Skocz do zawartości

Jaka karta dla mnie?


Recommended Posts

Czesc jestem graczem i potrzebuje waszej rady. Szukam karty graficznej do 400 zł (może być ponad, tak z 450 jak nie bedzie dobrych). Moj procesor to Intel core 2 DUO E7600 3,06 GHZ. Poleccie mi dokladny model. Do tej pory mialem karty ATI, ale slyszalem ze Gforce maja jakby wieksza moc czy cos (o zasilacz sie nie martwcie, mam bardzo dobry). Prosze o sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli 450 zł to maksymalny budżet to szukaj używek: Radka 4870/90 albo GTX 260. Napisz z jakiej karty się przesiadasz. Karty Nvidi nie mają żadnej "ukrytej mocy", po prostu Nvidia wykorzystuje pozycję lidera na rynku i opłaca deweloperów, żeby ci pisali gry pod ich karty. Efekt jest taki, że karty GF są bardziej bezproblemowe i rzadziej zdarza się, że karta niedomaga w jakiejś grze, bo nie obsługuje danej technologii (tak się dzieje z Radeonami w grach wykorzystujących Physx).

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Dokładnie. 4890 to ch ;) e silna karta. Do tego pięknie się kręci. Niestety żre sporo prądu i wydziela astronomiczne ilości ciepła. Jeśli coś nowszego, to skup się na hd5770 używanym. W tej kwocie nic lepszego nie wyrwiesz.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

MAm jeszcze pytanie. Tutaj: http://allegro.pl/item1066783574_asus_h ... oznan.html jest link do dokladnie takiej karty jaka mam. Interesuja mnie 2 pozycie:

Engine Clock 750 MHz

Memory Clock 1.6 GHz ( 800 MHz DDR3 )

 

Przy czym na moich sterach jest napisane:

http://img684.imageshack.us/img684/5845/grafl.jpg

taktowanie silnika jest dobre, ale pamieci - az o 0,6 GHZ mniejsze niz normalnie powinno byc. O co chodzi? (dopiero dzisiaj po 1,5 roku uzywania zauwazylem to)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Mniejsza. (Trzeba by zgrać w dos, a w to się pewnie nie bawiłeś jeszcze).

Kartę masz taktowaną prawidłowo. I niestety jest to wersja 512. Sprawdź jeszcze w CCC w zakładce system information (czy jakoś tak).

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

He he i znowu BUG gpu-z. Na tej aplikacji nie można już polegać.

A kartę masz prawidłowo taktowaną 1000*2=2000MHz DDR (~32GB/s @ 128bit) !

 

 

Zresztą niezły OFFTOP idzie. Temat był chyba trochę inny.

Link to post
Share on other sites

To wracajac do tych kart... czy warto w ogole kupowac cos za 420 zl co jest nieiwele lepsze niz to co sie ma teraz? Moze poczekam az bedzie uzywany 4890?

 

Niewiele lepsze niż to co masz teraz ? nie żartuj !! GTS250 , Radeon 4870 czy nawet 5770 zjedzą tego twojego 4670 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...