula.Posiada więcej zalet od rywali,równocześnie posiada mniej wad od nich.

Trochę dziwne ze dali w tej płycie wyjście ps2 jak mi się wydaje zupełnie niepotrzebnie no i przyznam że asrock kojarzył mi sie zawsze z budzetowymi płytami choc przez 10 lat pewnie sporo się zmieniło. No ale skoro ją polecasz a ktoś inny poleca gigabyte to wybiorę tą która będzie dostępna :)

Link to post
Share on other sites

Wez gigabytea a tak wogule masz zamiar kupic jakas karte graficzna? jesli tak to XFX core 650w bedzie ok a jak nie kupujesz karty graficznej to  XFX core 450w. Oba zasilacze to OEM seasonica


eVerest argumentacja?

Edytowane przez Lazer23
Link to post
Share on other sites

Wez gigabytea a tak wogule masz zamiar kupic jakas karte graficzna? jesli tak to XFX core 650w bedzie ok a jak nie kupujesz karty graficznej to  XFX core 450w. Oba zasilacze to OEM seasonicaeVerest argumentacja?

 

 

Nie tak jak już pisałem bez karty. Trochę mi to rozbieżne moce podajecie. Ktoś 300 Ty 450 wiec wezmę 400 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...