Skocz do zawartości

Lekki dobry aparat ok. 700 PLN


Recommended Posts

Cześć,

 

jestem w temacie dość zielony, dlatego chciałem poradzić się Was w kwestii zakupu nowego aparatu. Potrzebujemy z dziewczyną aparatu do robienia zdjęć na wspólne wyjazdy, czasem nagrania filmów. To co chciałbym, żeby ten aparat cechowało to:

 

- lekkość,

- dobra jakość zdjęć przy niedostatecznym lub zbyt dużym naświetleniu,

- całkiem przystępny zoom optyczny,

- wifi,

- nagrywanie filmów w HD.

 

Generalnie ciężko mi sobie wyobrazić, żebym podczas zwiedzania czy dalekich pieszych wycieczek miał nosić z sobą dużą albo ciężką lustrzankę, dlatego też myślę, że najlepszy będzie jakiś kompakt. Z drugiej strony fajnie byłoby zrobić ładne zdjęcie przy zachodzie słońca, w nocy lub późnym wieczorem.

 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia - ponieważ często jeździmy razem sami ważne, aby można było dokupić przenośny statyw typu "pajączek" z możliwością np. przymocowania do latarni, ławki itp. Pod tym względem podobał mi się Samsung WB200F również dlatego, że mam smartphone'a Samsunga i po połączeniu przez WiFi mógłbym z punktu widzenia telefonu robić zdjęcia widząc obraz, jednak po przeczytaniu kilku opinii raczej zrezygnowałem z tego aparatu.

 

Czy moglibyście doradzić mi jakiś zakup w granicach 700 zł? Dodam, że nie chciałbym używanego.

 

Wiem, że podobnych tematów jest sporo, jednak używanie dość specjalistycznego języka jest dla mnie jeszcze nie do końca zrozumiałe.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia - ponieważ często jeździmy razem sami ważne, aby można było dokupić przenośny statyw typu "pajączek" z możliwością np. przymocowania do latarni, ławki itp.
 

Każdy aparat ma gwint do przymocowania statywu. To jest uniwersalne, standardowe mocowanie.

 

 

 

Pod tym względem podobał mi się Samsung WB200F również dlatego, że mam smartphone'a Samsunga i po połączeniu przez WiFi mógłbym z punktu widzenia telefonu robić zdjęcia widząc obraz, jednak po przeczytaniu kilku opinii raczej zrezygnowałem z tego aparatu.
 

Fajny bajer, ale jak się tym bawiłem w poprzednich modelach Samsunga, to nie działało jakoś rewelacyjnie. No i sam aparat też nie najwyższych lotów.

 

Ogólnie, jeśli chcesz mieć dobrą jakość i WiFi, to albo musisz z czegoś zrezygnować, albo dołożyć ze dwie stówki do budżetu.

 

W cenie ok 700 zł proponuję Canon SX270 HS. Świetna matryca, duży zoom, filmy FullHD 60p.

Bliźniaczy model SX280 ma dodatkowo WiFi i GPS, ale tak jak pisałem, cena o 200 zł wyższa.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, a mógłbyś jeszcze mi powiedzieć w czym lepszy jest wskazany przez Ciebie Canon SX270 HS od następujących:

 

- Nikon Coolpix S800c

- Canon Powershot SX230

- Sony Cyber-shot DSC-WX60

- Panasonic DMC-SZ9.

 

Różnica w cenie to ok. 200-300 zł, więc fajnie by było wiedzieć co jest takiego lepszego we wskazanym Canonie, żeby warto było dopłacić te kilkaset zł?

Link to post
Share on other sites

Poszczególne modele w stosunku do SX270:

 

 

 

Nikon Coolpix S800c

 

+ Mnóstwo bajerów (Android)

- Android w starej wersji (chyba Gingerbread)

- Ze względu na duży ekran i "smartfonowatość" z pewnością ma apetyt na baterię

- Mniejszy zoom

- gorsze zdjęcia i filmy

- Brak trybu 60p w filmach

 

Ogólnie bawiłem się nim jak wszedł do sklepów. Nie przekonał mnie, a wtedy kosztował jeszcze ok 1700 zł

 

 

 

Canon Powershot SX230

+/- Zbliżona jakość zdjęć - ta sama matryca, ale starszy procesor obrazu

- mniejszy zoom

- brak trybu 60p w filmach

 

Jeśli chcesz zaoszczędzić to polecam. Mam podobnego Canona. Może być jednak problem ze znalezieniem go w sklepie (stary model). 

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-WX60

+ Dodatkowe bajery (np zdjęcia panoramiczne)

- Troszkę gorsza jakość, wg mnie

- Dużo mniejszy zoom

- filmy 50i zamiast 60p

 

Również dobra alternatywa, ze względu na bardzo niską cenę. 

 

 

 

Panasonic DMC-SZ9

- Gorsza jakość

- mniejszy zoom

- filmy 50i zamiast 60p 

 

 

 

Jeszcze jedną alternatywą może być Canon SX240/SX260, ale również może być ciężko je znaleźć w dobrej cenie. To są modele pomiędzy SX230, a SX270. Różnica przede wszystkim taka, że nie mają trybu 60p, ponieważ to zostało wprowadzone dopiero w najnowszych modelach z procesorem DIGIC 6.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Cały czas zastanawiam się nad wyborem. Dzisiaj oglądałem wszystkie wymienione w tym temacie aparaty. Tak jak mówisz Canon SX230 jest troszkę podstarzały więc ciężko go znaleźć, zatem odpada. Również zrezygnowałem z Nikona - po przeczytaniu w internecie sporej ilości opinii jakoś nie przekonał mnie. Zostają więc Canon SX 270, Sony Cybershot WX60 ew. WX 80 no i nadal ten Panasonic. W Canonie sprzedawczyni w jednym sklepie zwróciła mi uwagę na trochę nieporęczność lampy błyskowej w czym trochę muszę jej przyznać rację, ale gdyby to był jedyny ewenement to nie miałby zbyt wielkiego wpływu. Trochę nie podobala mi się waga Canona - Sony jest znacznie lżejszy. Fajne są również bajery w Sonym - zdjęcia 3D, panoramki itd. Wciąż więc waham się między tymi trzema modelami. Pewnie jeszcze kilka dni poczytam różne opinie, porównywarki i recenzje i coś wybiorę :) jakby ktoś jeszcze chciał coś dorzucić i pomóc mi podjąć decyzję to zachęcam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę nie podobala mi się waga Canona - Sony jest znacznie lżejszy.

Coś za coś. Obiektyw z dużym zoomem swoje musi ważyć :) 

 

 

 

Fajne są również bajery w Sonym - zdjęcia 3D, panoramki itd.

Bajery mają to do siebie, że po tygodniu się nudzą ;) Zoom oraz filmy 60p przydają się zawsze. 

 

Tyle z moich osobistych opinii, teraz sam to musisz przetrawić :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...