Skocz do zawartości

Problem z zawieszaniem się komputera


Recommended Posts

Z góry nie wiem czy założyłem ten post w dobrym temacie, mam 2 pytania

 

1. Witam, otóż mam nietypowy problem z komputerem. Więc gdy komputer się uruchamia, tam przy starcie programy się włączają itd to do góra 10 minut komputer łapie ścine dźwięku tzn ciągle ten sam dźwięk i tak około 5 sec. (w tym samym czasie obraz też łapie ścine) potem do 20 sekund jest spokój potem znowu łapie ścine i tak kilka razy sięto powtarza, nie raz od razu po 1 takiej ścince nic nie pozostaje tylko reset komputera. Czasami nie ma tego ale często jest, irytuje mnie już to bo tak się żyć nie da.

 

dodam, iż moje podzespoły to (zakupiłem je około 2 miesiące temu):

 

karta graficzna - gigabyte gtx 650 Ti

Cpu - intel core I5 3,20 GHz

RAM - ballistic 2x4GB DDR3

płyta główna - Asus P8H77-M

zasilacz - 550V SilentiumPC

no i system win 7

 

2. Gdy czasami wlączam kompa to ekran niby się włącza ale nie łapie mi go i czasami musze go kilka razy wyłączać i wiem, że to chyba wina monitora

Edytowane przez PandaPLL
Link to post
Share on other sites

wyciagnij ram i sprawdz w instrukcji plyty glownej w ktore gniazda powinny byc wlozone. i wsadz najpierw jedna kosc i odpal kompa zobacz co sie biedzie dzialo jak nie bedzie zadnego efektu zamien kosci wyjmij jedna a wsadz na jej miejsce druga


od samego poczatku tak miales?

Link to post
Share on other sites

wyciagnij ram i sprawdz w instrukcji plyty glownej w ktore gniazda powinny byc wlozone. i wsadz najpierw jedna kosc i odpal kompa zobacz co sie biedzie dzialo jak nie bedzie zadnego efektu zamien kosci wyjmij jedna a wsadz na jej miejsce druga

od samego poczatku tak miales?

właśnie nie. Zaczęło coś świrować tydzień temu

Przeskanuj dysk CrystalDiscInfo i wrzuć screena

http://imageshack.com/a/img850/8509/jrzd.png prosze

Edytowane przez PandaPLL
Link to post
Share on other sites

Podepnij dysk pod inne wejście na płycie.

Dysk jest ok na pierwszy rzut oka. Może to taśma szwankuje.

 

Jeśli to nie pomoże zrób Clear Cmos.

 

Btw

1-dysk na gwarancji?

 

2-Robiłeś szaradę z kośćmi ram jak pisał skate313 ?

dysk stary bo ma chyba 6-7 lat czyli niema gwarancji a kości po prostu zamontowałem do płyty i bardzo dobrze się trzymają

Link to post
Share on other sites
wyciagnij ram i sprawdz w instrukcji plyty glownej w ktore gniazda powinny byc wlozone. i wsadz najpierw jedna kosc i odpal kompa zobacz co sie biedzie dzialo jak nie bedzie zadnego efektu zamien kosci wyjmij jedna a wsadz na jej miejsce druga

 

Możliwe, że któraś z kości jest uszkodzona, bo dysk miał kilka błędów CRC.

Sprawdź je wkładając wpierw jedną kość, a potem drugą i zobacz, czy są zwiochy, jak tak to przeskanuj jedną i drugą Memtest`em - najlepiej każdą osobno.

Jeżeli Memtest nie znajdzie błędów, to wina prawdopodobnie leży po stronie uszkodzonej taśmy SATA lub uszkodzonej płyty głównej.

ale dopóki tego nie zrobisz, to możemy jedynie zgadywać, co tak naprawdę powoduje te zwiochy.

 

Ponowie pytanie.

Robiłeś Clear Cmos?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że któraś z kości jest uszkodzona, bo dysk miał kilka błędów CRC.

Sprawdź je wkładając wpierw jedną kość, a potem drugą i zobacz, czy są zwiochy, jak tak to przeskanuj jedną i drugą Memtest`em - najlepiej każdą osobno.

Jeżeli Memtest nie znajdzie błędów, to wina prawdopodobnie leży po stronie uszkodzonej taśmy SATA lub uszkodzonej płyty głównej.

ale dopóki tego nie zrobisz, to możemy jedynie zgadywać, co tak naprawdę powoduje te zwiochy.

 

Ponowie pytanie.

Robiłeś Clear Cmos?

teraz tak siedze na kompie i zauważyłem że te zawieszaie obrazu dźwięku itp dzieje się tylko gdy jestem na przeglądarce lub na pulpicie a jak uruchomie gre to nic się nie dzieje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...